Almanya’dan müjdeli haber! Korona aşısını Prof. Uğur Şahin buldu

stone Çevrimdışı

stone

Aktif Üye
14 Eki 2019
269
Almanya’dan müjdeli haber! Korona aşısını Prof. Uğur Şahin buldu diye Haberi Sabah Gazetesinde okudum,
ardindan Alman Medyasindan kaynak Haberi buldum.

Unbenannta4704db2f28f3c0f.jpg

Sabah Gazetesinin Haberi

ve Sabah Gazetesinin yazdigini arastirdim,

aynisini Alman Medya yaziyor

Alman Devletin SWR TV Kanalindaki Haber

Borsa Haberi

NTV Almanya Haberi

NEW YORK TİMES Haberi

Youtube HABER

BioNTech, yeni korona virüsüne karşı mücadelede aşı geliştiricileri arasında en büyük umutlardan biridir.
Mainz merkezli şirket, Paul Ehrlich Enstitüsü'nün (PEI) Çarşamba günü açıkladığı gibi, aşı'yi test etmek için onay aldı.
BioNTech'e göre, yaklaşık 200 sağlıklı gönüllü üzerinde testler yapilacak.

Biontech Hakkinda Bilgiler

Bu Haber 02.04.2020 de cikmisti:

Almanya'nın Mainz kentinde BioNTech şirketi ile koronavirüse karşı aşı geliştirme çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Uğur Şahin, bu ayın sonunda klinik deneylere başlanacağını açıkladı Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı aşı geliştirebilmek için zamana karşı yarışan bilim adamları arasında yer alan Prof

Dr. Uğur Şahin HAKKINDA Bilgiler:

Unbenannt2.jpg

Son düzenleme:
stone Çevrimdışı

stone

Aktif Üye
14 Eki 2019
269
Alman TV Kanallarinda tek tek anlatiliyor,
Öncelikle 200 kişi üzerinde denemeler yapılacakmış
Başarılı olursa yaz bitmeden piyasaya sürecekler

stone Çevrimdışı

stone

Aktif Üye
14 Eki 2019
269
Klinik deney için elinize förmül olmalı o haberin tarihi 02.04.2020 de cikmisti:

bugünkü Haber de:
Corona Aşı deneme Müsadesi verildi

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Aşı bulunduğuna dair kesin bir yazı yok klinik deneyden bahsediyor.
Hocam zaten bu iş bizdeki partilerin milletvekili aday adayı gibi birşey. Yani bulunan teorik olarak etkili olma potansiyeli olan ve bazı deney hayvanları veya hücre kültürü düzeyinde etkisi olduğu ya da en azından klinik denemeye değecek bir etkisi olduğu gösterilen bir aşı adayı. Yani bir süreç var. Süreç sonunda çok etkili bir aşı da olabilir, aşı üretim yolunda aşı olamayacak bir yol denenmiş olmuş da olabilir ya da ne kötü ne ne iyi şimdilik elimizdeki en iyisi denilecek bir aşı da olabilir. Sonuçta bilim bu şekilde ilerler.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
çin devleti de klinik denemeler yapıyor diye biliyorum. 1 haftadan fazla oldu. ama böyle bir başlık açmadılar. aşı süreci , zart! diye başlayıp biten bir süreç değil. umarım bu aşılar başarılı olur. virüs şerefsizlik yapıp mutasyonlar geçirmezse tabi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
çin devleti de klinik denemeler yapıyor diye biliyorum. 1 haftadan fazla oldu. ama böyle bir başlık açmadılar. aşı süreci , zart! diye başlayıp biten bir süreç değil. umarım bu aşılar başarılı olur. virüs şerefsizlik yapıp mutasyonlar geçirmezse tabi.

Anlatamazsın, bilmeyene anlatamazsın.
Paylaşmak daha zevkli onlar için.
Çünkü hayal dünyasında yaşıyorlar.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
1 ayı geçti hacıyı (annemi) sadece balkonun kapısından görebiliyorum.

hergün gider kahvesini içerdim.
şimdi sıradan geçen günlerin
kıymetini daha iyi anlıyorum.
Aynen öyle adminim, eşimin yeğenini, kayınvalidemizi aynı kentte göremiyoruz, sıradan olmak ne kadar değerliymiş, baksana hayatımızda sokağa çıkıp gönlümüzce kutlayamadığımız ilk bayram bu, umarım son olur yeniden sıradan, basit ama güzel hayatlarımıza geri dönebiliriz. ???

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri