55ud9290 teknik özellikler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Bu goruntu kalitesinin en iyi seviyede olmasi icin hangi ayarlari yapmamiz gerekiyo. Bilginiz var ise paylasir misiniz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sizde ki bulutlanma benimki kadar var mi? Kafama takiliyo bu durum biraz. Degisim istesem gelecek tv nasil olur diye dusunuyorum.
Arka ışık ayarı düşülmüyor mu sizin kartlarda :alala

B Çevrimdışı

Bulent sarı

Yeni Üye
2 May 2020
22
37
Bu goruntu kalitesinin en iyi seviyede olmasi icin hangi ayarlari yapmamiz gerekiyo. Bilginiz var ise paylasir misiniz?

Sizde ki bulutlanma benimki kadar var mi? Kafama takiliyo bu durum biraz. Degisim istesem gelecek tv nasil olur diye dusunuyorum.
Benimkide hemen hemen ayni farkediliyor akşam. Yeni gelecekte kesin cikar neden derseniz adamların montaj işlemi cok özensiz kasaya bakıyorum oturmamis yerler var simetrik değil. Yani konunun uzmanlari daha iyi bilir benim düşüncem hücrenin arkasındaki malzemeler arasi boşluk veya benzeri şeyler olduğundan ışık öne dogru düzgün yayılmiyor gibi. Samsung ve lg tv lerde bunun gibi sikayetler mevcut.

B Çevrimdışı

Bulent sarı

Yeni Üye
2 May 2020
22
37
IMG_20200518_033210.jpg
IMG_20200518_033033.jpg
IMG_20200518_033032.jpg

Cok dikkatli bakarsam belli oluyor ama kamerada fazla görülüyor

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Kendi her iki Vestel TV'mde kullanımım; dinamik kontrast düşük, gürültü azaltma kapalı, kontrast 93-94 ve parlaklık 50 olacak şekildeydi. Keskinlik ve renk ayarı da kişisel tercihe göre ayarlanabilir.

Bu arada bulutlanma için, başlıkta paylaşılan son iki TV'deki durumun da gayet normal olduğunu düşünüyorum. Değişim yapılsa bile bundan iyisinin geleceğinin bir garantisi yok. Şu an kullandığım TV'de de buna benzer ışık sızmaları var.

H Çevrimdışı

Hamido

Yeni Üye
27 Nis 2020
31
32
Kendi her iki Vestel TV'mde kullanımım; dinamik kontrast düşük, gürültü azaltma kapalı, kontrast 93-94 ve parlaklık 50 olacak şekildeydi. Keskinlik ve renk ayarı da kişisel tercihe göre ayarlanabilir.

Bu arada bulutlanma için, başlıkta paylaşılan son iki TV'deki durumun da gayet normal olduğunu düşünüyorum. Değişim yapılsa bile bundan iyisinin geleceğinin bir garantisi yok. Şu an kullandığım TV'de de buna benzer ışık sızmaları var.
Cok tesekkurler yardiminiz icin

H Çevrimdışı

Hamido

Yeni Üye
27 Nis 2020
31
32
Çok hızlı hareketli sahnelerdeki bozulmaların sebebi MEMC fonksiyonu olabilir. Kare sayısı aynıyken, hızlı sahneler geldiğinde iki kare arasındaki fark artar.

MEMC'in çalışma prensibi önceki ve sonraki kareyi analiz edip, bu ikisi arasına tahmini bir kare daha koymak olduğu için; bu iki kare arasındaki fark arttığında tahmin algoritmasının isabet oranı düşüyor. (Tabi işlem gücü, algoritma kalitesi vs markadan markaya değişiklik gösterir) Bu da o gördüğünüz bozulmalar, karelenmeler gibi sonuçlara neden oluyor.

Kısacası MEMC'i kapalı hale getirip aynı sahneleri tekrar izlemenizi tavsiye ederim.
MEMC yi kapatip tv izledigimde goruntu cok kotulesiyo. Eski tvler gibi akiciligi cok yavasliyo. Tekrardan bu ayari en yuksek seviyeye getirdim ve gurultu azaltmayi kapattim. Simdi goruntu kalitesi baska bi tv ye gecmis gibi oldu resmen.

S Çevrimdışı

sahinhu

Yeni Üye
13 May 2020
23
34
9290 modeli internette hiç bi yerde kalmamış, vestelin sitesinde de göremedim, stok ya da teknik bi sorun mu var acaba?

Geri
Üst Alt