aliexpres Türkiyeden cekılıyor mu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hayırlısı ıle gelsın yavrunuz İnşallah
kargo ucretı olmayan urunlere bakın birde. bazı urunlerın kargoları kendınden pahalı olabılıyor.
vergı artık mecburi maalesef :(
gelmeme gibi bir sıkıntı olmuyor. vaktinde gelmeyen urunlerede anlaşmazlık acarsınız ve paranızı ıade alırsınız.
1 urunde oyle birsey basıma geldi.
urun vaktınde gelmedi ve anlaşmazlık actım. 1 hafta ıcınde param ,iade oldu
ertesi gun urun geldi :) tekrar yazdım ucretını odemek ıcın hediye ettiler :)
İnşallah teşekkürler. Bilmiyorum 3 kuruş fazla olsun buradan olsun diyeceğiz artık ☺️

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
86
42
aliexpress'in Türkiye satışları aliexpress'e büyük rahatsizlik verecek oranda düşmüş olmalı. kargo ücretsiz diyorduk kargo bedeline geçen gümrüğe sunma ücreti geldi bir de üstüne gümrük vergisi geldi tüm avantajı kayboldu. ıvır zıvır 0-5 dolar aralığında ürünler alıyordum gümrüğe sunma bedeli bile caydırıcı oldu aliexpressi tamamen bıraktım.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
21 ağustos'ta vova'dan tv için sound bar aldım daha gelen giden yok işin ilginci 210 lira ödediğim ürünü takipsiz göndermiş kaybolursa sen seyreyle gümbürtüyü...
Şöyle garip bir durum var Son gönderim tarihi dolunca dispute açtim Site ayni gün gelmeyen ürümün parasini kartıma iade etti. Fakaat ürün hala istanbul PIM gümrukte gözüküyor. Ürün olur da adresime gelirse öte tarafta elin çinlisiyle muhatap olucam Teslim almazsam da kargo ve gümrük vergisi bana girerek geri gidecek. Nasil bir yol izlemeliyim Bir tavsiyesi olan? :alala

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Şöyle garip bir durum var Son gönderim tarihi dolunca dispute açtim Site ayni gün gelmeyen ürümün parasini kartıma iade etti. Fakaat ürün hala istanbul PIM gümrukte gözüküyor. Ürün olur da adresime gelirse öte tarafta elin çinlisiyle muhatap olucam Teslim almazsam da kargo ve gümrük vergisi bana girerek geri gidecek. Nasil bir yol izlemeliyim Bir tavsiyesi olan? :alala
Ürünü teslim alın.
Satıcıyla irtibata geçip ürünün geldiğini söyleyin.dürüst davranışınzdan dolayı Hediye ediceklerdir. ( bir kaç kez başıma geldi ?) artık bizim Türkler naapıyolarsa adamlara teşekkür bile ediyolar. O derece

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Ürünü teslim alın.
Satıcıyla irtibata geçip ürünün geldiğini söyleyin.dürüst davranışınzdan dolayı Hediye ediceklerdir. ( bir kaç kez başıma geldi ?) artık bizim Türkler naapıyolarsa adamlara teşekkür bile ediyolar. O derece
Yok artik 50 dolarlık ürünü hediye mi edecekler :bilmiyom

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Sevgili catres catres ürün cumartesi günü gelmiş annem evdeydi o teslim almış 25 lira gümrük vergisi çıkmış -ki ben 40 hesaplamıştım öyle bekliyordum- vova'nın destek hattı olan service@vova.com adresine maille durumu anlatan ingilizce bir mail attım Satıcıya tekrar parasını nasıl ödeyebileceğimi sordum Şu ana kadar geri dönüş olmadı. Bir yol gösterirseler elalemin malını haksız olarak gasp etmiş olmayacağım. Bu arada parayı geri alınca ben aynı ürünü başka satıcıdan sipariş etmiştim o da yolda o da gelsin bakıcaz artık bir yol yordam

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Sevgili catres catres ürün cumartesi günü gelmiş annem evdeydi o teslim almış 25 lira gümrük vergisi çıkmış -ki ben 40 hesaplamıştım öyle bekliyordum- vova'nın destek hattı olan service@vova.com adresine maille durumu anlatan ingilizce bir mail attım Satıcıya tekrar parasını nasıl ödeyebileceğimi sordum Şu ana kadar geri dönüş olmadı. Bir yol gösterirseler elalemin malını haksız olarak gasp etmiş olmayacağım. Bu arada parayı geri alınca ben aynı ürünü başka satıcıdan sipariş etmiştim o da yolda o da gelsin bakıcaz artık bir yol yordam
Hayırlı olsun diyelim o zaman:)
Bende merak ediyorum geri dönüşteki cevabı. Bakalım ne diyecekler

T Çevrimdışı

therockerroll

Yeni Üye
4 Eyl 2019
39
Siz şanslısınız yine ürünleriniz geliyor benim mayıs ayındaki siparislerim in hiçbiri gelmedi 4 adet siparişim ulaşmadı bana

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
5, ayda verdiğim sipariş cuma günü geldi 10tl gümrük verdim. işin ilginç yanı geliş ülkesi litvanya .

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
5, ayda verdiğim sipariş cuma günü geldi 10tl gümrük verdim. işin ilginç yanı geliş ülkesi litvanya .
O nasıl iştir yaaa. İlginç.
Ben bu vergi mergi işlerinden önce birçok ürün aldım. En geç gelen ürün 18 gündü.
Haricindeki tüm ürünler 1 hafta içerisinde geliyodu.
Vergilerden sonra hiç sipariş vermedim açıkçası

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
elektronik malzeme siparişini aliexpresten yaptım .geldiği ülke latvia yazıyor. ben de çok şaşırdım.demekki sadece çinli satıcılar yok diğer ülkelerdende satıcı var

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Hayırlı olsun diyelim o zaman:)
Bende merak ediyorum geri dönüşteki cevabı. Bakalım ne diyecekler
Aynen dediğin gibi demisler Utandim resmen Simdi uc bes kurus icin musterisini yolunacak kaz goren esnaf mi daha musluman yoksa bu budist elin cinlisi mi bilemedim sevgili catres catres
Gönderdikleri cevap soyle

BIzimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.

Paketi aldığınızı bilmek bizi sevindirdi. Ürün için, memnun müşteri hizmeti sağlamak için, bizden hediye olarak tutabilirsiniz. Parayı bize geri vermene gerek yok.
Yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Harika bir gün geçirin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri