Aliexpress Mecool KM8 P Tv Box Sipariş Sürecim

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
Dostlar,
Basimizi agritmayacak macimizi filmimizi sorunsuz izletecek iyi bir cihaz tavsiyenizi bekliyorum.
Internet hizimiz 35mbps
AKN olayi da yil sonu kapaniyor diyorlar, bildignz gibi..

Saygilar. :ok

Selam,

Öncelikle şunu belirteyim piyasada satılan 1GB RAM ve 8GB ROM'a sahip tim cihazlar maç ve dizi izlemenizi sağlar . Ancak işler detaya girince biraz karışabilir.
Örneğin TV'niz modemden uzaktaysa ve cihaza kablolu bağlantı şansınız yoksa kesinlikle sadece 2.4 Ghz Wi-Fi protokolü bulunan bir cihaz almamalısınız. Çünkü Wi-Fi bağlantısını yeterli hızda alamaz ve veri akışında sorun yaşanabilir. Sizin 35mbps internetinizde maksimum 8 mps veri akışı sağlar. Bu nedenle özellikle kablosuz bağlantı kuracaksanız 5 Ghz Wi-Fi protokolü kullanan bir cihaz seçmelisiniz.

Bir diğer konu da Bluetooth. Eğer TV'nizde Bluetooth özelliği yoksa ve evinizde yalnız yaşamıyorsanız. Seslerin başkalarını rahatsız etmemesini sağlamak için kulaklık tercih edecekseniz cihazda bluetooth özelliğinin olması gerekir. Bu cihazlarda sadece opitik ses çıkışı bulunduğu için ( SPDIF ) AUX çıkışıyla bağlanan kulaklık speaker hoperlör bağlantısı kuramazsınız , bu konu HDMİ girişi olmayan monitörden görüntü almak isteyecekler için önemlidir. Ayrıca oyun oynamak istendiğinde ( ki ben çok tavsiye etmem) bir çok oyun kontrolörleri bluettoth bağlantısıyla sağlanır.

RAM olarına gelince film ve IPTV izlemek için 1 GB RAM yeterli olur. Ancak uzun süre kullanımlar dikkate alınırsa 2 GB RAM olan bir cihazı tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Ben yaklaşık 3 senedir 1GB RAM 8GB ROM 2.4 Ghz Wi-Fİ Bluetooth olmayan bir cihaz kullanıyorum. Son dönemlere kadar kablosuz bağlantıyla da işimi görüyorken artık kablosuz bağlantı hızı yetersiz olmaya başladı. Kablolu bağlantıyla sorunsuz film maç izliyorum . Yatak odam için farklı bir cihaz arayışına girmişken aşağıdaki linkde belirttiğim cihazı gördüm fiyatı makul geldi siparişini verdim. 5Ghz wi-fi ve bluetooth var. Ayrıca youtube incelemelerini gördüm bazı eksiklikleri olsa da f/p ürünü olduğunu tahmin ediyorum.

Yeni üye indirimiyle 25,59 USD'ye mal oldu. O günkü kur ile 146 TL çekildi karttan. Satıcı fiyatı 20 USD belirtmiş faturada vergi çıkarırlar mı bilmiyorum ama çıkarsa da cihaz maksmum 180-190 TL'ye mal olacak. Şu anda yolda on gün içinde gelir geniş bir inceleme bölümü açarım.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
The_SreT The_SreT hocam cihazı teslim aldınız mı? Performansı nasıl? :oku
Cihazla alakalı başlık açtım hocam :ok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dostlar,
Basimizi agritmayacak macimizi filmimizi sorunsuz izletecek iyi bir cihaz tavsiyenizi bekliyorum.
Internet hizimiz 35mbps
AKN olayi da yil sonu kapaniyor diyorlar, bildignz gibi..

Saygilar. :ok
Sadece IpTv ve film izlemek için mi cihaz arıyorsunuz ve bütçeniz nedir ?

skayalar2 Çevrimdışı

skayalar2

Aktif Üye
8 Eyl 2018
92
Cihazla alakalı başlık açtım hocam :ok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sadece IpTv ve film izlemek için mi cihaz arıyorsunuz ve bütçeniz nedir ?

Başımı agrıtmasın fiyat 250civarı olabilir , gerekirse ethernet ile baglantı saglarım. Bu işlerde wifi ile baglantı cok saglıklı olmuyor sanki. Allah razı olsun valla. Süper yardım.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Başımı agrıtmasın fiyat 250civarı olabilir , gerekirse ethernet ile baglantı saglarım. Bu işlerde wifi ile baglantı cok saglıklı olmuyor sanki. Allah razı olsun valla. Süper yardım.

Kullanım amacınız ve bütçenize göre size tavsiye edebileceğim cihaz budur.

M96X Plus 4K

İşlemci = Amlogic S912 Octa-Core 64bit
GPU = ARM Mali T820MP3
Android = 7.1
Ram = 2GB
Rom = 16GB
Wifi = 2.4Ghz ve 5Ghz
Ethernet = 1000 M
Bluetooth = 4.0

Kargo dahil 234 TL , yeni üyelik açıp alırsanız yaklaşık 23 TL değerinde yeni kullanıcı indirim kuponu ile alabilirsiniz. Böylelikle cihazı 211 TL'ye alabilirsiniz.

skayalar2 Çevrimdışı

skayalar2

Aktif Üye
8 Eyl 2018
92
Kullanım amacınız ve bütçenize göre size tavsiye edebileceğim cihaz budur.

M96X Plus 4K

İşlemci = Amlogic S912 Octa-Core 64bit
GPU = ARM Mali T820MP3
Android = 7.1
Ram = 2GB
Rom = 16GB
Wifi = 2.4Ghz ve 5Ghz
Ethernet = 1000 M
Bluetooth = 4.0

Kargo dahil 234 TL , yeni üyelik açıp alırsanız yaklaşık 23 TL değerinde yeni kullanıcı indirim kuponu ile alabilirsiniz. Böylelikle cihazı 211 TL'ye alabilirsiniz.

İkinizde onaylıyorsanız bu cihazı alıyorum beyler.? E Efrasiyab

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
İkinizde onaylıyorsanız bu cihazı alıyorum beyler.? E Efrasiyab
Onay verecek bir konumum yok tavsiye tecrübelerimi paylaşıp tavsiye verebilirim sadece :)

Cihaz kağıt üzerinde oldukça iyi görünüyor ancak üretim kalitesi konusunda bir bilgim yok . Daha önce belirttiğim gibi film ve iptv izlemek için çok daha düşük donanımlı cihazlar bile yeterliyken bu cihaz özellikle işlemcisinin üstünlüğüyle dikkat çekiyor.

Film derken şunu belirtmek gerekir eğer Netflix üzerinden film dizi izleyecekseniz 1080p ve ya 4k görüntü alamazsınız bu cihazda. Bunun için gerekli lisansa sahip cihaz sayısı azdır ve fiyatları yüksektir. Ama kodi vb. Diğer uygulamalarda 1080p görüntü alırsınız.

Elektronik işi bildiğimiz gibi biraz şans işidir. Cihazın üretimden kaynaklı sıkıntısı olması halinde iade değişim gibi islerin aliexpress üzerinden sıkıntı yaşayabileceğini düşünmenizi tavsiye eserim. eğer bir risk söz konusu olduğunu düşünüyorsanız, bütçenize göre en optimum fiyatlı ürünü almanızı öneririm.

skayalar2 Çevrimdışı

skayalar2

Aktif Üye
8 Eyl 2018
92
E Efrasiyab The_SreT The_SreT

Beyler sagolun varolun.
Ne kadar detaya girersek o kadar sikinti :sirit
Sizinle tanismasak dandik dundik biseyi almistim is bitmisti.
Simdi al alabilirsen :alala

Sorun yasamadan mac film izleyebilecegim,
netten vavoo tipi uygulama indirebilecegim
wifi ile olmazsa ethernet kablosu ile kullanabilecegim
bir cihaz istiyorum.
Fiyat 300 tl uzeri olmasin tamamdir.

Alalim bende kurtulayim sizde kurtulun.
:rock

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
E Efrasiyab The_SreT The_SreT

Beyler sagolun varolun.
Ne kadar detaya girersek o kadar sikinti :sirit
Sizinle tanismasak dandik dundik biseyi almistim is bitmisti.
Simdi al alabilirsen :alala

Sorun yasamadan mac film izleyebilecegim,
netten vavoo tipi uygulama indirebilecegim
wifi ile olmazsa ethernet kablosu ile kullanabilecegim
bir cihaz istiyorum.
Fiyat 300 tl uzeri olmasin tamamdir.

Alalim bende kurtulayim sizde kurtulun. :rock

Tamam anlaşıldı sanada GS1 aldıracağız :sirit aşağıdaki linkteki cihazı al hocam :ok 297 TL , yeni üye indirimi ile -23 TL civarı. 274 TL'ye felan geliyor heralde.

Nickimsonikimsi Çevrimdışı

Nickimsonikimsi

Aktif Üye
10 Eyl 2018
54
41
The_SreT The_SreT, hocam geçtikmi sıkıntisiz simdi
Screenshot_20181027-142329.png

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
The_SreT The_SreT, hocam geçtikmi sıkıntisiz simdi
Screenshot_20181027-142329.png

Yok hocam daha geliş kaydı yapılmış , yani Türkiye'ye geldi demek oluyor. Şuan büyük ihtimalle İstanbul Uluslararası PİM - Başakşehir buradadır. Şimdi burası şansın varsa kargoyu direkt sana gönderecek. Yada UKİM'e gönderecek. UKİM'e giderse süreç biraz uzar , paket açılıp kontröl edilir. Şüpheli bir durum görmezlerse sana gönderirler , eğer şüphelenirlerse senden bir takım evraklar isterler , ürünü aldığın fiyatı ispatlaman için.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri