Altus AL 9120X Çamaşır Makinesi Sorun.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Merhaba arkadaşlar Altus AL 9120X marka model çamaşır makinesi satın aldım cihaza kazan temizliği yaptırmak için programını çalıştırdım ancak program 5 dk içerisinde makine tarafından iptal ediliyor kullanma klavuzun da makinede çamaşır varsa otomatik olarak algılanarak program iptal edilir diyor ancak makinede herhangi bir çamaşır yok servis çağırdım gelen servis elemanı talihsiz bir açıklamada bulundu makine kazan temizliğine otomatik olarak karar veriyormuş rezistans kireç kapladığında çekilen akım artarsa program çalışıyormuş bu program kireç temizlemek içinmiş.

Ne alaka dedim kireç temizleme asıl amacı koku ve oluşan bakterileri yok etmek dedim lafı eveledi geveledi bir işlem yapmadan ayrıldı pamuklu programında makineyi boş çalıştıracakmışım yaa kardeşim o zaman neden bu programı koydunuz diyorum mantıklı bir cevap yok kullanma klavuzunda da makine temizliğe otomatik olarak karar verir diye bir ibare yok bu sorun neyden kaynaklanabilir arkadaşlar kazan temizleme programını seçtiğimde lcd ekranda dönen kare işareti var acaba çalıştırmadan önce elle tamburu çevirmek mi gerekiyor ağırlık durumunu kalibre etmek için ya da çamaşır mı koymak gerekiyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Müşteri hizmetlerini arayıp durumu teyit edin derim. Onlar da aynı şeyi söyleyecek mi bakalım. :hihi

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Müşteri hizmetlerini arayıp durumu teyit edin derim. Onlar da aynı şeyi söyleyecek mi bakalım. :hihi

Aradım hocam öyle bir şey olsa kullanma klavuzunda belirtirdik diyor teknisyen teknisyen olsa emeğinin hakkını verse bu şekilde mağdur olmayız tamamı demesek de bir çoğu üç kağıtçı yapmamak için kırk takla atıyorlar kartla ilgili yazılımsal ya da ağırlık sensörü ile alakalı bir sorunun olduğu aşikar mesleğim bilgisayarla ilgili olmasa bilgisiz olsam yutturacaklar aradım şikayet ettim servislerini başka bir servis talep ettim benim kafama takılan ekranda dönen kare işareti acaba kalibre mi etmek gerekiyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Aradım hocam öyle bir şey olsa kullanma klavuzunda belirtirdik diyor teknisyen teknisyen olsa emeğinin hakkını verse bu şekilde mağdur olmayız tamamı demesek de bir çoğu üç kağıtçı yapmamak için kırk takla atıyorlar kartla ilgili yazılımsal ya da ağırlık sensörü ile alakalı bir sorunun olduğu aşikar mesleğim bilgisayarla ilgili olmasa bilgisiz olsam yutturacaklar aradım şikayet ettim servislerini başka bir servis talep ettim benim kafama takılan ekranda dönen kare işareti acaba kalibre mi etmek gerekiyor.

Kılavuzda işaretin bir anlamı yok mu? Başka servis talep etmeniz iyi olmuş. Bir de onlar görüş söylesin bakalım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar;

1- Teknisyen kıvırmış
2- Teknisyen Bilgisiz
3- Teknisyen kıvırmış
4- Çünkü teknisyen bilgisiz

:kiskis

Sevgili kardeşim;

Kazan temizleme programı tüketicinin kontrolü ve inisiyatifindedir.
Tüketici bu programı ne zaman isterse o zaman kullanır
Akım çekişine bağlı program inisiyatifi yoktur bu makinelerde
O zaman voltaj her düştüğünde makine kazan temizlemeye geçer zira temel elektrik kanununda voltaj düşerse akımın yükseleceği artık ortaokul öğrencileri tarafından dahi bilinen bir gerçektir.

Gerçi burada aktif, reaktif, AC DC omik indüktans ohm kanunu gibi bir çok değer işin içine girecek ve kavram kargaşaları içerisinde elektrikçilerin bir kısmı ile elektronikçilerin bir kısmı karşı tezler üretecek vs vs o nedenle hiç o toplara girmeden size diyorum ki teknisyen sallamış çünkü sistemi bilmiyor.

Şimdi;
Önce şu sorunun cevabını rica edeyim sizden. Kazan temizleme programı verdiğinizde makinenin aldığı su miktarını bana nasıl tanımlayabilirsiniz? (az, çok, hiç görünmüyor, kazanın yarısına kadar geliyor vs)

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Selamlar;

1- Teknisyen kıvırmış
2- Teknisyen Bilgisiz
3- Teknisyen kıvırmış
4- Çünkü teknisyen bilgisiz

:kiskis

Sevgili kardeşim;

Kazan temizleme programı tüketicinin kontrolü ve inisiyatifindedir.
Tüketici bu programı ne zaman isterse o zaman kullanır
Akım çekişine bağlı program inisiyatifi yoktur bu makinelerde
O zaman voltaj her düştüğünde makine kazan temizlemeye geçer zira temel elektrik kanununda voltaj düşerse akımın yükseleceği artık ortaokul öğrencileri tarafından dahi bilinen bir gerçektir.

Gerçi burada aktif, reaktif, AC DC omik indüktans ohm kanunu gibi bir çok değer işin içine girecek ve kavram kargaşaları içerisinde elektrikçilerin bir kısmı ile elektronikçilerin bir kısmı karşı tezler üretecek vs vs o nedenle hiç o toplara girmeden size diyorum ki teknisyen sallamış çünkü sistemi bilmiyor.

Şimdi;
Önce şu sorunun cevabını rica edeyim sizden. Kazan temizleme programı verdiğinizde makinenin aldığı su miktarını bana nasıl tanımlayabilirsiniz? (az, çok, hiç görünmüyor, kazanın yarısına kadar geliyor vs)

Abi cama kadar geliyor su araştırmalarıma göre amortisörlerin olduğu yerde sensör varmış kazan temizleme programına yardımcı fonksiyon tuşuna 3 saniye basılı tutunca geçiyor program süresi 2 saat 30 dakika başlatır başlatmaz 2:25'te suyu boşaltıyor programı bitiriyor bu programı seçtiğimde lcd ekranda dönüp duran kare şeklinde bir simge var lcd ekran bu şekilde ön yıkama tuşuna 3 saniye basılı tutunca temizleme programına geçiyor.

1E6VdD.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Pamuklu 90 da boş yıkasın içini isterseniz. Sonra tekrar denersiniz

O şekilde yaptım bende sonra tekrar denedim program yine çalışmıyor.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Abi cama kadar geliyor su araştırmalarıma göre amortisörlerin olduğu yerde sensör varmış kazan temizleme programına yardımcı fonksiyon tuşuna 3 saniye basılı tutunca geçiyor program süresi 2 saat 30 dakika başlatır başlatmaz 2:25'te suyu boşaltıyor programı bitiriyor bu programı seçtiğimde lcd ekranda dönüp duran kare şeklinde bir simge var lcd ekran bu şekilde ön yıkama tuşuna 3 saniye basılı tutunca temizleme programına geçiyor.

1E6VdD.jpg

Reset yolunu bilsek bide resetlerdik. En iyisi başka servisi çağırın. Çağırırken koç grubunun çağrı merkezini aramayın internetten şubenin numarasını arayarak çağırın isterseniz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

1E6VdD.jpg

Tamam hiç uğraşmayın lütfen, kart program hatası bu. Ya kart değişir ya da yeniden programlamayı denerler. (Reset de bu yöntemlerden birisi gibi görünse de, yazılım mimarisinin bunu destekleyip desteklemediğini bilemiyorum)

Elbette bunun bir arıza olduğunu kabul etmeleri gerekir öncelikle :ok

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Reset yolunu bilsek bide resetlerdik. En iyisi başka servisi çağırın. Çağırırken koç grubunun çağrı merkezini aramayın internetten şubenin numarasını arayarak çağırın isterseniz.

Gelen teknisyen tuş kombinasyonu ile resetledi dediğiniz gibi yaptım o serviside şikayet ettim.

Tamam hiç uğraşmayın lütfen, kart program hatası bu. Ya kart değişir ya da yeniden programlamayı denerler. (Reset de bu yöntemlerden birisi gibi görünse de, yazılım mimarisinin bunu destekleyip desteklemediğini bilemiyorum)

Teşekkürler abi sıfır makinede bu hataları görmek can sıkıcı 9101 modelini almıştım stajere makine kurdurdular sıkma esnasında makine ayaklanıp kapak camı hasar gördü makineyi servise götürdüler nakliye esnasında yan paneli boydan boya çizmişler kabul etmedim değişim kararı çıktı sıfır kolisinde en üst model olan 9120 x modeli geldi bu makinede de bu sorun baş gösterdi birde sıkma esnasında motor kısmından sanki birşey gevşekmiş gibi şangır şungur ses geliyor sıkma esnasında tabi bunu da kabul etmeyip normal dedi aynı teknisyen cihaz inverter motorlu utanmadan kömürlü motor normaldir diye sallıyor neresi kömürlü motor dedim bunun koskoca inverter motor yazıyor atlas motor var dedim bu makinede o zaman susup kaldı.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33

Birde adem bey mümkünse mail adresinizi ya da diğer iletişim kanallarınızı özelden paylaşırsanız size bir video göndermek istiyorum servis bu sese normal diyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Gelen teknisyen tuş kombinasyonu ile resetledi dediğiniz gibi yaptım o serviside şikayet ettim.

Teşekkürler abi sıfır makinede bu hataları görmek can sıkıcı 9101 modelini almıştım stajere makine kurdurdular sıkma esnasında makine ayaklanıp kapak camı hasar gördü makineyi servise götürdüler nakliye esnasında yan paneli boydan boya çizmişler kabul etmedim değişim kararı çıktı sıfır kolisinde en üst model olan 9120 x modeli geldi bu makinede de bu sorun baş gösterdi birde sıkma esnasında motor kısmından sanki birşey gevşekmiş gibi şangır şungur ses geliyor sıkma esnasında tabi bunu da kabul etmeyip normal dedi aynı teknisyen cihaz inverter motorlu utanmadan kömürlü motor normaldir diye sallıyor neresi kömürlü motor dedim bunun koskoca inverter motor yazıyor atlas motor var dedim bu makinede o zaman susup kaldı.

Evinize gelen servis de tam karikatürlükmüş yani. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri