65ud9000 ses (Avl) Sorunu

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
merhaba arkadaşlar ben 65ud9000 model televizyonumda garip bir sorun yaşıyorum televizyonun dahili uydusu ve smart uygulamalarında hiç bir problem yok digitürk recevier ve xiaomi mi stick takılı iken ses biranda alçalıp yükselir gibi oluyor bunu sürekli yapmıyor özellikle canlı yayınlar sırasında heleki maç yayınlarında çok yaşıyorum ayarlardan AVL yi kapatınca sorun düzeliyor lakin bu seferde televizyondan çok az ses çıkıyor ses barını 60'a kadar yükseltip digitürk alıcında da neredeyse sesi tamamen açıyorum sonra net duyuluyor bu duruma babam çok sinir oluyor malesef sorun yazılımsal görünüyor daha önce hdmi kablosunu değiştirdim hemde 4 5 adet farklı kablo ile denedim sorun aynı ayarladan kaynaklar kısmından hdmi ayarlarını gelişmiş düzenli vs yapıp denedim sorun aynı bir tek yazılım yüklemedim daha kötü olur korkusu ile önerileriniz nelerdir?

IMG_20230426_002052.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,739
AVL (Auto Volume Level) Normalde kanallardaki farklı ses seviyelerini ayın düzeye çeker. Ama sanki burada ya çok fazla devreye giriyor. Ya da tersine çalışıyor gibi. MB130 için yazılım konusunda çok sıkıntı olmaz gibi geliyor. TV arka etiket görüntüsünü okunaklı bir şekilde paylaşabilir misiniz?

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
yani bilmiyorum ama inanılmaz rahatsız edici ilk zamanlar digitürk kaynaklı sandım cihazı değiştik aynı son zamanlarda mi stick ile de yapıyor
IMG_20230426_012440.jpg

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
abi xboxa ait hdmi 2.1 kablosunu bile denedim yani 4 yada 5 farklı kablo denedim sonuç aynı Avl kapalı iken ses az ama problem yok açıkken sorun var lakin sorun sürekli olmayabiliyor kafasına estiği gibi ayrıca mi stic direk taklı onda da yapıyor

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
tvye herhangi bir işlem yapılmadı daha önce paneline toz dolmuştu onun dışında hiç bir işlem yapılmadı diğer girişlerde aynı işte digitürk hdmi 1 de mi stick hdm 3 te aynı bir kaç defa ilk kurulum yaptım

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
tvye herhangi bir işlem yapılmadı daha önce paneline toz dolmuştu onun dışında hiç bir işlem yapılmadı diğer girişlerde aynı işte digitürk hdmi 1 de mi stick hdm 3 te aynı bir kaç defa ilk kurulum yaptım
Modlama ile avl dolby atmos varsa onları aktif edip denenmeli

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri