4K Uydu alıcısı ile ?

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
4k uydu alıcım olsa denicem çoktan ?

Sn.@TKartaL merhaba,eğer komşularınızda veya yakınlarınızın birinde 4K UHD uydu alıcısı varsa denemek için rica edin.Eğer televizyonunuz 4K UHD yayını gerçekten 4K(UHD) olarak gösteriyorsa 4K UHD uydu alıcısı alırsınız.Yalnız arkadaşların belirttiği gibi Türksat'da 4K UHD olarak sadece bir kanal var.Başka uydulara bakan çanağınız varsa o zaman daha çok 4K(UHD) kanal izlersiniz.Kolay gelsin. :ok :bye

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Merhaba. Doğru yüzeysel sormuşum ?

Aslında soru şöyle bunu merak edenler olmuştur. 4k uydu alıcısı ile 4k yayın HD tvde izlenir mi? Tabiki tvde çok çok 1080 p ile gösterebilecektir. Benim asıl merak ettiğim şu benim nacizane awox TV her ne kadar HD olsada üstünde 4k panel mevcut. Merak ediyorum. Acaba 4k uydu alıcısı ile 4k yayın alabilir miyim? Anakart buna müsaade eder mi bilmiyorum ?
İzlenir. Keskinlik yüksek olur.
1080P panelde 4K video açınca keskinliğin yüksekliği etkileyici oluyor.
Zaten 4K yayın yapan kanal sayısı az.
Bütçe varsa iyi uydu alıcısı almak her türlü kazançtır.
Görüntü ve ses kalitesinin hakkını verir.
4K panele de taksanız, yapacağı yukarı ölçekleme (upscale) işleminin hakkını verir.
TV'lerdeki mühendislik o kadar ileri seviye değil.
Belki üst serilerde o iş iyidir bilemem.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
şöyle izah edeyim, bende tüplü tv var idi, harici fullhd uydu alıcısı ile FHD yayınları çözüp rga-AV girişinden tv ye aktarıyordum. Allah seni inandırsın, Full HD paneller halt etmiş yanında resmen ayna gibi gösteriyordu. o sebeple harici 4k uydu alıcısı ile çözeceğiniz yayınları panelin uygun girişinden bağlarsanız ki sanırım HDMI kullanılacak, sorunsuz bir şekilde izlersiniz.
Zaten kafamı kurcalayan da bu konu.. HD yayın tüplüde izleniyorsa 4k da bir şekilde olabilir diye düşünüyorum ?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
amaç tv seyretmekse gereksiz yere masraf. yerli tek kanal, onun da içeriği tırt. amaç 4k yayın izlemekse, lisanslı tv box alıp, gerekli yerlere üyelik alıp, 4k tv de 4k yayın izlenebilir. tabi internetiniz de uygun olursa.
Ya aslında benim merakım TRT 4k izlemek falan da değil.. Yani durum bundan ibaret ya hani... Acaba teknik olarak mümkün mü?

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Zaten kafamı kurcalayan da bu konu.. HD yayın tüplüde izleniyorsa 4k da bir şekilde olabilir diye düşünüyorum ?
4k uydu alıcısı görüntüyü çözdükten sonra hangi monitöre yada tv ye taktığının bir önemi yok, neticede hepsi gösterir, eğer elimde 4k uydu alıcısı olsaydı o zaman, emin ol onu da tüplü tv ye rca-av girişinden bağlar izlerdim.

Geri
Üst Alt