Aliexpress'te Ucuza Ürün Almanın Yöntemi

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385

Varış ülkesini İngiltere, para birimini EURO yapın.
İhtiyacınız olan İngiltere adresi burada:

Varış yeri İngiltere olunca ayrıca çoğu ücretli kargolar free shipping'e dönüştüğü gibi hızlı gönderim garantisi de devreye giriyor. (8 günde teslim edemezsek geçtiği gün başına 1 EUR kupon gibi)

Denemek için verdiğimiz siparişte ürün Çin'den İngiltere'ye sadece 4 günde ulaştı.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Evet nasıl olacak
Depo olarak kiraladık sonra ürün nasıl Türkiye'ye gelecek?
İngiltere'deki özel adresinize geldikten sonra Türkiye adresinizi iletip yönlendirme talebinde bulunduğunuzda Royal Mail - PTT işbirliğiyle adresinize gelir. Bu sayede İngiltere aktarmalı bir şekilde dünyanın her yerinden ürün satın alabilirsiniz.
Sonra tekrar Türkiye'ye mi gelecek, kafam karıştı iyice :)
Canınız sağ olsun üstad. :)) İngiltere'de fiziki bir adresiniz oluyor. Bu adrese resmi tebligatlar da dahil olmak üzere her türlü alışveriş paket ve kolisi yönlendirebiliyorsunuz. Bu adrese gelen paketleri TR adresinize PTT ile alabiliyorsunuz. Bu sayede Türkiye'ye gönderilmeyen veya özel kargo şirketleri yüzünden çok pahalıya gönderilen ürünleri alma şansı ediniyorsunuz. Şimdi biraz anlatabilmişimdir umarım :)
ilk fırsatta test edeceğim teraspy teraspy,
Tavsiye ederim üstad.
Ben edemiyorum, maalesef ama gerçekten kafam karıştı :alala

F Çevrimdışı

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
143
24
İngiltere'deki özel adresinize geldikten sonra Türkiye adresinizi iletip yönlendirme talebinde bulunduğunuzda Royal Mail - PTT işbirliğiyle adresinize gelir. Bu sayede İngiltere aktarmalı bir şekilde dünyanın her yerinden ürün satın alabilirsiniz.

Canınız sağ olsun üstad. :)) İngiltere'de fiziki bir adresiniz oluyor. Bu adrese resmi tebligatlar da dahil olmak üzere her türlü alışveriş paket ve kolisi yönlendirebiliyorsunuz. Bu adrese gelen paketleri TR adresinize PTT ile alabiliyorsunuz. Bu sayede Türkiye'ye gönderilmeyen veya özel kargo şirketleri yüzünden çok pahalıya gönderilen ürünleri alma şansı ediniyorsunuz. Şimdi biraz anlatabilmişimdir umarım :)

Tavsiye ederim üstad.
Şu ana kadar yapan birisi varmı ? Depoya giden ürün Royal. Mail yönlendirilmese ve ürün gelmese ne olacak depodamı kalıyor ,Yoksa iademi edliyor .?PTT getirdi diyelim;
Gümrük nasıl olacak Avrupa'dan gelen ürünlere zaten dünden hazır, gümrük uygulaanacak.Burda hem depo kirası ,hem vergi ..Sonuçta aynı kapıya çıkmaz mı? Üstelik risk var .Çinli satıcı depo adresi olduğunu bilse..hayatta sahte gönderim hemen gösterir .Dünyanın neresinde olursa olsun insan kanı bozuk olunca bozuktur.Menşei fark etmez .Maya sonuçta aynı X,Y:)
.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Şu ana kadar yapan birisi varmı ? Depoya giden ürün Royal. Mail yönlendirilmese ve ürün gelmese ne olacak depodamı kalıyor ,Yoksa iademi edliyor .?PTT getirdi diyelim;
Gümrük nasıl olacak Avrupa'dan gelen ürünlere zaten dünden hazır, gümrük uygulaanacak.Burda hem depo kirası ,hem vergi ..Sonuçta aynı kapıya çıkmaz mı? Üstelik risk var .Çinli satıcı depo adresi olduğunu bilse..hayatta sahte gönderim hemen gösterir .Dünyanın neresinde olursa olsun insan kanı bozuk olunca bozuktur.Menşei fark etmez .Maya sonuçta aynı X,Y:)
.
İngiltere'de kendi ofisimizde veriliyor bu hizmet. Paket geldiğinde istediğiniz doğrultusunda içinin veya dışının fotoğraflarını çekip size gönderiyoruz. Talebiniz olursa içerik kontrolü de yapabiliyoruz. Sonrasında Royal Mail sevkini yapıp takip numarasını iletiyoruz aynı gün içinde. Gümrük etiketini kendiniz düzenleyebildiğiniz için (bu imkan başka bir yerde yok) vergi avantajınız var. Videoyu incelediyseniz kârınıza olan fiyat farkını görmüşsünüz en basit bir örnekte. Tavsiye Forumu benim için özel bir alan. Ve burada kalitesinden emin olmadığım hiçbir şeyi paylaşmam :) Aklınızda bulunsun. İngiltere'de bir adresinizin bulunması şu zamanda çok güzel bir imkan. Kullanmak isterseniz ben her türlü yardımcı olurum.

F Çevrimdışı

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
143
24
Olayı anladım .İlk test edecek arkadaş kim olur? Bir ürün test ettim arada 1800 lira fark çıktı.Aslında çok iyi .Şimdiye kadar kimse alışveriş yaptımı Müşteki Müşteki

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Emekli ikramiyesi yatsın bir tane g60-70 ana kart alayım bari ,laptopum 2 yıldır yatıyor :)
Üye oldum bakalım:mutlu

teraspy-238.png

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Emekli ikramiyesi yatsın bir tane g60-70 ana kart alayım bari ,laptopum 2 yıldır yatıyor :)

Ana kart işleri biraz sakat . ( arızalı kart gönderirlerse iadesini kabul etmiyorlar ) ispatı zor .

İngiltere'de kendi ofisimizde veriliyor bu hizmet. Paket geldiğinde istediğiniz doğrultusunda içinin veya dışının fotoğraflarını çekip size gönderiyoruz. Talebiniz olursa içerik kontrolü de yapabiliyoruz. Sonrasında Royal Mail sevkini yapıp takip numarasını iletiyoruz aynı gün içinde. Gümrük etiketini kendiniz düzenleyebildiğiniz için (bu imkan başka bir yerde yok) vergi avantajınız var. Videoyu incelediyseniz kârınıza olan fiyat farkını görmüşsünüz en basit bir örnekte. Tavsiye Forumu benim için özel bir alan. Ve burada kalitesinden emin olmadığım hiçbir şeyi paylaşmam :) Aklınızda bulunsun. İngiltere'de bir adresinizin bulunması şu zamanda çok güzel bir imkan. Kullanmak isterseniz ben her türlü yardımcı olurum.

Video gösteriminde satın al yapılmamış .
Her üründe ucuzluk yok .

Çin İngiltere arası vergi bedeli ( aliexpress.com satışı içinde ödenenen )

İngiltere Türkiye arası vergi bedeli ( İngiltereden gönderim alırken ödenecek verği ? )
Alt yazı yazıyor içereği tam nedir bilinmiyor şartları olabilir ?
İngiltere Türkiye Gümrük vergisi ne kadar?
Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılmasıyla, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında 29.12.2020 tarihinde serbest ticaret anlaşması imzalanmıştır. Yeni anlaşma ile Gümrük Birliği'nin getirmiş olduğu kazanımlar korunmuş, sanayi ürünlerinde gümrük vergileri sıfırlanmıştır.

Arızalı veya eksik vs ( itirazlı ) gibi ürün gelirse aliexpress.com itiraz ürün bedeli iadesini kabul ediyormu ?

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt