Altus AL 82IC program menüsünde su damlacıkları var

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Cihaz daha yeni 2 gün oldu. Bugün ilk kez açtık bu şekilde su damlacıkları var. Elektronik kart sıvı teması yapar mı? Bu şekilde sorun yaşayan var mı?

IMG_20210307_213337.jpg

Video:

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Birde program bitmesine 5 dk yazıyor 2 dk ya dusuyor daha sonra 10 dk ya yukseliyor. Servise sordum voltaj 220 nin altına indiginde cihaz tam gucte calismadigi icin bu sure bu sekilde uzar dedi. Dogruluk payi olabilir mi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Birde program bitmesine 5 dk yazıyor 2 dk ya dusuyor daha sonra 10 dk ya yukseliyor. Servise sordum voltaj 220 nin altına indiginde cihaz tam gucte calismadigi icin bu sure bu sekilde uzar dedi. Dogruluk payi olabilir mi?
Servis saçmalamış bence.

İçerideki nem oranına göre değişir bu süre.
Sensörden okunan veriye göre hesaplıyordur o süreyi.
Yani 2 saatlik programa 1 tane ıslak bez at sadece, 2 saat çevirmez. 2-3 dakika çevirir bitirir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Dakika değişkenliği normaldir, içinde nem sensörü var, kurutamaz ise bunu yapar.
2. Si eğer bulunduğu ortam hava siliklasyinu yoksa ısıdan kaynaklı buğu oluşur. örnek ; bizim binada biri banyoda sigara içiyor havalandırma ortak bize koku siniyor bu nedenle kapatıyoruz böyle bir durumda makinenin kapağı buğu oluyor. Eğer havalandırma açılırsa bu sorun olmuyor.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Servis saçmalamış bence.

İçerideki nem oranına göre değişir bu süre.
Sensörden okunan veriye göre hesaplıyordur o süreyi.
Yani 2 saatlik programa 1 tane ıslak bez at sadece, 2 saat çevirmez. 2-3 dakika çevirir bitirir.
O zaman çalıştığı odanın hava alması ile alakalı bir sorundan kaynaklanmaz diyebiliriz. 2.20 saatlik program 1 saat gecikti. Hâla çalışıyor. Sağ ve sol alt köşeden su akıntısı oldu 1 yemek kaşığı kadar hâlada devam ediyor. Kapağın altından da su damlaması vardı o kesildi. Makineyide internetten aldık salı servis gelecek bakalım ne olacak.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O zaman çalıştığı odanın hava alması ile alakalı bir sorundan kaynaklanmaz diyebiliriz. 2.20 saatlik program 1 saat gecikti. Hâla çalışıyor. Sağ ve sol alt köşeden su akıntısı oldu 1 yemek kaşığı kadar hâlada devam ediyor. Kapağın altından da su damlaması vardı o kesildi. Makineyide internetten aldık salı servis gelecek bakalım ne olacak.
Makinede üretim hatası olabilir.
Mont gibi bir şey attıysanız onların kurutması epey zaman alır.
Ben kendi kışlık montumdan biliyorum, alev alacak kadar ısınmıştı program bitiminde.

Fazla nemli, su çeken bir kıyafet attıysanız onların kurutması sürer.
Ayrıca makinede süre ve program çeşidi haricinde ısıtma ayarının seviyesi varsa onu da değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
Program 2 saattir mesela ama ısıtma seviyesi attığınız çamaşır için düşük kalmış olabilir.

Bunun haricinde makinenin önde hava çekişi için bir yer varsa oraya da bir bakın derim, kapalı kalmasına sebebiyet veren bir etiket vs. olmasın.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Makinede üretim hatası olabilir.
Mont gibi bir şey attıysanız onların kurutması epey zaman alır.
Ben kendi kışlık montumdan biliyorum, alev alacak kadar ısınmıştı program bitiminde.

Fazla nemli, su çeken bir kıyafet attıysanız onların kurutması sürer.
Ayrıca makinede süre ve program çeşidi haricinde ısıtma ayarının seviyesi varsa onu da değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
Program 2 saattir mesela ama ısıtma seviyesi attığınız çamaşır için düşük kalmış olabilir.

Bunun haricinde makinenin önde hava çekişi için bir yer varsa oraya da bir bakın derim, kapalı kalmasına sebebiyet veren bir etiket vs. olmasın.
Uzun sürmesi bizimkilerin atmış olduğu giysi kaynaklıymış dayanamadım programı iptal ettim. Tüm çamaşırlar kupkuruydu. Bir tek acayip kalın kumaşlı şey az nemliydi. Şimdilik tek sorun sağ soldan su gelmesi. Birde makineyi beklet tuşuna bastım. Su depo çekmecesini açtım depo dolu olmamasına rağmen deponun üstü ve makinenin üst kapağının altı deterjan çekmecesinin üstüde damlacık olmuştu. Makineyi teraziye görede ayarladım ayaklarını biraz açtım hava iyi dolaşsın diye.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20210307_231428.jpg
IMG_20210307_222150.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Uzun sürmesi bizimkilerin atmış olduğu giysi kaynaklıymış dayanamadım programı iptal ettim. Tüm çamaşırlar kupkuruydu. Bir tek acayip kalın kumaşlı şey az nemliydi. Şimdilik tek sorun sağ soldan su gelmesi. Birde makineyi beklet tuşuna bastım. Su depo çekmecesini açtım depo dolu olmamasına rağmen deponun üstü ve makinenin üst kapağının altı deterjan çekmecesinin üstüde damlacık olmuştu. Makineyi teraziye görede ayarladım ayaklarını biraz açtım hava iyi dolaşsın diye.

IMG_20210307_231428.jpg
IMG_20210307_222150.jpg
Makinenin öndeki kapağını açıp kontrol et derim.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
program uzamaları genelde farklı kumaş giysilerin birlikte atılması ve yanlış program seçilmesi sonucu olur. makineyi satarken en çok sıkıntı yaşadığımız yer. abla abi diyor ki çamaşırdan çıkan direk atılır mı. kot ile penye aynı zamanda kururmu diyorum kafalar yanıyor :) çamaşır makinesine de aynı anda atılmaz bu ürünler hepten fattal error oluyor .
çamaşırları kumaşa göre ayırıp doğru programa atarsanız zaman sorunu olmaz. ama diğer sorun için servis baksın

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Servis boşluk buldu bugün geldi. Makineyi hem boş hemde dolu olarak çalıştırdı. Üründe oluşan suyun yoğuşma nedenli olduğu belirtildi. Yani makinenin içerisi sıcak (programa göre 40-60°C) dış mekan soğuk olduğunda yoğuşma dediğimiz olay oluyor. Buda su damlası olarak yer çekiminin etkisiyle bize geri dönüyor. Ek bilgi olarak cihazın yıllık bakımı olduğu söylendi 185₺ bu yıl için. Ben bakım yaptırmayı düşünmüyorum.

Mutfak zemin ve duvar tavana kadar fayans nem ve rutubet teşhisi konuldu.

IMG_20210308_212245.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Servis boşluk buldu bugün geldi. Makineyi hem boş hemde dolu olarak çalıştırdı. Üründe oluşan suyun yoğuşma nedenli olduğu belirtildi. Yani makinenin içerisi sıcak (programa göre 40-60°C) dış mekan soğuk olduğunda yoğuşma dediğimiz olay oluyor. Buda su damlası olarak yer çekiminin etkisiyle bize geri dönüyor. Ek bilgi olarak cihazın yıllık bakımı olduğu söylendi 185₺ bu yıl için. Ben bakım yaptırmayı düşünmüyorum.
Isı pompalı makine de kondanser var mı bilmiyorum, onun temizliği için mi acaba 185 TL?
Ayrıca makine her çevrimde böyle olacaksa paslana paslana kendini bitirir bence.

Ortam makineye göre aşırı soğuk olunca bu normal olabilir ama firmanın da bunu düşünebilmesi lazım.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Isı pompalı makine de kondanser var mı bilmiyorum, onun temizliği için mi acaba 185 TL?
Ayrıca makine her çevrimde böyle olacaksa paslana paslana kendini bitirir bence.

Ortam makineye göre aşırı soğuk olunca bu normal olabilir ama firmanın da bunu düşünebilmesi lazım.
Şimdi yine çalıştırdım. Benzer durum var. Yanında buzdolabı, karşısında bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi var. Kurutma makinesinin hemen arkasında 40 genişlik 120 boy olacak şekilde pencere var. Pencere ile arasında 20 cm uzaklık var. Bu yoğuşmayı nasıl yok edebilirim? Pencere kapalı mı çalışmalı? Yoksa açık mı? En kötü servise iade değişim raporu çıkarttıracağım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt