Akım koruyucu priz çalışma prensibi

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Umut Barış Umut Barış kaçak akım rolesi var bende.Bu dediğim cihaz dijital üzerinde anlık voltaj yazıyor.Youtube'da akım koruma rolesi yazınca çıkıyor rica etsem bir inceler misiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,569
I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Sota Sota bende voltaj ölçen priz var sürekli takılı duruyor prizde.Genel olarak 225volt,gece 230volt oluyor.Ancak birkaç cihaz çalıştığında 210 voltun altına iniyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Geçen haftada arçelik yetkili servisi zorla bana satmaya çalıştı akım korumalı priz. Buzdolabı tamiri için geldi cata takılıydı bu kötü işe yaramaz bizdeki 36000 amper bunu kullanın dedi, bende içinde varistör var nasıl bu ampere dayanacak diyip almadım. geçen yıl samsung yetkili servisi bu prizlerden kullanmıyoruz diye garanti kapsamındaki tv den tamir ücreti aldi, thh ile geri aldım o ayrı amam servis geldiğinde akım korumalı priz kullanmamışşınız demesin diye tv ve beyaz eşya için aldım bu prizlerden.
Bu da çok ilginç geldi bana,"akım korumalı priz olmazsa garanti yok" gibi bir şey :) ,garanti şartlrında var mı akım korumalı priz acaba ,:alala

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Geçen haftada arçelik yetkili servisi zorla bana satmaya çalıştı akım korumalı priz. Buzdolabı tamiri için geldi cata takılıydı bu kötü işe yaramaz bizdeki 36000 amper bunu kullanın dedi, bende içinde varistör var nasıl bu ampere dayanacak diyip almadım. geçen yıl samsung yetkili servisi bu prizlerden kullanmıyoruz diye garanti kapsamındaki tv den tamir ücreti aldi, thh ile geri aldım o ayrı amam servis geldiğinde akım korumalı priz kullanmamışşınız demesin diye tv ve beyaz eşya için aldım bu prizlerden.
Servisler çok değişti son zamanlarda reklam pazarlama satış işi yapıyorlar vatandaş uğraşıyor :kiskis

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Garanti belgesi arkasında akım korumalı priz yoksa garanti yok yazmıyor ki paşa paşa garantiden yapacak

U Çevrimdışı

ugrgl06 

Yeni Üye
18 Haz 2022
17
43
Garanti belgesi arkasında akım korumalı priz yoksa garanti yok yazmıyor ki paşa paşa garantiden yapacak
Led bar yanması şikayetiyle çağırdığımız servis 1800 tl onarım ücreti aldı geçen yıl topuda bize attı adem abi yardım etti thh dilekçe verdik te üst seri açılmamış tv aldık onarım ücreti iade edilmedi. Anlaşma yoluna gitti samsung thh sonucu beklenmedi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt