4K Uydu alıcısı ile ?

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Sn.@TKartaL kardeş merhaba.4k uydu alıcısı ile,paneli 4k olan tv de ne izlemek istiyorsunuz?Sorunuzu biraz daha açarsanız daha net cevap alırsınız. :ok :bye

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
512
4K uydu alıcısının TV ye aktardığı görüntü de 4K olmalı yani sadece 4K yayını alması yeterli değil

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
harici 4k uydu alıcı yerine dahili 4k uydu alıcılı tv tercih etseniz daha iyi olur. yok elinizde hazırda 4k panelli uydu alıcısı olmayan tv varsa o zaman, 4k uydu alıcısı ile beraber kaliteli yani ferritli HDMİ kabloda almanız lazım enaz 1.4 versiyon olanından ki görüntü aktarımında sorun olmasın.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Sn.@TKartaL kardeş merhaba.4k uydu alıcısı ile,paneli 4k olan tv de ne izlemek istiyorsunuz?Sorunuzu biraz daha açarsanız daha net cevap alırsınız. :ok :bye
Merhaba. Doğru yüzeysel sormuşum ?

Aslında soru şöyle bunu merak edenler olmuştur. 4k uydu alıcısı ile 4k yayın HD tvde izlenir mi? Tabiki tvde çok çok 1080 p ile gösterebilecektir. Benim asıl merak ettiğim şu benim nacizane awox TV her ne kadar HD olsada üstünde 4k panel mevcut. Merak ediyorum. Acaba 4k uydu alıcısı ile 4k yayın alabilir miyim? Anakart buna müsaade eder mi bilmiyorum ?

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Merhaba. Doğru yüzeysel sormuşum ?

Aslında soru şöyle bunu merak edenler olmuştur. 4k uydu alıcısı ile 4k yayın HD tvde izlenir mi? Tabiki tvde çok çok 1080 p ile gösterebilecektir. Benim asıl merak ettiğim şu benim nacizane awox TV her ne kadar HD olsada üstünde 4k panel mevcut. Merak ediyorum. Acaba 4k uydu alıcısı ile 4k yayın alabilir miyim? Anakart buna müsaade eder mi bilmiyorum ?
şöyle izah edeyim, bende tüplü tv var idi, harici fullhd uydu alıcısı ile FHD yayınları çözüp rga-AV girişinden tv ye aktarıyordum. Allah seni inandırsın, Full HD paneller halt etmiş yanında resmen ayna gibi gösteriyordu. o sebeple harici 4k uydu alıcısı ile çözeceğiniz yayınları panelin uygun girişinden bağlarsanız ki sanırım HDMI kullanılacak, sorunsuz bir şekilde izlersiniz.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bende 4k uydu alıcısı var(2 adet) zamanında para pul olmadan önce almıştım.hd ready tvye ve daha sonrada full hd tvye bağladım.tvnin görüntü çözünürlüğü neyi destekliyorsa o kalitede görüntü alırsın.sırf trt 4k için alınmaz.çünkü yıllardan beri doğru dürüst bir yayın kalitesi yok trt 4kda bir ara sırf ibikli jakana kuşu belgeseli vardı.ibikli jakana kuşu uzmanı olmuştuk.

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
şöyle izah edeyim, bende tüplü tv var idi, harici fullhd uydu alıcısı ile FHD yayınları çözüp rga-AV girişinden tv ye aktarıyordum. Allah seni inandırsın, Full HD paneller halt etmiş yanında resmen ayna gibi gösteriyordu. o sebeple harici 4k uydu alıcısı ile çözeceğiniz yayınları panelin uygun girişinden bağlarsanız ki sanırım HDMI kullanılacak, sorunsuz bir şekilde izlersiniz.
Hocam benim eski iş yerimde vardı tüplü televizyon nasıl bir malzemeden üretiliyor bunlar bilmiyorum lakin. Şuan LCD/LED veya bilimum televizyonlardan daha kaliteli gösteriyordu. Bu konuda A Adem Helvacı abim bir açıklama yaparsa sevinirim. Halen onun kalitesine ulaşacak bir TV görmedim ben saygılarımla..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt