9X şase youtube donma problemi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yıllardır üyelerimize yazarım ustacım. ''Çok paralar vererek yüksek teknoloji ürünler alıp, 10 yıl kullanmayı beklemeyin'' diye.

Dh de beni çok topa tutmuşlardı bu düşüncelerimden dolayı lakin son 1 2 yıldır haklılığım iyiden iyiye ortaya çıkmaya başlıyor artık :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ben işlemci ve RAM yetmediği için yavaşladığını düşünüyordum.
Aslında ezelden beri yavaştı fakat artık iyice çekilmez hale gelmeye başladı.
Butonlar arasında gezinirken bile video donuyor gerisini siz düşünün.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
A Ado usta az önce bir arkadaşım geldi tv konusunda destek istedi. android dışında smart alıcaksan kısa ömürlü olur bilgisini verdim isterse smart olmayan bir model alıp yanına android box tavsiyesinde bulundum.bu konuda haklı olduğunuda tesçilledik usta:ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado usta az önce bir arkadaşım geldi tv konusunda destek istedi. android dışında smart alıcaksan kısa ömürlü olur bilgisini verdim isterse smart olmayan bir model alıp yanına android box tavsiyesinde bulundum.bu konuda haklı olduğunuda tesçilledik usta:ok

Değerli ustam teknoloji sürekli bir döngü içerisinde.

Lakin dönerken bazen kendi etrafında da dönebiliyor.

Şöyle örnek verelim;

İlk olarak siyah beyaz tv ve belediye vericileri yani bildiğimiz karasal yayın

Sonra renkli tv ve yine bildiğimiz karasal yayın

Sonra uzaktan kumanda teknolojisi ve normal tv leri uzaktan kumandaya dönüştürme ama yine karasal yayın, Lakin Bu sefer Özel kanallar başladı ama yine de karasal yayın.

Sonra orijinalinden renkli ve uzaktan kumandalı tv ler ancak yeni yeni başlayan kablo tv nedeniyle bu sefer tv lerde olmayan Hyperband ve Sband tuner nedeniyle Tuner modül modifiyesi.

Buraya kadar sorun yok ancak bundan sonraki süreçte ise teknoloji çok daha hızlı ve maalesef daha ticaretvari bir ivme aldı.

Şöyle ki;

Bu noktadan sonra artık ürünlerden ziyade yayın teknolojisini değiştirmeye başladılar ve tv ler aynı olmasına rağmen bu sefer analog uydu yayınları devreye girdi. İşte bu sırada artık tv lerimizin altına ilk deva VİDEO haricinde bir kutu yerleştirmeye başladık.

O döngüden sonraki gelişmeler TV ler ile birlikte RECEİVER teknolojisinde de ilerlemeye başladı. Yıllarca bizlere bu sistemleri sattıktan sonra ise artık analog sistem terketidli ve dah agelişmiş yayın sistemi olan DİGİTAL sisteme geçildi.

BU döngüde ne olduğunu hatırlarsınız ustacım. Her birimiz aslında sağlam olmasına rağmen tüm analog uydu alıcılarımızı çöpe attık zira teknolojisi terkedildi.

Digital uydu sistemlerinde ise uzun yıllar tv dünyasında çok gelişme olmadı, ancak Flat, Slim, 100hz vs gibi bazı crt tv uygulamaları yaptılar ama yine bir uydu kutusu mevcuttu.

Yıllar böyle geçerken bu sefer TFT LCD ve PLAZMA furyası başladı. Başladı lakin yine de Uydu alıcıları hızla devam ediyordu.

3-4 yıl boyunca ikili devam eden bu döngü, UYDULU TV adı altında artık dahili uydu alıcılı LCD TV lerin sahaya daha yoğun tamponlanması nedeniyle TV nin ilk yıllarına dönülüp artık yine SADECE TV olan dönem yeniden başladı. Son 4-5 yıldır çok yoğun şekilde eski tüm receiverlar artık raflardan indi, evlerde tv sehpalarındaki yerleri boşaldı, bir çoğu çöpe atıldı, derken internetin yaygınlaşması ve buna paralel ucuzlaması nedeniyle bu sefer smart ve androidin daha profesyonel kullanılmak istenmesi insanları alternatif arayışlara itmeye başladı.

Malum insanoğlu, her zaman DAHA DAHA deriz. Bu anlamda da devreye işte bu androidbox lar vs girdi.

Geçelerde Bizim umut ile bir sohbetimde ben şu öngörüde bulunmuştum ki sanırım 1-2 yıla kadar bunu görürüz.

Artık Atom işlemcili, ekran kartlı ve prosmart destekli PC ANAKARTLI tv ler satılmaya başlanır zira insanlar bilgisayar ve tv yi birleşik istemeye başladılar.

İşte bu öngörü ile bizler, (Yani siz, ben vs) İnsanları bu konuda bilinçlendirerek ''Kardeşim gelin önleminizi baştan alın ve Standart ama kaliteli paneli olan bir tv ile, androidbox alın ortada sorun kalmasın'' diyoruz.

Tabi ki bu da şimdilik bir çözümdür zira ilerleyen zamanın bizlere başka neleri dayatacağını henüz öngöremiyoruz :ok

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
haklısın usta ben bir tv alayım evladiyelik kullanayım devri bitti evet şuan için önerebileceğimiz bu 2 sene sonra ne olur onuda bilemiyoruz. dediğiniz de olabilir şuan için okullardaki etkileşimli tahtalar 65'' devbir tablet pc diyorum ben :) buna bir örnek içine uydu tuneri koyulduğunda all in one tv oluveririm mi olur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
haklısın usta ben bir tv alayım evladiyelik kullanayım devri bitti evet şuan için önerebileceğimiz bu 2 sene sonra ne olur onuda bilemiyoruz. dediğiniz de olabilir şuan için okullardaki etkileşimli tahtalar 65'' devbir tablet pc diyorum ben :) buna bir örnek içine uydu tuneri koyulduğunda all in one tv oluveririm mi olur.

Ben o panelleri çok seviyorum aslında lakin o led barları tasarlayan mühendis kardeşimizin de ellerinden sıkıyorum :kiskis

Konu sadece o da değil, Bana göre tüm panellerde led barlara müdahale için dizayn değiştirmeleri gerekiyor.

sadece led bar değiştirmek için koca panelin paramparça edilip sel hücresinin kırılma riskinin üstlenilmesi yerine, Arka tarafa demonte bir blok uygulanıp barlar bunun üzerine monte edilip, arıza durumunda hücre bölümüne hiç dokunmadan sadece led barlar arkadan sökülerek de değişirilebilir olması lazım.

Kaldı ki yapılamayacak bir şey de değil. :ok

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
haklısın usta aslında led lerin takıldığı soğutucu aliminyum vidaları cell altından vidalı arkadaş vidaları arkdandan takılır şekilde yada arka kısımdan vidala ki bizde uğraştırma bir led bar için front paneli al dokunmatiği al temperli çamı al panel çerçeve şacını al sacın altın cell oturduğu plastik parçayı al .eziyet valla arkadaş bazen bu tahtalar yüzünden işi bırakasım geliyor. :sirit:sirit:sirit

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Artık Atom işlemcili, ekran kartlı ve prosmart destekli PC ANAKARTLI tv ler satılmaya başlanır zira insanlar bilgisayar ve tv yi birleşik istemeye başladılar.

Ezelden beri smart tv ler böyle olsa güzel olurdu.
Ama lisans ve geliştirme maliyetleri nedeniyle girişmediler galiba.
AMD APU bu iş için biçilmiş kaftan. (Şimdi Intel'de benzer yola girdi AMD'nin lisansıyla tabi ama.)
O ARM işlemcilere taş çıkarır bence. :hihi

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Umut Barış Umut Barış faz 1 etkileşimli tahtalar 6-7 yıldır kullanımda hatta win 10 kurulmuş bir çoğuna sanırım 3 yıl daha donanım desteklese 10 yılı tamalayacak buda iyi bir kullanım ömrü bence keşke üretseler ama bir tv 10 yıl kullanılırsa bu sefer tv satamıyacaklar planlı eskime ye uygun bir durum değil derhal uyarı çekerler kaliteyi düşürün yazlım desteğini çekin diye :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Umut Barış Umut Barış faz 1 etkileşimli tahtalar 6-7 yıldır kullanımda hatta win 10 kurulmuş bir çoğuna sanırım 3 yıl daha donanım desteklese 10 yılı tamalayacak buda iyi bir kullanım ömrü bence keşke üretseler ama bir tv 10 yıl kullanılırsa bu sefer tv satamıyacaklar planlı eskime ye uygun bir durum değil derhal uyarı çekerler kaliteyi düşürün yazlım desteğini çekin diye :)

TV'de 10 yıl işlemci götürse de panel götürecek mi, bu önemli bir soru.:sirit

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ezelden beri smart tv ler böyle olsa güzel olurdu.
Ama lisans ve geliştirme maliyetleri nedeniyle girişmediler galiba.
AMD APU bu iş için biçilmiş kaftan. (Şimdi Intel'de benzer yola girdi AMD'nin lisansıyla tabi ama.)
O ARM işlemcilere taş çıkarır bence. :hihi
Vay arkadaş, intel AMD lisanslı iş yapmış :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri