6-1lik Hezimet Hollanda Türkiye maçı

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,304
Öncelikle M merlot isimli arkadaşın dediğine katılıyorum. Hollanda hükumetinin onay vermediği birseyi siz dolayli yoldan alavere dalavere ile yapmaya kalkarsanız çok şeyi hak edersiniz. Aynı şeyi Hollanda yapsa biz savaş çıkarırdık. Öteki yandan biz nasıl Suriyelileri, Afganlari istemiyorsak adamlar da bizi pek istemiyor çünkü buradaki Türkler Türkiyedekiler gibi değil %90 100 yıl geride bana göre. Gittiğiniz ülkenin yaşam tarzına, geleneklerine, bayramlarında saygı duyması gerekiyor ama biz onları bizlere uydurmaya çalışıyoruz vs. O yüzden ben çokta kızmıyorum yaptıklarına bizim onlara yaptıklarımızdan sonra. Normalde saygılı ve sıcak kanlı insanlardır. Ben şahsen onların ülkesinde onlara, bayramlarına, inançlarına, değerlerine saygı duyarak yaşıyorum ve çok pozitif dönüşleri oluyor. Ne ekersen onu biçersin gibi. Örnek veriyorum, onların bayramı vardı, herkes kapısına bayrak asiyor bende Hollanda bayrağı yoktu. Mahallenin görseli bozulmasın diye bende komşuma bende alıp asacağım mahallenin ambiansi bozulmasın dediğimde komşu hemen bayrak getirdi ve sarıldı. Ne kadar incesin, bence sende bir Hollandalisin bana göre, dedi ve her zaman bana yardımcı ve destek olmuştur. Bu ülkede milli maç zamanı her ülkeden insan var ve istedikleri zaman evlerinin önüne kendi bayraklarını dikerler, sen gel bunu tr de yap ?kısacası şunu neden yaptılar derken, biz neler yapıyoruz acaba demek lazım. Is dönüşü hızlıca yazdım, yanlış olan yerler için kusura bakmayın ?
Sizin yaptığınız doğru ve normal olan ama malesef çok insan (genelde biz Türkler) gittiği yerde çıkıntılık yapmak istiyor. Yıllar önce hatırlarsınız Kiev deplasmanında Bjk taraftarlarının pek çoğuna estetik operasyon yapmışlardı. Sebebini merak ettim ve teyid ettirdim hem Kievdeki arkadaşlardan hemde Bjk taraftarından; ellerinde bira kızlara askıntı olup,allahu ekber diye kilise önünde bağırıp ortada gezerlerken oranın abileride gerekeni yapmış. Bu nasıl saygısızlıktır? Bizler yurtdışında hepimiz ayrı ayrı elçiyiz. Bizi bilen biri Türkleri biz gibi bilecektir, bu yüzden onlara iyi davranmamız onlarında bize aynı şekilde davranması gerekiyor. Dini milliyeti önemli değil hepimiz dünyalıyız. Bu arada ne olmuşsa olmuş ben asla hiçbir ülkenin milli marşını protesto etmezdim,ayıp ettiler (bizimkilerin önceden yaptıklarıda ayıbın daniskası).

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Sizin yaptığınız doğru ve normal olan ama malesef çok insan (genelde biz Türkler) gittiği yerde çıkıntılık yapmak istiyor. Yıllar önce hatırlarsınız Kiev deplasmanında Bjk taraftarlarının pek çoğuna estetik operasyon yapmışlardı. Sebebini merak ettim ve teyid ettirdim hem Kievdeki arkadaşlardan hemde Bjk taraftarından; ellerinde bira kızlara askıntı olup,allahu ekber diye kilise önünde bağırıp ortada gezerlerken oranın abileride gerekeni yapmış. Bu nasıl saygısızlıktır? Bizler yurtdışında hepimiz ayrı ayrı elçiyiz. Bizi bilen biri Türkleri biz gibi bilecektir, bu yüzden onlara iyi davranmamız onlarında bize aynı şekilde davranması gerekiyor. Dini milliyeti önemli değil hepimiz dünyalıyız. Bu arada ne olmuşsa olmuş ben asla hiçbir ülkenin milli marşını protesto etmezdim,ayıp ettiler (bizimkilerin önceden yaptıklarıda ayıbın daniskası).
Beni tanıyan Hollandalilarin dediği tek şey, sen gerçekten Türkmüsün, keşke hepsi senin gibi olsa. Yaptığım birsey yok sadece kendi ülkelerinde onlara saygı gösteriyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
Ben zaten uzun zamandır maç falan izlemiyorum,ama maaşı okuyunca şoka girdim ,adamın maaşı aylık 265.000 euro ya,inanılır gibi değil tabii doğru ise.hem iki yüz altmış beş bin hem euro.Acaba bunlar yurt dışına - içine giderken kafilenin masraflarını mı karşılıyor diye sordum bugün arkadaşa,yazmayayım artık burada verdiği cevabı .
Tabii primleri de unutmayalım gençler ,eklendiğinde aya yol olur bu maaş :)

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
2,970
59
Zaten cebelitarık maçı bunun habercisiydi bakmayın 3-0 yendiğimize oyun,taktik diye birşey yokki nerde kendine yakın futbolcular onları oynatıyor sonrası hüsran fb,yi biterecez derken her türlü pisliği yapıp oynaması gereken futbolcuları değil,de para düşkünü olanları takıma monte edersen olacağı bu yıllardır aynı kendi çıkarları için futbolun içine ettiler bence onlara değil maaş,pirim o milli takımdan birde tekme ile kovmaları lazım,ki bundan sonra gelecek olanlar gerek teknik heyet gerekse futbolculara ders olmalı bu olay, ülkesini seven gelsin diye çağrı yapılmalı takıma bizim bir şehrimiz kadar bile toprağı olmayan ülkeler bizden kat,kat iyi futbol oynayıp bizimle dalga geçiyorlar bu ülkeyi utandırmaya kimsenin hakkı yok futbol katliamına ve anarşisine son.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Dayanamamış bu gün de forum gibi gündemine almış tekrar yazmış, biz de olanı ve avrupa da nasıl olduğunu tanımlayıp ne yapılması gerektiği konusunda da mantıklı açıklamalar da bulunmuş. Biraz üst perde ama işin gerçeği de böyle duruyor. Boşnak kökenli yazar işin özünü biliyor.

Yazıyı okuyunca insanın ah etmemesi mümkün değil....

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Öncelikle M merlot isimli arkadaşın dediğine katılıyorum. Hollanda hükumetinin onay vermediği birseyi siz dolayli yoldan alavere dalavere ile yapmaya kalkarsanız çok şeyi hak edersiniz. Aynı şeyi Hollanda yapsa biz savaş çıkarırdık. Öteki yandan biz nasıl Suriyelileri, Afganlari istemiyorsak adamlar da bizi pek istemiyor çünkü buradaki Türkler Türkiyedekiler gibi değil %90 100 yıl geride bana göre. Gittiğiniz ülkenin yaşam tarzına, geleneklerine, bayramlarında saygı duyması gerekiyor ama biz onları bizlere uydurmaya çalışıyoruz vs. O yüzden ben çokta kızmıyorum yaptıklarına bizim onlara yaptıklarımızdan sonra. Normalde saygılı ve sıcak kanlı insanlardır. Ben şahsen onların ülkesinde onlara, bayramlarına, inançlarına, değerlerine saygı duyarak yaşıyorum ve çok pozitif dönüşleri oluyor. Ne ekersen onu biçersin gibi. Örnek veriyorum, onların bayramı vardı, herkes kapısına bayrak asiyor bende Hollanda bayrağı yoktu. Mahallenin görseli bozulmasın diye bende komşuma bende alıp asacağım mahallenin ambiansi bozulmasın dediğimde komşu hemen bayrak getirdi ve sarıldı. Ne kadar incesin, bence sende bir Hollandalisin bana göre, dedi ve her zaman bana yardımcı ve destek olmuştur. Bu ülkede milli maç zamanı her ülkeden insan var ve istedikleri zaman evlerinin önüne kendi bayraklarını dikerler, sen gel bunu tr de yap ?kısacası şunu neden yaptılar derken, biz neler yapıyoruz acaba demek lazım. Is dönüşü hızlıca yazdım, yanlış olan yerler için kusura bakmayın ?
Açıklama için teşekkür ederim durumu gayet iyi anladım

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,263
62
Hani yurt içinde tüm anlaşmalar,sözleşmeler TL üzerinden olacaktı.Devletin başındaki Cumhurbaşkanı bir zamanlar öyle istemişti.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
Hani yurt içinde tüm anlaşmalar,sözleşmeler TL üzerinden olacaktı.Devletin başındaki Cumhurbaşkanı bir zamanlar öyle istemişti.
Yerli futbolcularla TL üzerinden anlaşma yapıyorlar ama yabancı futbolcu ben TL ile anlaşma yapmam istemiyorum senin değersiz paranı diyor. Mecbur Euro ile anlaşma yapıyorlar yabancılarla, ama bu saçma 8+3 kuralının mimarı olanlardan Şenol Güneş iş kendi parasına geldiğinde yerli olamıyor euro alıyor ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
hocam, yol-köprü vb. yaptırılıyor. yaptıran devlet, yapan malum firmalar. geçiş garantileri dövizle, yetkili mahkemeler incilüz mahkemeleri daaa. :deli1

bunun üstüne daha söylenecek ne kaldı ki?

Geri
Üst Alt