Aliexpress'te Ucuza Ürün Almanın Yöntemi

Puzik Çevrimiçi

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,293
Ürün ucuzluğu kısmını anlamadım, verdiğiniz örnekte 567 TL ucuza geliyor, bundan İngiltere’deki adres bedeli (bir kerelik mi her seferinde mi ödeniyor bilmiyorum) düşünce 417 TL kalıyor. İngiltere- Türkiye arası nakliye bedeli ne kadar ki halen ucuz olsun bu ürün?
 
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Yinede sakat ( gümrükte kalma ihtimali olabilir )
Aliexpress alış verişinde vergiyi Türkiyemi alıyor kazanç elde ediyor yoksa İngilteremi ?
İngiltere verğiden kazanç sağlıyorsa Türkiye gümrükte takılma olabilir . ( yakında bu formule karşı formül bulunur )

Aliexpress alış verişi İngiltere aktarmalı ürünmü alınmış bilinmiyor ?

Bulduğum !!!LO195080579GB

ptt0fec138c1b182946.png

**************************************************************************************

Dolandırma !!! ( Bu alt site link !!! ) DİKKAT

Dikkat :
bu sorgulama yeri link gerçek PTT sitesimi ödeme istiyor ?
Sitede istenen bilğileri GİRMEYİNİZ ( DİKKAT )

Her PTT kargo barkod numarasına ödeme yap diyor .
Teslim edilmiş olmasına rağmen .
Ödeme isteniyor .


Deneme test yapmayınız !!! ( sallama veriler versenizde )

Örnek alan adı sorgulama sitesi .

prsjkrgonerde.net


Kayıt Tarihi 22.03.2024

sorgu6d8f93a26082e345.png


ptt1.png


ppppppppppp.png1P.png
 
Son düzenleme:
Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
389
Emekli ikramiyesi yatsın bir tane g60-70 ana kart alayım bari ,laptopum 2 yıldır yatıyor :)

Üye oldum bakalım:mutlu

teraspy-238.png

Bende js hatası verdi durdu :alala Oğlum "ben yaparım baba" dedi.

teraspy-239.png
Güle güle harcayın üstad :) Sunucuda veya PC'de kasılma olmuş olabilir. Sayfayı yenileyerek denemek lazım.
Ana kart işleri biraz sakat . ( arızalı kart gönderirlerse iadesini kabul etmiyorlar ) ispatı zor .Video gösteriminde satın al yapılmamış .
Her üründe ucuzluk yok .

Çin İngiltere arası vergi bedeli ( aliexpress.com satışı içinde ödenenen )

İngiltere Türkiye arası vergi bedeli ( İngiltereden gönderim alırken ödenecek verği ? )
Alt yazı yazıyor içereği tam nedir bilinmiyor şartları olabilir ?
İngiltere Türkiye Gümrük vergisi ne kadar?
Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılmasıyla, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında 29.12.2020 tarihinde serbest ticaret anlaşması imzalanmıştır. Yeni anlaşma ile Gümrük Birliği'nin getirmiş olduğu kazanımlar korunmuş, sanayi ürünlerinde gümrük vergileri sıfırlanmıştır.


Arızalı veya eksik vs ( itirazlı ) gibi ürün gelirse aliexpress.com itiraz ürün bedeli iadesini kabul ediyormu ?
Aliexpress'te standart bir dispute süreci var. Konusunu açmıştım. https://tavsiyeforumu.com/konu/fake-ssd-ile-ilgili-dispute-sureci.18922/ Her üründe fiyatlar değişiyor. Gizli bir sekme açıp deneyebilirsiniz.

İngiltere'de Çin arasında herhangi bir vergi ödemesi yok. Bu tür problemler sadece bizim ülkemizde var maalesef. Çin'den İngiltere'ye hızlı ve prosedürsüz gelir. Bizin denememizde 4 günde geldi sadece. İngiltere'den Türkiye'ye gelince de gümrük etiketinin değerinin %30'u kadar gümrük tahakkuk eder. PTT paketin üstüne ödeme emrini yapıştırır, ürün size geldiğinde PTT personeline ödersiniz.
Ürün ucuzluğu kısmını anlamadım, verdiğiniz örnekte 567 TL ucuza geliyor, bundan İngiltere’deki adres bedeli (bir kerelik mi her seferinde mi ödeniyor bilmiyorum) düşünce 417 TL kalıyor. İngiltere- Türkiye arası nakliye bedeli ne kadar ki halen ucuz olsun bu ürün?
Aliexpress'te beğendiğiniz bir ürünün linkini yollayabilirseniz bizzat ürün üzerinden size detaylı anlatırım. Kârınız çok daha fazla. Verdiğim örnek sadece çıplak fiyat üzerinde. Gümrük vergisini de kattığımız zaman kullanıcı lehine önemli faydalar var. Senaryosal bir örnek verelim. Diyelim ki 10 dolara bir ürün aldınız ama elinizde güzel bir indirim kuponu vardı sepet tutarı 5 dolar oldu. Ürün kargolandığı zaman satıcı gümrük etiketine 10 USD yazar ama sizin ödediğiniz fiyat 5 USD'dir. Gümrük memuru etikette 10 USD'yi görür vergiyi ona göre çıkarır ve sizin indirimden kazandığınız fayda ziyan olur. Satıcı tutar da paketin üstünde gift (hediye) ibaresini işaretleyeceğine düz mantık düşünür commercial (ticari ürün) seçeneğini işaretlerse ürün Türkiye'ye girdiğinde bir de nur topu gibi gümrük sorununuz olur 3-5 dolarlık ürün için yüzlerce lira verip gümrük müşavirine vekalet vermek durumunda kalırsınız. Ama bu sistemde kullanıcı yani sizler gümrük etiketini bizzat düzenleyebilir ve vergi konusunda durumu en lehinize olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Gümrük etiketi ne? diye soracak olanlara da altta örnek bir görselini bırakıyorum.

Adres bedeli aylıktır ve çok uygundur. Paket birleştirme özelliği vardır. Ay içerisinde Aliexpress'ten Ebay'dan veya diğer bir mecradan 3-5 ürün aldınız diyelim. Hepsini tek paket yapıp adresinize gönderilmesini isteyebilirsiniz. Bu sayede tek kargo ücreti çıkar, rahat edersiniz, bekleme süreniz de azalır.

2845825191.png
 
Geri
Üst Alt