Adsl ile vdsl arasinda çok fark var mi?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Türk telekomun 3 ay bedava kampanyasina geçiş yaptim.burada 3 ay ücretsiz geri kalan aylar için aylik 74,90 tl yaziyor.fakat adslmi yoksa vdsl yazmiyor.taahütnamede hipernet limitsiz 8 mbps ye kadar olan paket işaretli.4.ay ile 27.ay arasindaki fiyat olarak 51.90 tl yazmakta.bunun dişinda yeni abonelerden alinan bağlanti ücreti 3 ay ücretsiz sonraki aylar için 11 tl.ve alo paket ücreti 3 ay ücretsiz geri kalan aylar için 8 tl yaziyor.ama ben alo paket istemedim.bunu almak mecburi mi.
müşteri hizmetlerini aradim aylik 74.90 tl adsl fiyati için geçerliymiş.benimkisi vdsl daha hizli olduğundan 79.90 tl ödemem gerekiyormuş.ama fiyat listesinde adsl mi yoksa vdsl mi yazmiyor.bu türktelokom ne yapmaya çalişiyor.mt istesem adsl geçebilecegimi söyledi ama vdsl dahahizliymiş.5tlicin degmezmiş dedi

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
Selam B beyzabetül ,hiper ile başlayan paketler vdsl olarak geçer,vdsl verilebildiğine göre demek bulunduğunuz konumda sokakta fttc ( fiber to the cabinet ) mevcut,kabin fiber ile beslenir,kabinden evinize kadar bakır kablo ile taşınır ve kabinlerde vdsl kartlar ayrıdır,vdsl2 bina içi tesisat vs durumlarına göre 100 mbit e kadar bağlantı destekler ancak 8 mbit internet kullanılacaksa adsl - vdsl olması kullanıcı tarafında çok farketmeyecektir,yinede ping süreleri ve biraz daha kaliteli bağlantı için vdsl daha iyidir,tercih kullanıcıda biter tabi yine.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Selam B beyzabetül ,hiper ile başlayan paketler vdsl olarak geçer,vdsl verilebildiğine göre demek bulunduğunuz konumda sokakta fttc ( fiber to the cabinet ) mevcut,kabin fiber ile beslenir,kabinden evinize kadar bakır kablo ile taşınır ve kabinlerde vdsl kartlar ayrıdır,vdsl2 bina içi tesisat vs durumlarına göre 100 mbit e kadar bağlantı destekler ancak 8 mbit internet kullanılacaksa adsl - vdsl olması kullanıcı tarafında çok farketmeyecektir,yinede ping süreleri ve biraz daha kaliteli bağlantı için vdsl daha iyidir,tercih kullanıcıda biter tabi yine.
Kampanyada hiper yada vdsl yazmiyor

Kabin nedir onu anlamadim.santral kutusuna diyorsaniz bayağa uzak.
Ping süresi nedir,ne işe yarar hic bilmiyorum

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
Kampanyada hiper yada vdsl yazmiyor

Kabin nedir onu anlamadim.santral kutusuna diyorsaniz bayağa uzak.
Ping süresi nedir,ne işe yarar hic bilmiyorum
Santral kutusu dediğiniz outdoor dslam dir vdsl kullandığınıza göre,kampanyada fiber diye belirtmişler paketleri onlar vdsl pakettir ,fiber belirtilmemiş olanlar adsl olarak satılıyordur tahminimce,8 mbit kullanacaksanız adsl de olur sizin terciniz ??

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Santral kutusu dediğiniz outdoor dslam dir vdsl kullandığınıza göre,kampanyada fiber diye belirtmişler paketleri onlar vdsl pakettir ,fiber belirtilmemiş olanlar adsl olarak satılıyordur tahminimce,8 mbit kullanacaksanız adsl de olur sizin terciniz ??
Taahütnameye baktim.kampanya kapsaminda sunulan internet paketleri fiyat listesinde :
net limitsiz 8 mbps ye kadar 51.90 tl
Hipernet limitsiz 8 mbps ye kadar 51.90 tl
Abone yapan ikincisini isaretlemiş
Yani adsl ile vdsl fiyatlari ayni gözüküyor.bu akşam aradiğim müşteri temsilcisi neden bana 75 tl değilde 80 tl ödeyeceğimi söylemiş olabilir.diger ücretlerle beraber aylik 74.90 tl olmasi gerekmiyormu.sizin bu konuda bir fikriniz varmi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu telekom müşteri hizmetleride çok acemi.her biri ayri havadan çaliyor
Şimdi tekrar aradim ödeyeceğim tutar 74.90 tl dedi.müsteri hizmetleri cok berbat

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
144
16 mbps ye kadar verilen hızlar adsl 24 mbps ve üzeri verilen hızlar vdsl üzerinden verilir. Vdsl daha hızlıdır. Türk Telekom şart değilse Turknet önerebilirim. 35 mbps internet + 1000 dk her yöne telefon 75,99 TL.
Aşağıdaki linkten referans ile abonelik başlatırsanız 1 ay bedava.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
VDSL'in ADSL'den farkı bildiğim kadarıyla sinyal farkı ve dağıtım şebekesine yakınsanız internet size o kadar yüksek kapasitede veriliyor. Ben VDSL kullanıyorum. 75 mbps paketim var. Bazen 70-80 mbps alıyorum, bazen 40-50 mbps. Eskiden ADSL kullanırdım. Kutu aynı, kablo aynı, paket 8 mbps benim aldığım hız 2-3 mbps idi. Ama VDSL ile ADSL'den alacağınız hızın aynısını alacaksanız bir farkı olmaz bence.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Bu devirde 8 megabit hızın internet diye satılması bence insana hakarettir.
Türknet, millenicom, netspeed, netgalaksi gibi internet servis sağlayıcılara bakın derim.
8 Megabit cokmu düşük.bundan10 sene önce ancak 1 megabit hiz alabiliyorduk
Zaten bulunduğum konumda hizim 16 megabit.alt yapi sorgulamafa 35 cikiyir ama o kadar veremiyor
Saydiklariniz burada olmadigndan uğraşmak istemedim.mail adresime sözlesme gonderecekler onun çiktisini alio imzalayip kargoya verecem.iki günde ancak ellerine ulaşir.ondan sonra ne zaman bağlatirlar Allah bilir
Turt telekomda guya bugune randevu vernıslerdi.sistem hatasi var diyerek yarina attilar.adresime bakan tt nin telefonunu bulup ulastim ışim gücum var sonra olmaz dedim.ekip gelip eve telefon kablosuna cihaz takio bakip gitti.yarin bağlanacakmiş.modeme reset at belki otomatik baglanir dedi ama hala baglanmadi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
8 Megabit cokmu düşük.bundan10 sene önce ancak 1 megabit hiz alabiliyorduk
Zaten bulunduğum konumda hizim 16 megabit.alt yapi sorgulamafa 35 cikiyir ama o kadar veremiyor
Saydiklariniz burada olmadigndan uğraşmak istemedim.mail adresime sözlesme gonderecekler onun çiktisini alio imzalayip kargoya verecem.iki günde ancak ellerine ulaşir.ondan sonra ne zaman bağlatirlar Allah bilir
Turt telekomda guya bugune randevu vernıslerdi.sistem hatasi var diyerek yarina attilar.adresime bakan tt nin telefonunu bulup ulastim ışim gücum var sonra olmaz dedim.ekip gelip eve telefon kablosuna cihaz takio bakip gitti.yarin bağlanacakmiş.modeme reset at belki otomatik baglanir dedi ama hala baglanmadi

O bahsettiğim firmalar hep öyle başvuru alıyor ki zaten?
Bence TT yerine onlardan birine başvursaydınız. En azından aynı fiyata daha yüksek hız alabilirdiniz. :alala

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
O bahsettiğim firmalar hep öyle başvuru alıyor ki zaten?
Bence TT yerine onlardan birine başvursaydınız. En azından aynı fiyata daha yüksek hız alabilirdiniz. :alala
Bunda da 3 ay bedava var .diger baglanti ucreti de almiyor
Tt yi 1 ay kullanip bunlara gecsem ne kadar ceza öderim.bazilari cezanin bur miktarini karşiliyor.hem beklemmeden direk geciş yaoarimbunu hesaplayabilirmisin

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunda da 3 ay bedava var .diger baglanti ucreti de almiyor
Tt yi 1 ay kullanip bunlara gecsem ne kadar ceza öderim.bazilari cezanin bur miktarini karşiliyor.hem beklemmeden direk geciş yaoarimbunu hesaplayabilirmisin

Taahhüt kaç ay ise geriye kalan ay kadar cayma bedeli ödersiniz.
Aylık indirim kaç TL ise, kalan ay sayısı ile indirim bedelini çarpın, sonuç ödeyeceğiniz cayma bedeli olacaktır.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Taahhüt kaç ay ise geriye kalan ay kadar cayma bedeli ödersiniz.
Aylık indirim kaç TL ise, kalan ay sayısı ile indirim bedelini çarpın, sonuç ödeyeceğiniz cayma bedeli olacaktır.
Indirimsiz fiyati 1-3 ay 252 tl
4-27 ay 200.10 tl
Baglanti ucreti de var galiba .onu da alirlar
Kafam karisik hesap yapamadim
Sanirim cayma hakkida yok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt