AKILLI SÜRAHİ BRİTA ASLINDA NE KADAR HESAPLI...

• Konbuyu başlatan Ertugruloner
  • Başlangıç tarihi
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Olacaksa su arıtma cihazı o da olmadı hazır su ? yada şebeke suyu fena değilse aslında şebeke suyu daha iyi bence.. Bizim şebeke suyu iyi mesela.. Bazen klorluyorlar o zaman içilmiyor tabiki ?
"içilebilir" su varsa en güzel şey şebeke suyu zaten. Fakat su alınacaksa, sürahinin filtresi pahalanmış olsa da hâlâ ekonomik geliyor...

İçme, Çay, yemek, çiçekler için sürahi suyunu kullanıyoruz, geçenlerde satın alarak su tüketimimizi bu şartlarla test ettim. bir damacana su 4 gün gitti, yazın 3 güne düşer bu rakam... 10 lira olsa damacana ayda 100 lira eder. Bu paraya ben 3 filtre alıyorum ve yaklaşık 4 ay kullanıyorum... :oku

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Şu Almanya mevzu çok ilginç. İş için gittim sadece bir kaç defa. Bremende otelde lavabonun yanına bir bardak su ve gururla avrupanın bilmem kaçıncı temiz içilebilir suyu, AB bilmem ne standartına bilmem kaç yılında geçtik filan yazı koymuşlar. Çeşmeden akan suyun tadı sanki benim evde britadan çıkan sudan daha iyiydi. Yaw bi de böyle bilmem ne sertifikalı çeşme suyunu adamlar sürahide bir daha niye filtrelerler ki diye düşündüydüm. Hem cahil hem fakir işte :) :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şu Almanya mevzu çok ilginç. İş için gittim sadece bir kaç defa. Bremende otelde lavabonun yanına bir bardak su ve gururla avrupanın bilmem kaçıncı temiz içilebilir suyu, AB bilmem ne standartına bilmem kaç yılında geçtik filan yazı koymuşlar. Çeşmeden akan suyun tadı sanki benim evde britadan çıkan sudan daha iyiydi. Yaw bi de böyle bilmem ne sertifikalı çeşme suyunu adamlar sürahide bir daha niye filtrelerler ki diye düşündüydüm. Hem cahil hem fakir işte :) :)
Aslında her iş te bir rand hesaplanır,
ilk aklıma gelen ?
Adamlar araba üretiyor ama akü şart.
Çamaşır makinesi alırız teknik özellikler; paslanmaz , kireç tutmaz tambur. Kirece karşı bakır alaşımlı rezistans.... Bla bla
Servis eve geliyor; abi kirece karşı kireç önleyici var 5 yıl garantilidir.
E kardeşim hani kireç tutan parçası yoktu ya bunun ne oldu şimdi ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben Bursa da yaşıyorum suyu çeşmeden içiyoruz buski arıza vs sular kesilmezse pet su eve girmez o yüzden su arıtma vs hiç gerek duymadım araştırmadım

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Aslında her iş te bir rand hesaplanır,
ilk aklıma gelen ?
Adamlar araba üretiyor ama akü şart.
Çamaşır makinesi alırız teknik özellikler; paslanmaz , kireç tutmaz tambur. Kirece karşı bakır alaşımlı rezistans.... Bla bla
Servis eve geliyor; abi kirece karşı kireç önleyici var 5 yıl garantilidir.
E kardeşim hani kireç tutan parçası yoktu ya bunun ne oldu şimdi ?

Sahne efsane ?

Ama helal olsun iyi satıyorlar. Hatta iteliyorlar. ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
6'lı filtreyi 170 liraya buldum Amazon'da... Dün saat 14'te sipariş geçtim, bu gün saat 16'da teslim edildi... Agt (aynı gün teslim kurye) diye adını ilk kez duyduğum kurye teslim etti...

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289

4'lü filtreler 150₺ olmuş... "ehonomi coh eyi, uçuyeahh"

:coskun
İndirim var 4 adet 123 TL

Görünce konuyu hatırladım :)

BRITA MAXTRA Su Arıtma Sürahi Yedek Filtresi -Dörtlü

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

benzer konularda hep yazdım yine yazayım.Brita tam anlamda arıtılmış su üretmez.Suyun içinde ki başta kireci alır.Avrupa ülkelerinde adamların musluklarından içilebilir derece de kaliteli su aktığı için onlarda sadece kireci alsın içelim olarak kullanılabilir ancak bizde asla diyorum.5 yıldan fazla süredir arıtmalar ile ilgileniyorum eşe dosta maddi karşılıksız yardımcı oluyorum ki 2 firmadan teklif bile geldi temsilcimiz olun diye ben kabul edemedim.Şiddetle arıtma tavsiye ediyorum.Bilindik kaliteli filtreler şuan içebileceğiniz en kaliteli sağlıklı su yine arıtma suyudur.Artık kaynak suları bile içilemiyor ziraat mühendisleri ile çokca kez muhabbetim oldu hepsi zirai ilaçların yer altı sularına karıştığını iddaa ettiler.Kaliteli arıtma olarak tavsiyede bulunabilirim.
Önerilerinizi zevkle okumak isterim.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
benzer konularda hep yazdım yine yazayım.Brita tam anlamda arıtılmış su üretmez.Suyun içinde ki başta kireci alır.Avrupa ülkelerinde adamların musluklarından içilebilir derece de kaliteli su aktığı için onlarda sadece kireci alsın içelim olarak kullanılabilir ancak bizde asla diyorum.5 yıldan fazla süredir arıtmalar ile ilgileniyorum eşe dosta maddi karşılıksız yardımcı oluyorum ki 2 firmadan teklif bile geldi temsilcimiz olun diye ben kabul edemedim.Şiddetle arıtma tavsiye ediyorum.Bilindik kaliteli filtreler şuan içebileceğiniz en kaliteli sağlıklı su yine arıtma suyudur.Artık kaynak suları bile içilemiyor ziraat mühendisleri ile çokca kez muhabbetim oldu hepsi zirai ilaçların yer altı sularına karıştığını iddaa ettiler.Kaliteli arıtma olarak tavsiyede bulunabilirim.
Hocam arıtma cihazlarının atık su sarfiyatı nedir
Kaç filtreli bir sistem almak gerek
Aldığımızda filtreleri ne kadar sürede değişmemiz gerek
Birde filtre değişim maliyeti nedir bazı arkadaşlarım evinden söktü attı damacana suya döndüler daha pahalıya geliyor diye açıkcası pişman olmak istemiyorum alıp

meebbe Çevrimiçi

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hocam arıtma cihazlarının atık su sarfiyatı nedir
Kaç filtreli bir sistem almak gerek
Aldığımızda filtreleri ne kadar sürede değişmemiz gerek
Birde filtre değişim maliyeti nedir bazı arkadaşlarım evinden söktü attı damacana suya döndüler daha pahalıya geliyor diye açıkcası pişman olmak istemiyorum alıp

1 litreye arıtılmış suya 4 litre olarak düşünün hocam.Basınçın yüksek olduğu tesisatlarda veya pompalı sistemlerde 1 e 2 ye kadar düştüğü söyleniyor.

Edirne için kaba taslak 1000 litre su 6 lira civarı.Günlük tüketiminiz ortalama 5 litre ( meyve sebze yıkama, içme suyu, yemek ,çay) atık su ile birlikte günlük 25 litre eder.30 günde 750 eder.Kısaca ayda 5 liradan az bir faturaya etkisi varken söküp atan kişiler neye göre kime göre karar verip atmışlar anlamadım ?

Filtre olayına gelirsek , çok aşamalı sistemler daha kaliteli su verecek anlamı yok.Şuan etkinliği ve kalitesi kanıtlanmış filtrelee var.pentek, puretron, omnipure, penteir,biocera vs. gibi.Bu markaların nsf , dsö gibi kuruluşlar dan sertifikaları da vardır.

Özellikle biocera dediğimiz filtre tek başına mineral ,ph ve tatlandırıcı işlevi görmektedir ki ömrü ortalama 2 ,3 senedir.

n11.com'dan BIOCERA A.A Alkali Su Arıtma Filtresi ( 8,0 - 9,5 pH) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Kendiniz filtre değişimi öğrenirseniz maliyeti çok ucuzdur da.

Ana filtre membran , en iyisi filmtec dir fiyatı en son 200 küsür liraydı.Ömrü uzundur özellikle şebeke suyunu kalitesinden şüphe duyulur ,kuyu suyu gibi biyolojik kirlilik şüphesi varsa tavsiye edilir.Ancak vontron ,emem gibi piyasa malları gayet iş görmektedir fiyatları 60 ,70 lira civarında dır.Ortalama 1 yıl dayanır.

Yine alt üçlü dediğimiz sediment ve karbon filtrelerden oluşan setin de 100 tl ye dayanan purtex, omnipure gibi markalar varken 30 tl lik piyasa malları da iş görmektedir.6 ayda bir değişim gerekir suyun kalitesine göre.

biocera tek başına yeterlidir ortalama 2 veya 3 sene dayanır.fiyatı 200 tl dir.

Maliyet olarak yıllık ortalama 250 tl , aylık 20 lira civarıyken kim niye damacana kullanır anlamıyorum.Tabi değişimi kendiniz öğrenip yapmanız gerek.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Zamanında çok araştırmıştım bu ürünü , daha öncede yazmışım başlığa alınmaması gerektiğini. TDS ve PH değerleri vahim olan bir ürün , uzak durulması gerekir.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Zamanında çok araştırmıştım bu ürünü , daha öncede yazmışım başlığa alınmaması gerektiğini. TDS ve PH değerleri vahim olan bir ürün , uzak durulması gerekir.
Bu ürün olarak bahsettiğiniz ürün nedir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1 litreye arıtılmış suya 4 litre olarak düşünün hocam.Basınçın yüksek olduğu tesisatlarda veya pompalı sistemlerde 1 e 2 ye kadar düştüğü söyleniyor.

Edirne için kaba taslak 1000 litre su 6 lira civarı.Günlük tüketiminiz ortalama 5 litre ( meyve sebze yıkama, içme suyu, yemek ,çay) atık su ile birlikte günlük 25 litre eder.30 günde 750 eder.Kısaca ayda 5 liradan az bir faturaya etkisi varken söküp atan kişiler neye göre kime göre karar verip atmışlar anlamadım ?

Filtre olayına gelirsek , çok aşamalı sistemler daha kaliteli su verecek anlamı yok.Şuan etkinliği ve kalitesi kanıtlanmış filtrelee var.pentek, puretron, omnipure, penteir,biocera vs. gibi.Bu markaların nsf , dsö gibi kuruluşlar dan sertifikaları da vardır.

Özellikle biocera dediğimiz filtre tek başına mineral ,ph ve tatlandırıcı işlevi görmektedir ki ömrü ortalama 2 ,3 senedir.

n11.com'dan BIOCERA A.A Alkali Su Arıtma Filtresi ( 8,0 - 9,5 pH) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Kendiniz filtre değişimi öğrenirseniz maliyeti çok ucuzdur da.

Ana filtre membran , en iyisi filmtec dir fiyatı en son 200 küsür liraydı.Ömrü uzundur özellikle şebeke suyunu kalitesinden şüphe duyulur ,kuyu suyu gibi biyolojik kirlilik şüphesi varsa tavsiye edilir.Ancak vontron ,emem gibi piyasa malları gayet iş görmektedir fiyatları 60 ,70 lira civarında dır.Ortalama 1 yıl dayanır.

Yine alt üçlü dediğimiz sediment ve karbon filtrelerden oluşan setin de 100 tl ye dayanan purtex, omnipure gibi markalar varken 30 tl lik piyasa malları da iş görmektedir.6 ayda bir değişim gerekir suyun kalitesine göre.

biocera tek başına yeterlidir ortalama 2 veya 3 sene dayanır.fiyatı 200 tl dir.

Maliyet olarak yıllık ortalama 250 tl , aylık 20 lira civarıyken kim niye damacana kullanır anlamıyorum.Tabi değişimi kendiniz öğrenip yapmanız gerek.
Peki 2-3 yıl dayanacak Biocera filtreyi kullanacağım sistem nedir onun içinde bir tavsiyeniz varmıdır ufak bir araştırma yaptığımda filtre efsane deselerde belki suyu biraz daha yumuşatmak için bir filtre daha eklenebilir diyenler var açıkcası bende almak istiyorum ama mutfak tezgahım çok büyük değil tezgah altında çok yer işgal etsin istemiyorum birde suyun tadı 2 sene denen filtrede 3-4 ayda değişim olacaksa yine biraz uzak durmak istiyorm biocera 3 yıl gitmesin ama çok rahat 2 yıl gider tad tuz ph değişmez diyorsanız 1-0 değil baya 3-0 falan önce geçen bir filtre oluyor

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt