9000₺'ye PS5 ve Disney+ İçin TV Tavsiyesi?

emirhanshn58 Çevrimdışı

emirhanshn58

Yeni Üye
22 Şub 2021
27
30
Dostlar çoğunlukla PS5 ve Netlix/Disney+ için kullanılacak bir TV arayışındayım.
Paneli iyi,kronik sorunu olmayan üzmeyecek bir öneri istiyorum sizlerden.
Ben Philips 50Pus7906 modelini beğendim ama tabii teknik olarak nasıl bilmiyorum pus7805 kullanmıştım görüntüsünü beğeniyordum.
Bir de Samsung Au7200 gördüm ama onun hakkında pek fikrim yok.

Philips alınmaya değer mi sizce?
Öğrenciyim uzun süre kullanmak istiyorum teknoloji evet şans işidir ancak yinede en üzmeyecek marka/model önerinizi almak istiyorum saygılar.
Bütçem 9Bin ₺

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Valla ben çok araştırdım. Philipsten uzak dur derim. Çok panel arızası şikayeti mevcut. Bu noktada hertz değeride önemli. Gerçek değerden bahsediyorum

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
En üzmeyecek üç marka Sony, LG ve Samsung (teknik servis dışında ama çok iyi olan yok o konuda bana göre)

Çok fiyat farkı yok bu da olabilir.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Valla ben çok araştırdım. Philipsten uzak dur derim. Çok panel arızası şikayeti mevcut. Bu noktada hertz değeride önemli. Gerçek değerden bahsediyorum

Model belirtirsek sevinirim. "Philipsten uzak dur" isabetli bi yönlendirme değil. Her markanın giriş orta ileri seviye modelleri vardır.

Albany usta sağolsun zamanında aldım 50pus8505. Çok çok memnunum. Ps5 için uygun mu bilmem. Ben androidten de amblighttan da çok çok memnunum.

emirhanshn58 Çevrimdışı

emirhanshn58

Yeni Üye
22 Şub 2021
27
30
Her marka için herkes bir şey diyor kafam allak bullak oldu.

Samsung au8000' in fiyatı hem 200 TL pahalı hem Android değil birde ses kalitesine çok kötü demişler yorumlarda hocam bilemedim :/

Ve amazon'dan satın almak önceliğim TV de bir sorun olursa iade için uğraştırmazlar en azından.

Model belirtirsek sevinirim. "Philipsten uzak dur" isabetli bi yönlendirme değil. Her markanın giriş orta ileri seviye modelleri vardır.

Albany usta sağolsun zamanında aldım 50pus8505. Çok çok memnunum. Ps5 için uygun mu bilmem. Ben androidten de amblighttan da çok çok memnunum.
Hocam ne kadar zamandır kullanıyorsunuz herhangi bir panelde farklı birşeyde arıza verdimi acaba?
Şu fiyatlara çünkü bana en dolu ve mantıklı ürün Philips pus7906 ve bi üst modeli geldi tabi onun fiyat çok daha yüksek ama 2020 serisinde ben panelden aşırı memnundum ambilight ile çok iyi oluyordu ama işte Philips 'ten şikayet eden de çok.
Ama bir yandan bakıyorum şikayetvar'a vs. Samsung'un şikayet sayısı Philips'ten daha fazla.
Hatta üst seviye premium modellerde bile ciddi şikayet söz konusu.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Her marka için herkes bir şey diyor kafam allak bullak oldu.

Samsung au8000' in fiyatı hem 200 TL pahalı hem Android değil birde ses kalitesine çok kötü demişler yorumlarda hocam bilemedim :/

Ve amazon'dan satın almak önceliğim TV de bir sorun olursa iade için uğraştırmazlar en azından.

Hocam ne kadar zamandır kullanıyorsunuz herhangi bir panelde farklı birşeyde arıza verdimi acaba?
Şu fiyatlara çünkü bana en dolu ve mantıklı ürün Philips pus7906 ve bi üst modeli geldi tabi onun fiyat çok daha yüksek ama 2020 serisinde ben panelden aşırı memnundum ambilight ile çok iyi oluyordu ama işte Philips 'ten şikayet eden de çok.
Ama bir yandan bakıyorum şikayetvar'a vs. Samsung'un şikayet sayısı Philips'ten daha fazla.
Hatta üst seviye premium modellerde bile ciddi şikayet söz konusu.

1 yıldan fazla oldu alalı. o zaman 7xxx serisinden uzak dur demişlerdi. Bu seri için bu forumda güzel detaylı bir inceleme vardı üstattan. Öyle aldım. Şimdilik bir sıkıntım yok çok şükür. Ama olursa muadili 10bin lira civarı mı oldu nasıl alırım tekrar bilemiyorum. Bütçe imkan meselesi.

Phillips'in tavsiye edilen serileri mutlaka oluyor. Hatta her markanın diyebilirim. Onlara yönelmenizi tavsiye edebilirim. Forumda biraz mesai harcayın geri bildirimler faydalı oluyor.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Forumda araştırma yapacak ve gezip kendi gözünüzle inceleyeceksiniz. Satış temsilcisi elemanlara kulak vermeyip burada edindiğiniz tecrübe ile alıp biteceksiniz. Gerisi şansa kalmış. Göze hitap edecek ürünü hiç tecrübe etmeden, oturduğunuz yerden almayın derim.

X Çevrimdışı

xweser

Yeni Üye
7 Tem 2022
7
45
Arkadaşlar merhaba. İnnolux üretimi va panel mi yoksa auo üretimi va panel mi daha iyi? Samsung 50qn90a almak istiyorum va panel, tam da istediğim gibi ama innolux üretimi imiş. Çok fazla teknik bilgi bulamasam da auo üretimi va panellerin daha iyi olduğunu okudum ama dediğim gibi kaynak çok yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaş cevaplayabilir mi?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Arkadaşlar merhaba. İnnolux üretimi va panel mi yoksa auo üretimi va panel mi daha iyi? Samsung 50qn90a almak istiyorum va panel, tam da istediğim gibi ama innolux üretimi imiş. Çok fazla teknik bilgi bulamasam da auo üretimi va panellerin daha iyi olduğunu okudum ama dediğim gibi kaynak çok yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaş cevaplayabilir mi?
Panel üreticileri kalite kalite çıkarır. Auo her paneli süper yada başka üreticinin auo iyi bir üretici innolux de öyle. Zaten aynı ülkenin üreticileri.
Baktığınız modelde iyi bir Va panel var. 100 hz lik. Bu modelin incelemeleri hep 55 ve üstünde vardır internette. 50 inç ler bunların biraz kırpılmış halı olur.
Zaten baktığınız zaman 50 inç ler içinde LCD modellerde bu iyi
Kontrasti, siyahı Va 120 hz. Miniled arka aydınlatması vs
Samsung 2021 yılın serilerinde hdmı port larda 2.1 bir adet koydu. Diğerleri 2.0. parlaklığı iyi ama internet sitelerinde yazdığı gibi 1500-1600 nit değil. Orada yanlış görüntüde şişirilmiş şekilde olur. Hangi TV olursa olsun. Ne yazıyorsa 200-300 nit aşağısı olarak hesaplayın.
Ekranın tamami mı ve pencere hesabı yapılır.
Size bir örnek verim. G2 LG oled 1150 nit çıkarıyor bu yeni modelde.bu yapay olur. Gerçek doğru renk esastır. Bu doğrultuda model 1000 niti geçemez ama siteler modeli zipladiyorlar bundan anlam LG iyi ödeme yapmış.

X Çevrimdışı

xweser

Yeni Üye
7 Tem 2022
7
45
Panel üreticileri kalite kalite çıkarır. Auo her paneli süper yada başka üreticinin auo iyi bir üretici innolux de öyle. Zaten aynı ülkenin üreticileri.
Baktığınız modelde iyi bir Va panel var. 100 hz lik. Bu modelin incelemeleri hep 55 ve üstünde vardır internette. 50 inç ler bunların biraz kırpılmış halı olur.
Zaten baktığınız zaman 50 inç ler içinde LCD modellerde bu iyi
Kontrasti, siyahı Va 120 hz. Miniled arka aydınlatması vs
Samsung 2021 yılın serilerinde hdmı port larda 2.1 bir adet koydu. Diğerleri 2.0. parlaklığı iyi ama internet sitelerinde yazdığı gibi 1500-1600 nit değil. Orada yanlış görüntüde şişirilmiş şekilde olur. Hangi TV olursa olsun. Ne yazıyorsa 200-300 nit aşağısı olarak hesaplayın.
Ekranın tamami mı ve pencere hesabı yapılır.
Size bir örnek verim. G2 LG oled 1150 nit çıkarıyor bu yeni modelde.bu yapay olur. Gerçek doğru renk esastır. Bu doğrultuda model 1000 niti geçemez ama siteler modeli zipladiyorlar bundan anlam LG iyi ödeme yapmış.
Cevap için çok teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi. İncelemeler 55 ve üstü için yapılıyor. Bu modelde de 55 inch incelenmiş ve oldukça iyi puan almış malum siteden. Ama 55 de auo üretimi va panel var. Bundan dolayı biraz kararsız kaldım. Ama dediğiniz gibi üreticiler markaların talebine göre üretim yapıyorlar. Dardanelin bim için ürettiği Derya markasının kalitesinin düşük olması gibi. İyi bir kampanya bulursam almayı düşünüyorum. Bu TV yi kullanabildiğim kadar kullanıp sonra oled e geçmek istiyorum.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Cevap için çok teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi. İncelemeler 55 ve üstü için yapılıyor. Bu modelde de 55 inch incelenmiş ve oldukça iyi puan almış malum siteden. Ama 55 de auo üretimi va panel var. Bundan dolayı biraz kararsız kaldım. Ama dediğiniz gibi üreticiler markaların talebine göre üretim yapıyorlar. Dardanelin bim için ürettiği Derya markasının kalitesinin düşük olması gibi. İyi bir kampanya bulursam almayı düşünüyorum. Bu TV yi kullanabildiğim kadar kullanıp sonra oled e geçmek istiyorum.
55 inç te iki panel kullanır. Va ve IPS(ADS).

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt