AKILLI SÜRAHİ BRİTA ASLINDA NE KADAR HESAPLI...

• Konbuyu başlatan Ertugruloner
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
Merhaba

linkteki fiyat 4 filtre için uygun ama sanırım filtreler standart maxtra kartuşu önceki nesilden, yeni maxtra pluslardan değil görselde öyle gözükmekte.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Puzik Puzik

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Zamanında çok araştırmıştım bu ürünü , daha öncede yazmışım başlığa alınmaması gerektiğini. TDS ve PH değerleri vahim olan bir ürün , uzak durulması gerekir.
Alman yasa ve yönetmeliklerinin buna izin vereceğini zannetmiyorum. Su sıkıntılıysa, filtre ne yapsın.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Alman yasa ve yönetmeliklerinin buna izin vereceğini zannetmiyorum. Su sıkıntılıysa, filtre ne yapsın.
Daha iyi alternatifler var ama daha pahalı , Alman yasaları bilmiyorum hocam ama TDS ölçümlerini gösteren bir kaç video izlemiştim daha önce , mesela çeşme suyu TDS ölçümü 170 olan bir değeri en fazla 120 - 110 lara felan düşürebiliyor. Bunu 20 lere 10 lara hatta 0 değere düşüren ürünler de var , ama dediğim gibi daha pahalı. Eğer imkanınız varsa kendiniz de bir ölçüm yapabilirseniz paylaşırsanız güzel olur aslında. Çeşme suyunuz ve Brita nın TDS değerlerini görmüş olursunuz.

Bahsettiğim TDS metre şu ürün

n11.com'dan TDS Metre Su Kalitesi Ölçüm Cihazı Termometreli + Kılıf + Pil seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Daha iyi alternatifler var ama daha pahalı , Alman yasaları bilmiyorum hocam ama TDS ölçümlerini gösteren bir kaç video izlemiştim daha önce , mesela çeşme suyu TDS ölçümü 170 olan bir değeri en fazla 120 - 110 lara felan düşürebiliyor. Bunu 20 lere 10 lara hatta 0 değere düşüren ürünler de var , ama dediğim gibi daha pahalı. Eğer imkanınız varsa kendiniz de bir ölçüm yapabilirseniz paylaşırsanız güzel olur aslında. Çeşme suyunuz ve Brita nın TDS değerlerini görmüş olursunuz.

Bahsettiğim TDS metre şu ürün

n11.com'dan TDS Metre Su Kalitesi Ölçüm Cihazı Termometreli + Kılıf + Pil seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Benim vurgu yaptığım nokta şurası... Almanya'da normal şartlarda çeşme suyu içilmez ve bir çok evde bu sürahi kullanılıyor... Sıkıntılı bir durum olsa Almanya da buna izin verilmez...

Ülkemize gelecek olursak, bir çoğu şehirde, çeşme suyu içilebilir nitelikte ve bu sürahi çeşme suyunu kaynak suyu tadına çekiyor. Bilimsel veri ve değerleri bilemiyorum...

İki yıldan fazla oldu kullanmaya başlayalı ve memnunum... Tad olarak kaynak suyu tadı veriyor, ekonomik olarak da damacanadan ekonomik... Çaya, yemeğe çiçeklere içmeye bir filtre bir ay gidiyor ve 25-30 lira... Bu şartlarda 4 günde bir damacana tüketiriz ayda 7 damacana 10 liradan olsa 70 ₺

Gayet ekonomik.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271

S serhan, meebbe meebbe
Bu ürün olarak bahsettiğiniz ürün nedir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Peki 2-3 yıl dayanacak Biocera filtreyi kullanacağım sistem nedir onun içinde bir tavsiyeniz varmıdır ufak bir araştırma yaptığımda filtre efsane deselerde belki suyu biraz daha yumuşatmak için bir filtre daha eklenebilir diyenler var açıkcası bende almak istiyorum ama mutfak tezgahım çok büyük değil tezgah altında çok yer işgal etsin istemiyorum birde suyun tadı 2 sene denen filtrede 3-4 ayda değişim olacaksa yine biraz uzak durmak istiyorm biocera 3 yıl gitmesin ama çok rahat 2 yıl gider tad tuz ph değişmez diyorsanız 1-0 değil baya 3-0 falan önce geçen bir filtre oluyor
meebbe meebbe hocam bu sorum cevapsız kaldı ama müsait zamanında cevaplayabilirmisin?

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bu cihaz kloru filtre ediyor mu acaba? Klor tadından su içemez olduk, bazen o kadar çok oluyor ki bulaşık makinesi bitip kapağını açınca çamaşır suyu gibi koku oluyor. Damacana veya arıtma cihazı yerine bundan almayı düşündük. Cidden faydalı mı?

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Bu cihaz kloru filtre ediyor mu acaba? Klor tadından su içemez olduk, bazen o kadar çok oluyor ki bulaşık makinesi bitip kapağını açınca çamaşır suyu gibi koku oluyor. Damacana veya arıtma cihazı yerine bundan almayı düşündük. Cidden faydalı mı?
brita işte bu tip durumlara çözüm su arıtma sistemi değil... çeşme suyunun tadını bozan etkenleri giderir...

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
brita işte bu tip durumlara çözüm su arıtma sistemi değil... çeşme suyunun tadını bozan etkenleri giderir...
Öbür hafta A101'de 3,5 litre olanı 99 liraymış o zaman kalırsa almayı düşünüyorum. Bizim soruna çözüm olur umarım, kum tortu pek olmuyor ama klor kokusu büyük sorun.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Öbür hafta A101'de 3,5 litre olanı 99 liraymış o zaman kalırsa almayı düşünüyorum. Bizim soruna çözüm olur umarım, kum tortu pek olmuyor ama klor kokusu büyük sorun.
kullanım talimatını oku uygula... kullanım talimatına uymayan beğenmiyor...

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
en kötü ters ozmoz sistem bile en iyi sürahiden iyidir.

sürahilerin basit bir karbon filtreden farkı yok. ancak kokuyu ve kloru bir miktar temizler. ağır metaller? tuz? kireç? bakteriler? aynen içtiğin suya geçiyor.

n11'den en ucuz ters ozmoz sistemi aldım, vontron memran ve ph filtre geliştirdim. membran çıkışı 3-5 tds alıyorum. son aşamada 40 tds, 8 ph alıyorum.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
en kötü ters ozmoz sistem bile en iyi sürahiden iyidir.

sürahilerin basit bir karbon filtreden farkı yok. ancak kokuyu ve kloru bir miktar temizler. ağır metaller? tuz? kireç? bakteriler? aynen içtiğin suya geçiyor.

n11'den en ucuz ters ozmoz sistemi aldım, vontron memran ve ph filtre geliştirdim. membran çıkışı 3-5 tds alıyorum. son aşamada 40 tds, 8 ph alıyorum.
brita şehir şebeke suyunu içilir yaparım diyor ki...

X Çevrimdışı

XaeRo 

Yeni Üye
25 Ağu 2019
35
40
Ömrü 1 ay olan bir filtreye de para harcamam açıkçası.
Durumunuz varsa, taksitle bir su arıtma sistemi alın derim;

PH meter ile bakıyorum. Filtre aslında 5-6 ay kadar gidiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt