5.6 ile sallandım ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
İnşaat mühendisliği alanım değil diyorum emmi. :sirit
Yani senin evi bana roket atsalar yıkılmaz diye satabilirsin diyeyim. :kop
Bizim binalar yapılırken seyretmiştim her gün,hatta dalga da geçmiştik ,bizim dükkana çok yakındı binalar :)
Kazık temel üzerinde bina,1991 yılının emlak konutlarıydı ,Gaziemirde ,4dün altındakileri duymuyoruz zaten ,evin fiyatı hiç düşmedi aksine baya yüksek 30 yıllık bina için ,ama bunun sebebi temel ve prefabrik yapım :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Nihayet konumu buldum :)
Bugün sabah saat 10:30 gibi hem benim hem hanımın telefonu arka arkaya çaldı (uyuyordum ,telefon sesine uyandım) ,Sonra hanım kalktığımda söyledi" aloooo,valla bina yıkılsa umurunda olmayacak" dedi.Şaşırdım ,sonra anlattı ,kendisi dizi için kum torbası ile spor yapıyormuş,deprem olmuş 5.5 ,ardından da oğlum önce beni, açmayınca hanımı aramış,ben duymadım depremi ama çok sallanmış bina ,hele oğlan felaket sallanmış 18.ci katta .

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Bugün sabah saat 10:30 gibi hem benim hem hanımın telefonu arka arkaya çaldı (uyuyordum ,telefon sesine uyandım) ,Sonra hanım kalktığımda söyledi" aloooo,valla bina yıkılsa umurunda olmayacak" dedi.Şaşırdım ,sonra anlattı ,kendisi dizi için kum torbası ile spor yapıyormuş,deprem olmuş 5.5 ,ardından da oğlum önce beni, açmayınca hanımı aramış,ben duymadım depremi ama çok sallanmış bina ,hele oğlan felaket sallanmış 18.ci katta .
Geçmiş olsun.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Abi çok geçmiş olsun
Allah tekrarını göstermesin.

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Ülkemiz özellikle de Ege,Marmara bölgesi deprem riski en yüksek bölgelerden.Buna rağmen hala adamakıllı tedbir alınmıyor.Allah korusun,biraz büyük depremde mal ve can kaybının çok olacağını söylüyor uzmanlar.

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Ülkemiz özellikle de Ege,Marmara bölgesi deprem riski en yüksek bölgelerden.Buna rağmen hala adamakıllı tedbir alınmıyor.Allah korusun,biraz büyük depremde mal ve can kaybının çok olacağını söylüyor uzmanlar.
Bunda suç binayı yapanda ve belediye de değilmi?
Önce şunu sorayım belediye izin vermezse
Müteahhit bina yapamaz değilmi?

Belediyeden izinsiz olmuyorsa belediye hergün denetime gelmeli değil mi?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531

Allah Korusun Emmi bişeyler duydum bende bugün.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Tek tek yazmayayım ,ama hepinize teşekkür ederim ,ben duymadım depremi ,hatta bugün de hanım baldıza anlatırken "alo uyuyordu ,duymamış gürültüyü " diye anlatıyordu:)
Demek gürültülü olmuş,oğlum da "baba ya,hayret valla, nasıl duymadın gürültüyü" deyince iyice şaşırdım , " hadi annen duydu 4.cü kat ,sen 18 kattasın ,sen nasıl duydun gürültüyü " dedim ,gitti Aziz Nesin'in 3 cilt kitabını aldı geldi ,elinden yere bıraktı "güm" dedi ,bana "işte böyle bir gürültü oldu" dedi.
Hatta yine hanım" köyde olsaydın kesin dışarı çıkardın ,tek katlı evde daha çok duyardın" dedi :)
Bu zamanlar "Allah korusun" demekten başka bir şey gelmiyor insanın elinden ,zaten bir şey de yapamayız maalesef.
S Serinsu ,köydeki evde temel yok ,tipik köy evi, hatta yıkalım prefabrik koyalım demiştim ilk aldığımızda ,tapuda kaydı olmadığından "yıkarsan bir daha yapamazsın" dediler ,bende ellemedim ama imar barışı olunca jet gibi belediyeye gidip başvurumu yaptım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt