5.6 ile sallandım ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Köydeyim ,vizeye gireceğim,frenleri kontrol için köye geldim(4 teker frenler değişmişti),saat 22 gibiydi ,hanımı aradım (kayınbiraderin ölümünden çok etkilendi çok,30 dakikada bir arıyorum,merak ettiğimden arıyorum yani) oturdum tele1de ahmet hocayı dinliyordumsanırım saat 22:15 veya20 idi,güm diye bir ses geldi ama nasıl ses :)
Tek katlı köy evim sanırsınız ki 20 cm aşağıya indi,bu güne kadar hayatımda ilk defa oturduğum evden dışarı çıktım ama yavaş yavaş ,bu arada ev sallanıyordu...
Hanımı tekrar aradım hemen,teli açar açmaz "aloooo,acaip sallandık ,sanki apartman aşağı indi" dedi :) (lahavleeeee)
Ardından 2 kere daha sallandım,bu 2 kerede çökme değilde ileri-geri gibiydi :)
Neyse, çöktüm ve sallandım işte ... yazayım istedim :)

K Çevrimdışı

kurzawa

Aktif Üye
11 Ocak 2020
73
44
Geçmiş olsun... diyeceğim ama bir deprem ülkesi olduğumuz gerçeğini hatırlamalı; bugün geçse de yarın tekrar geleceğini unutmamalıyız.

Allah beterinden korusun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kandil'in dediğine göre 10 KM derinlikte olmuş sanırım. 4 şiddetinde.
Geçmiş olsun.

Bunlar artçılar Umut bey. En şiddetlisi 22.22'de gerçekleşti 5.4 ile.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Kandil'in dediğine göre 10 KM derinlikte olmuş sanırım. 4 şiddetinde.
Geçmiş olsun.

Canlı yayında 5.6 bilgisi geldi sevgili umut,kandillinin dediği 2.ci sallantı işte :)
ilki 7.5 km de 5.6 imiş (ahmet hoca öyle dedi ,bu arada ben dışardayım,tvnin sesi açık amfi bağlı ,dışardan da dinliyorum iyimi :) )

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Geçmiş olsun... diyeceğim ama bir deprem ülkesi olduğumuz gerçeğini hatırlamalı; bugün geçse de yarın tekrar geleceğini unutmamalıyız.

Allah beterinden korusun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bunlar artçılar Umut bey. En şiddetlisi 22.22'de gerçekleşti 5.4 ile.
Evet sevgili kurzawa ,biliyorum ama bu berbat bir ses ile hani kendini divana bırakırsın ya,öyleydi :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Evet,önce 4. küsür olmuş ardından da 5.6
Tek katlı ve temeli olmayan ev olunca , tedirgin olmadım değil,hanımın da hemen eklına ilk gelen zaten bu olmuş,temelsiz ev ve alo :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Daha önceden çatlayan duvar vardı ,sıvamıştım o zaman,sıva açıldı , yani çatlak ortay çıktı :) , bu arada ramazan abi telefon etmiş,hanımla konuşurken,geri aradım (2 katlı evleri var karşımda oturuyorlar) " alattin agaaa,biz dışardayız,korkuyorsan gel yanımıza" dedi,bende "siz gelin ramazan abi" dedim :)
Yine ekliyeyim ,bu yaşıma geldim ilk defa hayvanların bağırdığını duydum ki İzmir deprem bölgesidir,ramazan abinin köpekleri depremden önce havlıyorlardı :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Geçmiş olsun emmim Allah beterinden saklasın hepimizi korusun amin
Amin ,amin sevgili smili72 ,köydeki evin temeli yok,zamanında toprağın üzerine yapmışlar,gerçi çok deprem görmüştür ev , yapım yılından belli ama ben ilk defa böyle bir şey yaşadım,apartman raylı beton temel,(yapılışını bizzat görmüştüm,hatta o zamanlar dalga da geçmiştim bu nasıl temel diye :) )
İşte güm deyince :):)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aydın merkez, akşam saatlerinden itibaren sallanıyor maalesef... 10-15 dakikada bir sallanıyoruz, en kötüsü 22.22'de olandı. Allah korusun cümlemizi...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri