aliexpres Türkiyeden cekılıyor mu

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Bu aralar posta gönderiminde ve alımında genel bir sıkıntı var sanki. Temmuz 4'de Thermalright Almanya bana işlemci soğtucusu montaj kiti gönderdi. Takipsiz kargo olduğu için de henüz gelen giden yok. Ağustos ayında ise montaj kiti bu saaten sonra gelmez diyerek soğutucuyu Amazon Almanya'ya iade ettim. 24 Agustos'ta ptt kargo ucak ile gönderdim. 5. günde Türkiye gümrükten çıkan paketin Almanya gümrüğe girmesi 1 hafta sürdü. Ayın 6sından beri ise herhangi bir hareket yok. Daha önceki iadelerim vaktinde ulaşmıştı halbuki.:hmmÇok can sıkıcı..

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
AliExpress Türkiye de değil ki, çekilsin... Konu başlığı yanlış. Ptt, oluşan yükü kaldıramıyorsa, başka bir firmanın kaldırma ihtimali çok zayıf... Ara sıra dağıtım merkezlerine işim düştüğünde görüyorum ki, kedi eniğini kaybetse, bırak bulmayı, kaybettiğinin farkına bile varamaz... :hihi

Şahsen, "damat vergisi" geleli alışverişi kestim. Çocuklar haberim olmadan iki parça şey almışlar, vergisini ödemek zoruma gitti.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
AliExpress Türkiye de değil ki, çekilsin... Konu başlığı yanlış. Ptt, oluşan yükü kaldıramıyorsa, başka bir firmanın kaldırma ihtimali çok zayıf... Ara sıra dağıtım merkezlerine işim düştüğünde görüyorum ki, kedi eniğini kaybetse, bırak bulmayı, kaybettiğinin farkına bile varamaz... :hihi

Şahsen, "damat vergisi" geleli alışverişi kestim. Çocuklar haberim olmadan iki parça şey almışlar, vergisini ödemek zoruma gitti.
Ben uygulamasını da sildim artık o derece işim kalmadı. Ne damat kazansın, ne Çinli.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40

Başlık yanlış olabılır
Türkiyeyr dağıtım mı yapmayacak acaba olabılır belki ??
Ama artık bu saatten sonra kim dagıtırsa dağıtsın
Valla yeri geliyor 5 10₺ lik ürün alıyoduk
Aracıma eksoz ucu almıştım burda tanesi 750₺ olan ürünün çiftini 360₺ ye almıştım
Şimdi çıkarttılar bir vergidir ota Oka vergi veriyoruz. Ne acı
Ülkeyi vergi ile ayakta tutmaya calısıyorlar
İş yerinde bi abımız var. Güzel bi lafı var ( espiri şeklinde )
- ülke benim sayemde ayakta duruyor
Alkol vergisi
Sigara vergisi
Yakıt vergisi ödüyorum
Daha naapıyım der
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben uygulamasını da sildim artık o derece işim kalmadı. Ne damat kazansın, ne Çinli.
Çinlilerin gözü daha tok inanki

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
çinli her türlü kazanıyor alman malı diye türk malı diye aldığımız ürünlerde bile made ın prc yazıyor. çinliyi düşünme .türk vatandaşınına giren kazıkları düşün.
Türk vatandaşı böyle olmasını istediği için bence o kazık çok da rahatsız etmiyor. Adam göt benim, kazık benim sanane diyor bence. Ben kendi şahsıma almak istediğim hiç bir şeyi almıyorum. Zaten kendi içimizde zamlarla şunlarla bunlarla o parayı eritiyoruz. Bir şey almaya para kalmıyor, yaşamaya çalışmaktan.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Benimde mayıs sonu verdiğim sipariş gelmedi. Satıcı geçen ay para iadesi yaptı. Gıldır gıcık bir çok şey vardı almak istediğim. O da gitti. Yani burası ile aynı fiyata geliyor fakat birde burda olmayan ürünler vardı. Olmadı böyle ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Korkun nedir hocam
Vergi mi. Gümrüğe takılma olayı mı?
İkiside , Allah'ın izni ile 4 ay sonra bebek brkliyoruz bazı şeyler hoşumuza gitti ne bilim bebek arabası, giyim, oyuncak gibi kargo paraları yüksek geldi bana üstüne birde gümrük vergisi hadi onu da geçtim ya gelmez se terken tereddüt te kalıyoruz

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
İkiside , Allah'ın izni ile 4 ay sonra bebek brkliyoruz bazı şeyler hoşumuza gitti ne bilim bebek arabası, giyim, oyuncak gibi kargo paraları yüksek geldi bana üstüne birde gümrük vergisi hadi onu da geçtim ya gelmez se terken tereddüt te kalıyoruz
hayırlısı ıle gelsın yavrunuz İnşallah
kargo ucretı olmayan urunlere bakın birde. bazı urunlerın kargoları kendınden pahalı olabılıyor.
vergı artık mecburi maalesef :(
gelmeme gibi bir sıkıntı olmuyor. vaktinde gelmeyen urunlerede anlaşmazlık acarsınız ve paranızı ıade alırsınız.
1 urunde oyle birsey basıma geldi.
urun vaktınde gelmedi ve anlaşmazlık actım. 1 hafta ıcınde param ,iade oldu
ertesi gun urun geldi :) tekrar yazdım ucretını odemek ıcın hediye ettiler :)

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Allah hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin yavrunuzu.

Hadi oyuncak, araba filan neyse ama giyside Çin malı tercih etmeyin yavruya. Affınıza sığınarak iyi ki tereddüt edip almamışsınız diyecem

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Allah hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin yavrunuzu.

Hadi oyuncak, araba filan neyse ama giyside Çin malı tercih etmeyin yavruya. Affınıza sığınarak iyi ki tereddüt edip almamışsınız diyecem
Yok giyim derken öyle basit degil, bazı arastirdiklarim Türkiye de yok (kalite bakımından) ben farazi yazdım. Nasip diyelim ?
İyi niyetler için teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri