Adonun Gözünden SAMSUNG 50MU7000 4K TV İnceleme

E Çevrimdışı

ekttt

Yeni Üye
17 May 2018
16
34
A Ado üstadım elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş, teşekkürler. Müsadenizle bir sorum olacak. Bu tv'nin 43" olan versiyonunu sadece bilgisayardan ve netflix'ten film izlemek için almayı düşünüyorum.
Sizce nasıl bir seçim olur?
50" olan modelle bir farkı var mıdır acaba?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado üstadım elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş, teşekkürler. Müsadenizle bir sorum olacak. Bu tv'nin 43" olan versiyonunu sadece bilgisayardan ve netflix'ten film izlemek için almayı düşünüyorum.
Sizce nasıl bir seçim olur?
50" olan modelle bir farkı var mıdır acaba?

Değerli kardeşim Selamlar;

43 olanı da inceledim aralarında ebat dışında fark yok içiniz rahat olsun, gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz amaçlarınızı karşılayabilecek bir tv dir :ok

E Çevrimdışı

ekttt

Yeni Üye
17 May 2018
16
34
Değerli kardeşim Selamlar;

43 olanı da inceledim aralarında ebat dışında fark yok içiniz rahat olsun, gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz amaçlarınızı karşılayabilecek bir tv dir :ok
Teşekkür ederim hocam. Alternatif olarak değerlendirmemi tavsiye edebileceğiniz bir model var mıdır ? Herhangi bir marka olabilir. Tavsiyelerinize göre gidip yerinde görüp, bütçeye göre tercih yapmayı düşünüyorum.

E Çevrimdışı

ekttt

Yeni Üye
17 May 2018
16
34
Marka takıntınız var mı?
Marka takıntım yok hocam. Smart(en azından netflix) olmasını, 4k olmasını tercih ederim. Belirli bir açıdan görünüş hiç önemli değil. TV'nin karşısından izleyeceğm. TV özelliği de hiç önemli değil. %90 film izleme amaçlı arıyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Ado Hocam,"NETFLIX" sanırım biliyorsunuz,kendi sistemini Lisans yoluyla kullandırıyor,örneğin herhangi bir
üreticinin NetFlix uygulaması koyması "4K" içerikleir de gösterir diye bir kuralı da yoktır!!

Kısaca Lisans yoksa o cihaz için max.480p kalite alırsınız!!!
Lisans varsa 1080p veya 2160p alırsınız!

Türkiye ve yabancı bir çok forumda okuyorum daha sonra adam TV yi almış veya TVBox almış v.s
sonra tıklıyor NetFlix e bir bakıyor içerik 480p geliyor:mutlu

Vestel i bilmiyorum durumu nedir bu konuda(4K için tabi ki)??

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado Hocam,"NETFLIX" sanırım biliyorsunuz,kendi sistemini Lisans yoluyla kullandırıyor,örneğin herhangi bir
üreticinin NetFlix uygulaması koyması "4K" içerikleir de gösterir diye bir kuralı da yoktır!!

Kısaca Lisans yoksa o cihaz için max.480p kalite alırsınız!!!
Lisans varsa 1080p veya 2160p alırsınız!

Türkiye ve yabancı bir çok forumda okuyorum daha sonra adam TV yi almış veya TVBox almış v.s
sonra tıklıyor NetFlix e bir bakıyor içerik 480p geliyor:mutlu

Vestel i bilmiyorum durumu nedir bu konuda(4K için tabi ki)??

Haklısın Can Abim, TV dünyasında olduğu gibi Yayıncılık dünyası da kelime varyasyonlarını oldukça sık kullanıyor, Bu anlamda adam NETFLİX VAR diyor ve teknik olarak var mı? evet var ancak içerik kısıtlamaları veya yayın kalite düşüklükleri ile ilgili genel bir bilgilendirme yapılmamaktadır.

VESTEL de ise durum şu, Üründe bu teknik altyapının olduğu vaat ediliyor ve bu anlamda 1 ay ücretsiz abonelik başlatılıyor, (NETFLİX ve VESTEL anlaşması bu yönde) bazı dönemlerde model bazında 3 AY ücretsiz içerik de sunuluyor lakin tam abonelik kesinlikle yok. İçerik ise yayın 4K veriliyor ise 4K olarak veriyor onda sorun yok, ancak inan deneme süresi bitimi sonrası süreç nasıl işliyor hiç merak etmemiştim o nedenle bilmiyorum. Abonelik devam ettiren tüketicilerimiz var ise bir kaç görüşme yapıp kendilerinden bilgi almaya çalışırım abicim :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Marka takıntım yok hocam. Smart(en azından netflix) olmasını, 4k olmasını tercih ederim. Belirli bir açıdan görünüş hiç önemli değil. TV'nin karşısından izleyeceğm. TV özelliği de hiç önemli değil. %90 film izleme amaçlı arıyorum.

Peki şu BİM satışı JVC televizyonu inceleme imkanınız oldu mu?
Bunun dışında bu gün bir arkadaşımdan aldığım bilgi doğrultusunda 55UD9650 V10117200 kodlu ürün artık sahada satılmaya başlanmış durumda, onu da bir incelemenizi tavsiye ederim.

E Çevrimdışı

ekttt

Yeni Üye
17 May 2018
16
34
Peki şu BİM satışı JVC televizyonu inceleme imkanınız oldu mu?
Bunun dışında bu gün bir arkadaşımdan aldığım bilgi doğrultusunda 55UD9650 V10117200 kodlu ürün artık sahada satılmaya başlanmış durumda, onu da bir incelemenizi tavsiye ederim.
Üstadım odam küçük olduğundan dolayı max 43" bir tv bakıyorum. Bu yüzden söylediğiniz tv'lere hiç bakamadım maalesef.

Darkness Çevrimdışı

Darkness

Yeni Üye
6 Nis 2018
6
Haftabasi bu tvyi satin aldim internetten, iki gunde geldi. 2.749 tlye aldim, 6 ay taksitle.. Bugun de servisi geldi kurulumunu yapti, baya kurcaladim. Şu anlik memnunum. Gercek 4k filmlerde herhangi bir takilma olmuyor, goruntu cok guzel, ses de ayni sekilde, 30-40 arasi kullaniyorum, dusunun artik 100'e kadar yolu var..

Sadece gozume bazen batan bisey var. Ekranin en sag ve en solunda cok hafif bi kararti var dikine. Bulutlanma denilen sey bu mu bilmiyorum. Birkac test videosu izledim, bunun dışında gozume batan bisey olmadi. Bu kadarcik bulutlanma normal midir, yoksa servis cagirip degisim mi talep etmeliyim, ilerde bir sorun teskil eder mi, fikirlerinizi ogrenmek istedim.

Darkness Çevrimdışı

Darkness

Yeni Üye
6 Nis 2018
6
Gözüm bi kez takildigi için surekli oraya bakiyorum, baya rahatsız etmeye basladi. Müşteri hizmetlerini aradim, tv basindayken aramami soylediler, bi test yaptiracaklarmis.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Gözüm bi kez takildigi için surekli oraya bakiyorum, baya rahatsız etmeye basladi. Müşteri hizmetlerini aradim, tv basindayken aramami soylediler, bi test yaptiracaklarmis.

Vertikal Blur sorunu olabilir anlattığınız, (Tam olarak da anlayamadım ama Blur diye tahmin ediyorum) Sahne hareket halindeyken mi hissediyorsunuz bunu?

Darkness Çevrimdışı

Darkness

Yeni Üye
6 Nis 2018
6
Vertikal Blur sorunu olabilir anlattığınız, (Tam olarak da anlayamadım ama Blur diye tahmin ediyorum) Sahne hareket halindeyken mi hissediyorsunuz bunu?
Ado hocam, bir kac tane 4k test videosu izledim. Nedense sorunu goremedim bu kez. Hatta yaklasik 45 dakikadir Everest filmini izliyorum yine 4k olarak, filmde tahmin edeceginiz uzere baya karlı buzlu beyaz arka planli sahneler var, ama nedense dun gozume takilan bu ekranin kenarlarindaki karaltilari goremiyorum.

Video cekmeye calistim telefon ile, pek birsey belli olmuyor videoda da.

Geri
Üst Alt