Altus AL 82IC program menüsünde su damlacıkları var

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Şimdi yine çalıştırdım. Benzer durum var. Yanında buzdolabı, karşısında bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi var. Kurutma makinesinin hemen arkasında 40 genişlik 120 boy olacak şekilde pencere var. Pencere ile arasında 20 cm uzaklık var. Bu yoğuşmayı nasıl yok edebilirim? Pencere kapalı mı çalışmalı? Yoksa açık mı? En kötü servise iade değişim raporu çıkarttıracağım.
Pencere kapalı çalıştırmayı deneyin?

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Kombi bakımı da dahil olmak üzere bu tarz aletlerdeki bakım olaylarının hemen hepsi para tuzağıdır. Servisçe yapılacak yıllık bakımı olan beyaz eşya hiç duymadım. Yazıyor mu kılavuzunda böyle bir mecburiyet olduğu? Sıkar biraz.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Kombi bakımı da dahil olmak üzere bu tarz aletlerdeki bakım olaylarının hemen hepsi para tuzağıdır. Servisçe yapılacak yıllık bakımı olan beyaz eşya hiç duymadım. Yazıyor mu kılavuzunda böyle bir mecburiyet olduğu? Sıkar biraz.
Okudum klavuzda yazmıyor. İnternette 10 yıldır kullanan arkadaşlar var daha hiç bakım yaptırmayan. 7 sene sonra ben kendim açar yaparım o bakımı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bana kalırsa contalardan nem kaçışı var buda dışarıda yoğuşuyor.
Bizim mutfak evin arkasında güneş görmüyor. Arka taraftada ev var. Örnek vermek gerekirse yazın bizim mutfak yerden soğutmalı gibi serin oluyor. Ben camı kapattım. 2 gündür bir sorun olmadı. Bizim mutfak baya bir serin. Makine 40-60°C sıcaklıkta çalışıyor. Bulunduğu ortamda soğuk olduğundan yoğuşuyor herhalde. Soğuk kolayı dolaptan çıkarıp salona getirdiğimizde oluşan yoğuşma nedeniyle kola şişesinin üzerinde su damlacıklarının oluşması gibi.

Geri
Üst Alt