Altus Çamaşır Makinesi alınır mı ?

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Geçenlerde 9 ve 10 kg modellerini inceledim. Malzeme kalitesi kullandığımız Bosch ile aynı ama kullanmadan bilinmez. Hatta körük lastiğinin cama değen kısmı daha kalın. Metro markette 10123 D modeli şu an 5000 lira.

O Çevrimdışı

okan06

Yeni Üye
17 May 2022
11
44
En uygun 3700lerdeyken pttavm deki anlık kampanya ile 3.499tl ye aldım bahsi geçen ALTUS AL 7103 D modelini .

İlerleyen dönemlerde bu postu okuyan arkadaşlar vayy bee ozamanlar bu fiyatlardaymış diyecek, benim geçen seneki yorumlarda 1500 liraya alanları okuduğumda dediğim gibi.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Geçenlerde 9 ve 10 kg modellerini inceledim. Malzeme kalitesi kullandığımız Bosch ile aynı ama kullanmadan bilinmez. Hatta körük lastiğinin cama değen kısmı daha kalın. Metro markette 10123 D modeli şu an 5000 lira.
10123 D (10kg- inverter motor) kullanıcısıyım. Yüksek devirlerde daha sessiz olmasını beklerdim. Haricinde memnunuz.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Hoşgeldin sevgili Okan :)

Koç grubunu TV de, Zorlu grubunu da özellikle Çamaşır Makinesi olarak beyaz eşyada önermemekle birlikte tam tersine Koş grubunu beyaz eşyada, Zorluyu ise TV konusunda öneririm.

Arçelik Beko Altus Grundig ürünleri ufak tefek detay farkları dışında aynı kalite ve mantık temelli üretim olarak görebilirsiniz.

Altus konusunda kalitede sorun olmamakla birlikte estetik ve özellik konusunda kısıntıya gidilmiş ürün olduğunu biliriz.

Bir dönem (2 yıl evvel) üretilen bazı modellerde gövde üretiminde kullanılan sac kesitini inceltmişlerdi ondan da geri adım attılar. En son 4 ay evvel bir mağaza ziyaretimde markaların kıyaslamalarını yapmıştım ki biliyorsunuz bu ziyaretlerimde mağaza sahibi kardeşlerimizin rızası ile makineleri yatırıp amortisöz sac kesiti motor pompa vs ne gibi değişiklikler var diye kontrol ediyorum ve dijital kumpası bu nedenle kullanıyorum.

7-8kg grubunda biliyorum ki sevgili TEKNOwest TEKNOwest ustamız da bu ALTUS ürüne onay verecektir.
Adem abi nokta atışı yapmışsınız...

K Çevrimdışı

Kocbro

Yeni Üye
10 Kas 2019
5
39
A Adem Helvacı, Adem abi merhaba kolay gelsin.Çok acill yardımına ihtiyacım var.10KG Çamaşır makinesi alıcam..Şuan Altus AL 10123D modeli(10kg) indirime girmis(4950 TL)...Bu makine alırnırmı abi..Profilonun 10 kg luk makinesinden(CGA252X0TR) 2000TL daha ucuz, Samsungdan (WW10T604DLE1AH) 2800tl daha ucuz..Aynı şekilde Electrolüx den(EW6F421BT) 2000tl daha ucuz...Bu fiyat farklarını vermeye gerek varmı..Kafamdaki en büyük soru işareti ise koç grubunun çamaşır makinelerinin tambur hacmini paylaşmaması..Müşteri hizmetlerini aradım kayıt açtılar sonra genel merkezden dönüş yaptılar..Bana dedikleri tambur hacmiyle ilgili veri paylaşamıyorlarmış..Abi parasını verip ürün satın alıcaz bilgi istiyorum bilgi veremiyoruz diye dönüş yapıyorlar..Abi bu kocaman bir saçmalık değilmi??? ben 68 litrelere razıyım ama 62-63 litreyse tamburu bu makine yalancı 10kg o zaman, gerçekte 8-9kg..Baktım açelik beko grundig altus hepsi aynı..kg yazmış ama tambur hacmini söyleyemiyoruz ,ne demek söyleyemiyorsun!!! Fiyat farkı çok olmasa burda bu soruyu sormuycaktım bile profilo samsung electrolüx alıp geçicektim.. ne yapıyım abi alınırmı sence Altus AL10123d 10kg ÇAMAŞIR MAKİNESİ

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Vestel cmı 98222 çamasır makinesi aldım. Aslına bakarsanız tüm evi vestelden dizdim. Zira ona buna bakacak bir vaktim yoktu. Fakat makine sıkma durumuna geçtiğinde bazen aşırı derecede sesli çalışıyor. Başlat/beklete basıp durdurunca devir düşerken tak tak tak kazan fırlayacak sanki. O derece ama sonra tekrar çalıştırınca normale dönüyor. Yük dengelemesinde mi sorun var kuran ekip ayaklarını mı ayarlamadı anlamadım. Bakalım satın aldığımız yere söyledim. Video buraya yükleyemiyorum. Arıza vs varsa anında iade edeceğim.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
Altus al7103 D ile al7103 MD arasındaki farkı bilen var mı acaba . Aynı şekilde
Al8103D ve al8103md var, al 8105 D var. Kapak renkleri farklı . Başka Bir farkı varmı bilmiyorum .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Altus al7103 D ile al7103 MD arasındaki farkı bilen var mı acaba . Aynı şekilde
Al8103D ve al8103md var, al 8105 D var. Kapak renkleri farklı . Başka Bir farkı varmı bilmiyorum .
Bana göre fotoda gibi,kırmızı okla gösterdim.Yoksa ikisi de aynı makina ,yani "bunu almazsan bari bunu al" der gibi olmuş bu üretim :)

27435f6afe742c438.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri