500 TL bütçeye kadar PSU tavsiyesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güç kaynağının gücü yüksek ama fazla kullanılmamışsa alınabilir diye düşünüyorum. 142 TL için garantiden feragat etmek de cabası. Yine de tercih sizin tabi.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Sizin ürünü aldım arkadaşım get li başka ürün bulmuş evga g2 750w 350 TL dedi iptal edip onumu alsam acaba ne dersiniz

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
evga, seasonic,enermax, be quiet ( almanya da ) tercih edilen genelde övülen markalar
tercih yapacakken verimlilik sinifi ve eger ses sizi rahatsiz ediyorsa zero-fan özelligi olmasina özen gösterin bence bütce yeterli olursa modüler olmasida kasanin icini ferahlatip hem sicakligin daha düsük olmasina hemde temizlik yaparken kolaylik saglar
türkiyede elektrik hatlarinda yasanan sorunlar yüzünden ikinci el almak riskli olabilir ihtiyaciniz olan tam psu degeri icin üreticilerin sayfalarinda bulunan hesaplama uygulamalarini kullanabilirsiniz önrnegin:

ek olarak 500 lira bütce fazla secenek birakmaz sanirim

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Cooler Master Zalman Corsair Thermaltake bu markaların bütçenize uygun min 600w lık modüler ya da düz olan ürünlerine bakınız. Piyasanın top nokta markalarıdırlar

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Cooler Master Zalman Corsair Thermaltake bu markaların bütçenize uygun min 600w lık modüler ya da düz olan ürünlerine bakınız. Piyasanın top nokta markalarıdırlar
benim bilgisayarimda thermaltake marka psu var bozulmadi calsiyor ama fani sesli +sebeke kablosunun giris yeri saga sola oynuyor o yüzden birdaha psu alirsam baska marka denerim bu markayida tavsiye edemiyorum :hmm

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
benim bilgisayarimda thermaltake marka psu var bozulmadi calsiyor ama fani sesli +sebeke kablosunun giris yeri saga sola oynuyor o yüzden birdaha psu alirsam baska marka denerim bu markayida tavsiye edemiyorum :hmm

Kablo gerildiyse, ya da kabloya yüklenme olduysa konnektör esnemiş olabilir.
Her firmanın çeşit çeşit ürünü var hocam.
İlk güç kaynağım Xigmatek mesela, fanı bariz balans konusunda sorunluydu. Götürsem değiştirirlerdi ama üşendiğim için ürünü değişime vermemiştim. :sirit

Fanı sonradan ses yapmaya başladıysa açıp temizlemek ve yağlamak gerekebilir.

Açıkçası benim de güç kaynaklarına dair teknik birikimim ve tecrübem yok.
Bir güç kaynağı önermeden önce incelemelerine bakarım genelde.
Doyurucu düzeyde inceleme bulabilmek her üründe mümkün olmuyor tabi.
Her ürüne irdeleyici düzeyde inceleme yapmak da inceleyecek insanlara epey külfet getirir. :bilmiyom

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Kablo gerildiyse, ya da kabloya yüklenme olduysa konnektör esnemiş olabilir.
Her firmanın çeşit çeşit ürünü var hocam.
İlk güç kaynağım Xigmatek mesela, fanı bariz balans konusunda sorunluydu. Götürsem değiştirirlerdi ama üşendiğim için ürünü değişime vermemiştim. :sirit

Fanı sonradan ses yapmaya başladıysa açıp temizlemek ve yağlamak gerekebilir.

Açıkçası benim de güç kaynaklarına dair teknik birikimim ve tecrübem yok.
Bir güç kaynağı önermeden önce incelemelerine bakarım genelde.
Doyurucu düzeyde inceleme bulabilmek her üründe mümkün olmuyor tabi.
Her ürüne irdeleyici düzeyde inceleme yapmak da inceleyecek insanlara epey külfet getirir. :bilmiyom
bilgisayar satisi yapan birisi yada teknik servis calisani degilsen zaten her marka modeli deneyimleme imkani olmaz :hihi
kablo gerilmesinden ziyade 3-5 kere sök tak yaptim kabloyu ondan sonra oldu geri yollamaya üsendim öyle kullaniyorum fazla sorun cikarmiyor :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bilgisayar satisi yapan birisi yada teknik servis calisani degilsen zaten her marka modeli deneyimleme imkani olmaz :hihi
kablo gerilmesinden ziyade 3-5 kere sök tak yaptim kabloyu ondan sonra oldu geri yollamaya üsendim öyle kullaniyorum fazla sorun cikarmiyor :ok

O zaman şunu diyelim, üşengeçlik güzel birşey değil. :sirit
Ben 2 sene fan sesi dinledim.:kop

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt