Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Ben marka değil de model bazlı gitmekten yanayım.
Kimi insan benim gibi vura kıra kullanır, kimi ise her dakika silecek kadar titiz kullanır.
Ben senelerdir Lenovo Thinkpad kullanıcısıyım. T420, T430, T440, T450, L430, X230 kullandıklarım.
Hala elimde T430, T440, T450, X230 ve Hp nin 5.nesil i3 işlemcili bir modeli var Hp model 15 diye geçiyor.
Bilgisayar ihtiyaca göre alınır. Oyunsa farklı programcılıksa farklı pcler alınmalı.
Ben oyun oynamam, oynasam da küçük oyunlar oynarım.
Thinkpad pclerin hiçbiri beni üzmemiştir. (kullandığım Hp'de gayet iyi ve yeterli bir pc bu arada )

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Ben senelerdir Lenovo Thinkpad kullanıcısıyım. T420, T430, T440, T450, L430, X230 kullandıklarım.
Hala elimde T430, T440, T450, X230 ve Hp nin 5.nesil i3 işlemcili bir modeli var Hp model 15 diye geçiyor.
Bilgisayar ihtiyaca göre alınır. Oyunsa farklı programcılıksa farklı pcler alınmalı.
Ben oyun oynamam, oynasam da küçük oyunlar oynarım.
Thinkpad pclerin hiçbiri beni üzmemiştir. (kullandığım Hp'de gayet iyi ve yeterli bir pc bu arada )

Thinkpad'ler o konuda meşhur.
Donanım ihtiyacına göre belirliyoruz daha çok, seri bakmak en son iş. Bir de bütçe meselesi.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir bilişimci gözünden bakarsak olaya, ben sağlamlığı ilk sıraya koyarım. Dell diyorum, çoğu bilişimci arkadaşım web Design işi yapan olsun, coder olan olsun hepsi dell kullanıyor. Bizler sağlam bir ekipmanla çalışmayı tercih ederiz. O kadar para vereceğim saçma sapan sorunlarla uğraşamam derim.

Normal kullanıcı ile, profesyonel kullanıcı arasında çok fark var, kuzenin normal bir kullanıcı olsaydı işlerini Casper, Asus, Lenovo ile rahatlıkla yapardı. Sorun yaşamazdı. Ama kullanacağı programlar olsun, cihazın pil/şarj ömrü olsu işlerinin uzunluğu olsun önemli şeyler. Bunlar en yüksek oranla karşılayan Dell. Ama siz yine de bildiğinizi okuyun, sonra sen böyle dedin vs derseniz

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Bir bilişimci gözünden bakarsak olaya, ben sağlamlığı ilk sıraya koyarım. Dell diyorum, çoğu bilişimci arkadaşım web Design işi yapan olsun, coder olan olsun hepsi dell kullanıyor. Bizler sağlam bir ekipmanla çalışmayı tercih ederiz. O kadar para vereceğim saçma sapan sorunlarla uğraşamam derim.

Normal kullanıcı ile, profesyonel kullanıcı arasında çok fark var, kuzenin normal bir kullanıcı olsaydı işlerini Casper, Asus, Lenovo ile rahatlıkla yapardı. Sorun yaşamazdı. Ama kullanacağı programlar olsun, cihazın pil/şarj ömrü olsu işlerinin uzunluğu olsun önemli şeyler. Bunlar en yüksek oranla karşılayan Dell. Ama siz yine de bildiğinizi okuyun, sonra sen böyle dedin vs derseniz

Mac kullananlar da var, onları ne yapacağız şimdi? Apple vs Dell mi diyelim yani? :sirit
Dell de tavsiye ettim ama RAM'i yüksek diye Lenovo'yu seçtim.
Bu sebepten topa tutuldum iyi mi. :kiskis

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mac kullananlar da var, onları ne yapacağız şimdi? Apple vs Dell mi diyelim yani? :sirit
Dell de tavsiye ettim ama RAM'i yüksek diye Lenovo'yu seçtim.
Bu sebepten topa tutuldum iyi mi. :kiskis
Kaç tane coder Mac kullanıyor eğer bir liste var ise bakmak isterim

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Umut bey, verdiğiniz bilgileri dayıoğluna ilettim. Onlar da sanırım teknoloji mağazalarına bakıyorlar. Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

Rica ederim, takıldığınız nokta olursa elimden geldiğince cevaplarım.
İnternetten kurumsal satıcılardan uyguna alabilirler.
U işlemcili cihaz almasınlar da. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri