4K UHD kanallar hk.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Yukarı olan frekanslarla uyduyu bulamazsın referans frekansı lazım tv vestelse anten kurulumu diseqc seçip büyük ihtimalle 1 türksat 2 hotbird 3 dijiturk dür bunu ayarlayıp kaydet hotbird referans frekansı 11642/H/27500 ise doğrudur değilse bununla değiştir zaten uydu kurulu ise sinyali görürsün

hocam hotbird den sinyal gelmiyor. diseq 2'de eutelsat 36A/36B adlı uydunun sinyal kalitesi 100% veriyor... sanırım hatbörd yoh bizde:krokop

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
BlackB BlackB
Çok ilginç ,eutelsat 36A/36B uydusunun olması :)
Bir yanlışlık olmasın,genelde 13 derece kurulup izlenir,eutelsat 36A/36B değil ama ...
Birde frekanslar ortak çıkabilir,mutlaka kontrol etmişindir ama belirteyim istedim :)

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
BlackB BlackB
Bir yanlışlık olmasın,genelde 13 derece kurulup izlenir,eutelsat 36A/36B değil ama ...
Birde frekanslar ortak çıkabilir,mutlaka kontrol etmişindir ama belirteyim istedim :)

bende anlamıyorum ki bu işlerden.. ama eutelsat 36A/36B yi seçince diseq2'de sinyal kalitesi 100% oluyor, diseq 2-3-4T'te hotbird seçince hiç sinyal gelmiyor :hmm

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
BlackB BlackB

Genelde digi servisleri canak kurmak yerine 2.canagi eutelsat a ceviriyorlar.malum mdu lnb baya maliyetli...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
bende anlamıyorum ki bu işlerden.. ama eutelsat 36A/36B yi seçince diseq2'de sinyal kalitesi 100% oluyor, diseq 2-3-4T'te hotbird seçince hiç sinyal gelmiyor :hmm
Bence kanallarını yedekleyip ,yeniden kurulum yap bakalım,o uydudan hangi kanallar gelecek :)
Genelde digi servisleri canak kurmak yerine 2.canagi eutelsat a ceviriyorlar.malum mdu lnb baya maliyetli...
Diginin orada yayını varmıki mesutank ,veya ben anlamadım :alala

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Bence kanallarını yedekleyip ,yeniden kurulum yap bakalım,o uydudan hangi kanallar gelecek :)

Diginin orada yayını varmıki mesutank ,veya ben anlamadım :alala

servis çanak urmak yada arızayı giderme yerine mevcutta bulunan merkezi uydu sisteminde bulunan hotbird e ayarlı çanagı eutelsat a cevirebiliyor...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Gerçekten ilginç,baktım şimdi uyduya,gürcistan kanalları falan,zaten avrupa ışını(öyle deriz :) ) yok fazla,hangi akla hizmet buna ayarlanması anlamadım :)
Yöneticiyle irtibata geç,ayarlatsın çanağı :wink:

EK:
Yönetici senmişin :)
Apartmanda tanıdıklarına sor, hangi uyduları izliyorlarmış ,yani bu uyduyu izleyen varmı acaba,yoksa hemen bir uyducu çağırıp 13 dereceye döndürt çanağı,asansöre de ilan as "uydu bakımı yapılacaktır" diye :)

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Gerçekten ilginç,baktım şimdi uyduya,gürcistan kanalları falan,zaten avrupa ışını(öyle deriz :) ) yok fazla,hangi akla hizmet buna ayarlanması anlamadım :)
Yöneticiyle irtibata geç,ayarlatsın çanağı :wink:

EK:
Yönetici senmişin :)
Apartmanda tanıdıklarına sor, hangi uyduları izliyorlarmış ,yani bu uyduyu izleyen varmı acaba,yoksa hemen bir uyducu çağırıp 13 dereceye döndürt çanağı,asansöre de ilan as "uydu bakımı yapılacaktır" diye :)

Binada digi izleyen varsa onlar sorun cikartabilir.3. Canagi da eutelsat a ayarlatin...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt