Ado'nun gözünden Samsung 40J5270 ürün incelemesi (Video İçerir)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba Arkadaşlar;

Bu konu başlığımızda sizlere 40J5270 LED tv nin tanıtımını yapacağım.
Aşağıdaki link de, ürüne dair görüşlerimi dile getirdiğim inceleme videosu mevcut, Ancak her zaman olduğu gibi yine görsele dayalı düşüncelerimi de konu başlığı altında sizlere paylaşmaya çalışacağım.

Video incelememde benim dikkatimden kaçan, değinmeyi unuttuğum veya yanlış ifade ettiğimi düşündüğünüz bir husus olur ise lütfen konu başlığında belirtin yeniden gözden geçireyim.
Videoda da belirttiğim üzere ürün bana göre ultra mega bir model değil, En azından 43MU7000 üzerine bu modeli inceleyerek ben de hata etmiş olabilirim J
Sizleri çok fazla yazılı detaya boğmak yerine, görselleri paylaşıp, soracağınız sorular üzerine ufak yorumlar yapmayı uygun görüyorum.

Ürünümüzün, sağlam ve güvenilir orijinal kolisi.

Samsung yetkilileri 100cm olarak belirtmiş olsa da, 40 x 2,54 = 101,6cm yapar yani aslında ürünü 102 ekran olarak kabul etmemizde bir sakınca yok.

Ürün ambalajından çıkan ekipmanların tamamı burada. Uzaktan kumanda (Standart), Montaj ayakları, Ayak montaj vidaları, Bexel marka pil, Kullanım kılavuzu, Enerji kablosu ve Ayak estetik kapakları.

Ürünün arkadan görünüşü (kapak vidası yok)

Ayakların ve vidalarının takılmış hali

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ayak vidalarını gizleyecek olan estetik kapakların takılış şekli

Estetik kapaklarımızın takılı hali

Uzaktan kumandamız

Kumandamızın pil kapağı

Enerji verdikten sonraki ilk karşılama ekranı. 

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sistem, kuruluma ilk olarak ağ bağlanısından başlıyor. 

Anten tipini seçmemiz gerekiyor ki kurulum yönergesi ana oldukça uzun geldi.

Uydu seçimi ekranında ASTRA seçili olarak geliyor, Türksatı seçmeniz gerekiyor, Bu esnada eğer astra çanağınız yok ise astra cehck box tikini kaldırmayı unutmayınız lütfen.

TÜRKSAT seçeneğinden sonra sağ taraftaki KAYDET butonuna tıklayınız.

7-8 dakikalık arama sonrası bulunan istasyonların görseli buradadır.

Saat dilimi ayar ekranımız.

Resimleri atlayarak ekledim çok kalabalık olmasın diye, ancak bu gördüklerinizin 1,5 katı fazla ekranda onay ve ayar işlemleri yapmanız gerekecektir.

Görüntü ayarlarımızı bu encereden yapabiliriz, Bu ekrana MENÜ tuşundan ulaşabilirsiniz, bunun dışında TOOLS butonu da sizi SEÇENEKLER penceresine götürecektir.

Veeee nihayet TV miz karşımızda (Dahili uydusundan bu görüntü)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu resmi @Sota için çektim, malum artık forumumuzda PİZZA nına yrı bir yeri var :))))

Bu ve hemen altındaki resmi aynı sahnede bilerek paylaşıyorum zira birisi STANDART, diğeri ise DİNAMİK modunda iki ayrı performanstır.

DİNAMİK modda iken arka aydınlatmanın max boyuta çıktığı gözden kaçmıyor

Artniyetli yaklaşımlarda bu resim paylaşıılır ve ''Televizyonumda bulutlanma var'' denebilir lakin TV de aslında bu karartı yok, tamamen RESİM bu şekilde çıkıyor defalarca çekilmiş resimdir, bu nedenle karartıyı dikkate almayınız. Bu ekran Smart üzerinden youtube erişimi sağlamaya çalıştığım an karşılaştığımekrandır arkadaşlar. Arayüzünden maalzesef youtube erişimi yok, ancak MU70 de mevcuttu.

Bu ekranda ise open brovser üzerinden erişim sağladığım youtub görünüyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
26332b2d3912a3e1c3.png

27.png

28.png

29.png

30.png

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Cvp: Ado'nun gözünden Samsung 40J5270 ürün incelemesi (Video İçerir)

Youtuber olmaya mı karar verdin abi? :kıskıs:

Şaka bi’ yana eline, emeğine sağlık. :ok:

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Vay vay vay vay vay emek kokuyor, samimiyetlilik kokuyor. Sizler böyle paylaşımlarda bulundukça ben :cry: kendimi bir işe yaramıyor gibi hissediyorum . Hemen beğenimizi yapalım.

Gelecek videolar için şimdiden rastgele.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

unreleased' Alıntı:

Uzun zamandır aklımızda kardeşim lakin gerek zamansızlık, gerek rahatsızlığım ve gerekse lanet olası internet bağlantı sorunum nedeniyle sürekli erteleye erteleye bu günlere geldik.

Aslında MU7000 i canlı yayın ile skmeyi dahi düşündüm ancak boğazımdaki şu sebebini bilmediğim sorun beni çok zorluyor, dikkat etmişsindir sürekli öhö öhö edip durdum ama onun geçmesini beklersek ürünleri kuru kuru inceleyip bir sonrakine geçmek zorunda kalacağız diye kafama koydum ve dün ilk videoyu çektik.

Valla açık konuşmak gerekirse, ev ortamında, hanımların egemen olduğu alanlarda hele ki salonda, mevcut salon düzenini bozup, led spot düzeni kurup gecenin 2 sinde hanımı da eine bir telefon tutuşturup kameraman yapmak her babayiğitin harcı değildir  :haha:

Kaldı ki ilk denemeler saat 20:30 dolaylarındaydı, bu 5 inci çekim, Tabi arada ÇUKUR da izledik  :haha: :haha:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Muratti' Alıntı:
Vay vay vay vay vay emek kokuyor, samimiyetlilik kokuyor. Sizler böyle paylaşımlarda bulundukça ben :cry:  kendimi bir işe yaramıyor gibi hissediyorum . Hemen beğenimizi yapalım.

Gelecek videolar için şimdiden rastgele.

Değerli kardeşim senin bu forumdaki varlığın bile bize bir katkı, lütfen böyle şeyler düşünme.

Bu ilk videomuz, bundan sonrakiler için düşünce ve önerilerinize açığım arkadaşlar. 

Daha uzun
Daha kısa
Daha az konuş
Daha çok konuş
Daha çok parçala

vs vs :ok:

Loya Çevrimdışı

Loya

Yeni Üye
6 Ocak 2018
41
Emegine saglik  :gel:
Kameraman olarak ben de fena degilim .)))

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Loya' Alıntı:
Emegine saglik  :gel:
Kameraman olarak ben de fena degilim .)))

Senin de emeğine ve bileğine sağlık güzel eşim. ::loya:

Yıllardır profesyonel makine isterdin, biz bir adım ileri gidip pro kamera alırız belki  :haha:

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422

Ado' Alıntı:
unreleased' Alıntı:

Uzun zamandır aklımızda kardeşim lakin gerek zamansızlık, gerek rahatsızlığım ve gerekse lanet olası internet bağlantı sorunum nedeniyle sürekli erteleye erteleye bu günlere geldik.

Aslında MU7000 i canlı yayın ile skmeyi dahi düşündüm ancak boğazımdaki şu sebebini bilmediğim sorun beni çok zorluyor, dikkat etmişsindir sürekli öhö öhö edip durdum ama onun geçmesini beklersek ürünleri kuru kuru inceleyip bir sonrakine geçmek zorunda kalacağız diye kafama koydum ve dün ilk videoyu çektik.

Valla açık konuşmak gerekirse, ev ortamında, hanımların egemen olduğu alanlarda hele ki salonda, mevcut salon düzenini bozup, led spot düzeni kurup gecenin 2 sinde hanımı da eine bir telefon tutuşturup kameraman yapmak her babayiğitin harcı değildir  :haha:

Kaldı ki ilk denemeler saat 20:30 dolaylarındaydı, bu 5 inci çekim, Tabi arada ÇUKUR da izledik  :haha: :haha:

Farkettim abi, yakın zamanda geçer inşallah. Bu sene gripler bile çoğu kişide ağır geçiyor. :hmm1:
Emek olduğu buradan belli hahah :kıskıs:

Gelecek videolarını da merskla bekliyor olacağım. :ok:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt