Ado'nun gözünden Samsung 40J5270 ürün incelemesi (Video İçerir)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Ado'nun gözünden Samsung 40J5270 ürün incelemesi (Video İçerir)

Gürünlü' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Tam kullanım amacınız ne olacak?

Dizi?
Aksiyon film?
Futbol
Belgesel?
PS4?
Karışık?

Kullanacağınız alanda oturma düzeniniz yanlardan izleyenleri kapsayacak mı yoksa sadece iki kişi TV yi karşıdan görecek şekilde mi izlersiniz?

vs :ok:
Karışık 
4 kişilik aileyiz futbol maçında sayı artar. Şu anda Samsung kullanıyorum. 2.tv olarak ekonomik ve özellikli olmasını istiyorum. Teşekkürler

Samsung menü ve paneline alışık birisi olarak size 49MU7400 araştırmanızı öneririm :ok:

G Çevrimdışı

Gürünlü

Yeni Üye
30 Ocak 2018
5

Ado' Alıntı:
Gürünlü' Alıntı:
Karışık 
4 kişilik aileyiz futbol maçında sayı artar. Şu anda Samsung kullanıyorum. 2.tv olarak ekonomik ve özellikli olmasını istiyorum. Teşekkürler

Samsung menü ve paneline alışık birisi olarak size 49MU7400 araştırmanızı öneririm :ok:
Sayın Ado, Fiyatı biraz YÜKSEk. En fazla 2000 tl verebilirim. ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Gürünlü' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Sayın Ado, Fiyatı biraz YÜKSEk. En fazla 2000 tl verebilirim. ?

Biraz daha sabredip, akşam yayınlayacağım TOSHİBA ürün inceleme konusunu incelemenizi tavsiye ederim. :ok:

altuntas Çevrimdışı

altuntas

Yeni Üye
2 Şub 2018
1

Ado' Alıntı:
Bu resmi @Sota için çektim, malum artık forumumuzda PİZZA nına yrı bir yeri var :))))

Bu ve hemen altındaki resmi aynı sahnede bilerek paylaşıyorum zira birisi STANDART, diğeri ise DİNAMİK modunda iki ayrı performanstır.

DİNAMİK modda iken arka aydınlatmanın max boyuta çıktığı gözden kaçmıyor

Artniyetli yaklaşımlarda bu resim paylaşıılır ve ''Televizyonumda bulutlanma var'' denebilir lakin TV de aslında bu karartı yok, tamamen RESİM bu şekilde çıkıyor defalarca çekilmiş resimdir, bu nedenle karartıyı dikkate almayınız. Bu ekran Smart üzerinden youtube erişimi sağlamaya çalıştığım an karşılaştığımekrandır arkadaşlar. Arayüzünden maalzesef youtube erişimi yok, ancak MU70 de mevcuttu.

Bu ekranda ise open brovser üzerinden erişim sağladığım youtub görünüyor
 ACABA YOUTUBE SORUNU HALA DEVAM EDİYOR MU? YOKSA YİNE BROWSER ÜZERİNDEN Mİ HALA GİRİŞ YAPILIYOR? YA DA YOUTUBE KULLANICI GİRİŞİ YAPILMADIĞI İÇİN Mİ YOUTUBE ARAYÜZÜ HATA VERDİ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ACABA YOUTUBE SORUNU HALA DEVAM EDİYOR MU? YOKSA YİNE BROWSER ÜZERİNDEN Mİ HALA GİRİŞ YAPILIYOR? YA DA YOUTUBE KULLANICI GİRİŞİ YAPILMADIĞI İÇİN Mİ YOUTUBE ARAYÜZÜ HATA VERDİ?

Kullanıcı girişi yapmadığımız halde diğer modelde ve diğer markalarda erişim sağlayabiliyoruz.
Daha dün X başka markalarda yine erişim sağlayabildim ancak bu tv girmedi. Bu tv yi başka yerde ağa bağladım yine girmedi. :ok:

E Çevrimdışı

edaliy

Yeni Üye
4 Şub 2018
3
Merhaba ado bey, öncelikle tebrikler böyle bir site kurduğunuz için. Gerçekten kaliteli bir foruma uzun zamandır ihtiyaç vardı. Diğer siteler fazlasıyla firma promotörleri ile dolu. Umarım çizginizi bozmazsınız. Tüketici dostu olarak devam edersiniz. 
Gelelim soruma. Ben de 40 inç civarı bir yatak odası tv bakıyorum. Şu anda oturma odasındaki tv toshiba xv733 ve çok memnunum lakin yeni tvler dökülüyor. Benim tv va panel diye biliyorum bu yüzden va panel samsung 40m5000 ve 40j5270 arasında kaldım. İki kriter benim için önemli 1. Si futbol izleyeceğim hareketli görüntüler iyi görünmeli 2.si ekran mat olmalı parlamamalı. Diğer tv önerilerinize de açığım. Teşekkğrler iyi forumlar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

edaliy' Alıntı:
Merhaba ado bey, öncelikle tebrikler böyle bir site kurduğunuz için. Gerçekten kaliteli bir foruma uzun zamandır ihtiyaç vardı. Diğer siteler fazlasıyla firma promotörleri ile dolu. Umarım çizginizi bozmazsınız. Tüketici dostu olarak devam edersiniz. 
Gelelim soruma. Ben de 40 inç civarı bir yatak odası tv bakıyorum. Şu anda oturma odasındaki tv toshiba xv733 ve çok memnunum lakin yeni tvler dökülüyor. Benim tv va panel diye biliyorum bu yüzden va panel samsung 40m5000 ve 40j5270 arasında kaldım. İki kriter benim için önemli 1. Si futbol izleyeceğim hareketli görüntüler iyi görünmeli 2.si ekran mat olmalı parlamamalı. Diğer tv önerilerinize de açığım. Teşekkğrler iyi forumlar

Hoşgeldiniz aramıza azizim;

Samsung panelleri renk algoritması anlamında eleştirsemde, Sistem mühendisliklerine laf etmiyorum elbette, sorun şu ki 5 serisi ürünlerde futbol izleme keyfinizde çok iyi sonuçlar elde edeceğinizi düşünmüyorum. En azından bugüne kadar yaptığım inceleme ve tstlerde panel tepkimelerinde hep düşük kaldıkları aşikar.

Sizin kullandığınız ürün gerçek TOSHİBA teknolojisi ve eskiüretim kaliteli panele sahip bir ürün.

Yeni üretim ürünler ise hem model yelpazesini genişletebilmek hem de daha fazla ürün satabilmek adına maalesef eski kalitede üretilmiyor.

Teknoloji ÖZELLİK anlamında ilerlese de DAYANIKLILIK anlamında gün geçtikçe gerilemektedir. 

Bu nedenle bir futbolsever olan sizin, tv arşatırmasını daha derinleştirmesi gerekmektedir. :ok:

E Çevrimdışı

edaliy

Yeni Üye
4 Şub 2018
3
Hoşbulduk, evet ben de farkındayım eski kalite yok ama ben va panel seviyorum. Marka takıntım yokyok yalnız 1700 üst sınırım. Bu iki tv de bu bantta bu yüzden. Bir de yerli üretimlere çok güvenemiyorum. Hangi tv önerirsiniz, başka marka ve model de olur.  yahut 2018 modeller ne zaman çıkar?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

edaliy' Alıntı:
Hoşbulduk, evet ben de farkındayım eski kalite yok ama ben va panel seviyorum. Marka takıntım yokyok yalnız 1700 üst sınırım. Bu iki tv de bu bantta bu yüzden. Bir de yerli üretimlere çok güvenemiyorum. Hangi tv önerirsiniz, başka marka ve model de olur.  yahut 2018 modeller ne zaman çıkar?

Aslında yerli üretim kavramı hiç bir ülke için kalmadı azizim. Ülkemizde üretilen TV lerde kullanılan paneller LG SAMSUNG CMO AUO vs

Koreli üretiyor ama devre elemanını çinden alıyor, çinli üretiyor ama hammaddeyi avrupadan alıyor, avrupa üretiyor ama kimyasal malzemeyi koreden alıyor vs

Alman markası, diyerek GRUNDİG tv alıyorsunuz içerisinden kore üretimi SAMSUNG panel çıkıyor. 

Yerli malı diyerek VESTEL tv alıyorsunuz içerisinden taıwan malı LG panel çıkıyor.

Orijinal olsun yahu diyerek SAMSUNG tv alıyorsunuz, SAMSUNG markasının sahibi belli ama içerisinden macaristan üretimi panel çıkıyor.

Bu nedenle bakış açımız biraz farklı olmalı sanki.

VA panel konusunda ısrarcı olmasanız, market ürünü olan TOSHİBA tv leri incelemenizi de önerirdim aslında. Keşke yerinde izleme imkanınız olsaydı. :ok:

E Çevrimdışı

edaliy

Yeni Üye
4 Şub 2018
3
haklısınız.

dediğiniz Toshiba Tv' yi izleme imkanım olmadığı için risk alamıyorum. Benim için dediğim gibi önemli olan mat VA panel olması ve motion olayı.

bu ikisi olsa yeterli, başka özellik aramıyorum. marka takıntım da yok. VA panel renkleri hoşuma gittiği için bu konuda ısrarcıyım.

Marka olarak Samsung dışında hangileri VA panel kullanıyor bilmediğim için Samsung ısrarım. Yoksa SEG de olur, Regal de olur, Beko da olur.

Şu anda 40m5000 ve 40j5270 arasındayım smart tv dışında farkları var mı bilmiyorum. :hmm1:

U Çevrimdışı

uçamayanteneke

Yeni Üye
24 Eki 2018
1
41
Merhabalar,

Öncelikle emeğinize sağlık. Gayet detaylı bir inceleme olmuş. Bu cihazdan almak istiyorum ama sadece "smart" özelliği için. YouTube ve Netflix uygulamalarını sorunsuz kullanabilir miyim? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar,

Öncelikle emeğinize sağlık. Gayet detaylı bir inceleme olmuş. Bu cihazdan almak istiyorum ama sadece "smart" özelliği için. YouTube ve Netflix uygulamalarını sorunsuz kullanabilir miyim? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Selamlar;

Her iki uygulama için de %100 kesin bilgi vermek bence yanlış olur zira ürünlerin teknik donanımları desteklese dahi anlaşma olmaması veya bitmesi sonucu hizmet alamadığınız durumlar olabiliyor. Şu an her iki uygulama da üründe aktif durumdadır, yarın ne olur bilemeyiz :ok

Geri
Üst Alt