Alt Kat Kombi Yakmıyor...!

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Alt katımızdaki daire ofis olarak kullanılıyor ve kombi yakmıyorlar. Bizim yerler buz gibi kombi 55'e ayarlı peteklere el değmiyor ama ortam sibirya. İçten ısı yalıtımı da var. Nasıl ısıtabilirim evi bir yolu var mı? Peteklere pervane koymak gibi bir şeyler okumuştum bir ara faydası olur mu?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Alt kat yakmıyor sa sıkıntı, geçen sene altimda çocuklu aile vardı , bazen peteği kapatiyordum,şimdi bekar ev sahibi kendi geldi ,evde olmadığında fark ediliyor sanırım kapatıyor. Eve gelince kombiyi minimuma alıyorum. Alt katın çok faydasi var ne yaparsan yap bence o randımanı alamayacak siniz. Ayrıca fan bana mantıklı gelmedi çünkü uflerken havayı da sogutacak ? bu hava yonlendiricileri var denemek lazım.havaya değil odaya dönsün ısı diye ?
Babam hep derdi ara kat , alt katın çocuklu aile olsun, üst de yaşlı olsun diye ? yaslidan ses , cocukludan soğuk gelmez.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Normalde yasal olarak yakmaları lazım. Ama ülke şartları malum. Ne kural var ne kaide.
Hemen alt kattaki arkadaşa bir eş adayı bulsanız iyi edersiniz:kiskis
Aslında alt katimdaki çok meşhur , dizilerde oynamış birisi. İsim vermeyeyim ?
Kurtlar vadisi, eşkıya, ve bu tarz mafya dizilerinde baş rollerin koruması veya önemli aksiyon sahnelerinde mevcuttu,
Şimdi uçmuş, cemaat işine girmiş saç sakal cubbe sarık ☺️
Ama kafada sıyrılmış. Dün gördüm bi ayağında bot bi ayaginda terlik , şapka takmış ama yağmurluk üstünde(mont yok).
Maddi durumu da iyi yani

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
alt üst boş, birde tek daire ise ve dairenin 4 tarafı açıksa vay halinize... Asgari ücretle geçinmek bile daha kolay olur, o evi kışın ısıtmaktan.

yaşadım ve tecrübe edindim. çok soğuk günlerde zaten ısınıcağım diye düşünmüyordum bile, donmayayım yeter diye bakıyordum olaya.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Normalde yasal olarak yakmaları lazım. Ama ülke şartları malum. Ne kural var ne kaide.
Hemen alt kattaki arkadaşa bir eş adayı bulsanız iyi edersiniz:kiskis
Apartman veya site yönetim kararı Resmi olarak yoksa, kimse kimseyi evinin ısıtma/soğutma tercihinde zorunluluk dayatamaz...

* * *

Alt kat, Ofis/işyeri olarak kullanılıyormuş... Eğer ev/mesken olarak ruhsatlı bir yer kanuna aykırı olarak ofis yapılmışsa ancak bunun için kanun yolu açıktır.

* * *

Peteklere fan işi fayda sağlamaz.

F fikoloji babanla tanışmak uzun uzun muhabbet etmek isterim... Sözlerinden tam bir tecrübe abidesi olduğu anlaşılıyor... Tam benlik.

Selamlar.

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
:bilmiyom
Yani diyorsunuz ki televizyonu battaniyeye sarılarak izleyip 700₺'lik faturayı beklemeye devam.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Apartman veya site yönetim kararı Resmi olarak yoksa, kimse kimseyi evinin ısıtma/soğutma tercihinde zorunluluk dayatamaz...

* * *

Alt kat, Ofis/işyeri olarak kullanılıyormuş... Eğer ev/mesken olarak ruhsatlı bir yer kanuna aykırı olarak ofis yapılmışsa ancak bunun için kanun yolu açıktır.

* * *

Peteklere fan işi fayda sağlamaz.

F fikoloji babanla tanışmak uzun uzun muhabbet etmek isterim... Sözlerinden tam bir tecrübe abidesi olduğu anlaşılıyor... Tam benlik.

Selamlar.
Aynen abi kanunda pek geçmiyor, anca farklı kanaldan bakılmalı ama oda ekmeğinin peşinde hem bence onun bile aslında faydası var. Altı dükkan olan veya çıkma katlar buz buz.

Babam iyi birisidir babam diye demiyorum ? bana yön veren sözü;
"fiko korkma hayattan, nasipsiz dayak bile yiyemezsin. Nasibin varsa ne bakıyorsun lafından bile yersin,he dayak yemekten kork ama" derdi ???

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aynen abi kanunda pek geçmiyor, anca farklı kanaldan bakılmalı ama oda ekmeğinin peşinde hem bence onun bile aslında faydası var. Altı dükkan olan veya çıkma katlar buz buz.

Babam iyi birisidir babam diye demiyorum ? bana yön veren sözü;
"fiko korkma hayattan, nasipsiz dayak bile yiyemezsin. Nasibin varsa ne bakıyorsun lafından bile yersin,he dayak yemekten kork ama" derdi ???
Nasipsiz dayak bile yenmez'i ben de çok kullanırım... :haha

Bak gari sen... :coskun

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Nasıl yalıtım yaparsanız yapın eskisi gibi olmayacaktır. Isınan hava yükselir eskiden sizin yerlerin ısınması bu şekilde oluyordu. Mobil yerden ısıtma sistem yaptırırsanız eskisine yakın bir konfor alırsınız.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ara kat çok önemli.. Bende ara katta oturuyorum. Üst kattaki çıktı gerçi ama ısı yukarıda kaldığı için alt kat önemli.. Yerler soğuk olmuyor. Alt kat olmayınca çok soğuk oluyor ısı kayboluyor hemen sen ne yaparsan yap..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri