49ud8200 garip renkler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Garantiyi etkilermi

İki aylık cihaz
Yükle kardeşim birşey olmaz :ok

Yükleme kurallarına riayet ediniz, konuya bir de şöyle bakın lütfen.

Bu tv her türlü servise gidecek ve bir ihtimal o anakart değişecek. Siz yüklerken birşey olursa zaten tv de bug var demektir. Siz bir Nevi servise de vestele de iyilik yapmış oluyorsunuz. Bir yazılım yüklemesi ile çözülebilecek sorun için servis gelmesine gerek kalmamış olacak. Bir şey olursa da servis zaten her şekilde gelecekti ervinize.
Servis geldiğinde ne yapacak sanıyorsunuz ki? :kiskis

Hmmm abi buna bir yazılım yükleyelim

diğyecek ve gidecek zira muhtemelen yanında yazılımla da gelmeyecektir.

Aslında Terminalden yazılım yükleyebiliyorlar ama onunla da uğraşmak istemedikleri için tv yi alıp götürüyorlar.

Pırıl pırıl giden tv niz kaç çizik ile geri dönecek acaba korkusu yaşamak yerine yazılımı kendiniz denemeniz bana göre daha mantıklı.

Yine de nihai karar sizindir elbette.

(Beyaz) Çevrimdışı

(Beyaz)

Aktif Üye
23 Haz 2018
143
44
Yanli
Yükle kardeşim birşey olmaz :ok

Yükleme kurallarına riayet ediniz, konuya bir de şöyle bakın lütfen.

Bu tv her türlü servise gidecek ve bir ihtimal o anakart değişecek. Siz yüklerken birşey olursa zaten tv de bug var demektir. Siz bir Nevi servise de vestele de iyilik yapmış oluyorsunuz. Bir yazılım yüklemesi ile çözülebilecek sorun için servis gelmesine gerek kalmamış olacak. Bir şey olursa da servis zaten her şekilde gelecekti ervinize.
Servis geldiğinde ne yapacak sanıyorsunuz ki? :kiskis

Hmmm abi buna bir yazılım yükleyelim

diğyecek ve gidecek zira muhtemelen yanında yazılımla da gelmeyecektir.

Aslında Terminalden yazılım yükleyebiliyorlar ama onunla da uğraşmak istemedikleri için tv yi alıp götürüyorlar.

Pırıl pırıl giden tv niz kaç çizik ile geri dönecek acaba korkusu yaşamak yerine yazılımı kendiniz denemeniz bana göre daha mantıklı.

Yine de nihai karar sizindir elbette.
Yanlış hatırlamıyorsam benim kart mb130 bu verilen mb130e ikisi aynımı
2.olarak dolbiyvision açmama ve gri renk gösterme ikinci kez olmadı ama ilk açılışta reset var arada bi oluyor ve okuduğum kadarıyla bu sorun çoğu kişide var.
Cekibdigim konu bir şey olursa servis demezmi bana niye kurcaladın yazılım falan

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yanli

Yanlış hatırlamıyorsam benim kart mb130 bu verilen mb130e ikisi aynımı
2.olarak dolbiyvision açmama ve gri renk gösterme ikinci kez olmadı ama ilk açılışta reset var arada bi oluyor ve okuduğum kadarıyla bu sorun çoğu kişide var.
Cekibdigim konu bir şey olursa servis demezmi bana niye kurcaladın yazılım falan

Servislerin sizin o tv ye yazılım yükleyebildiğinizi anlayacak bilgi ve donanımı var mı önce onu konuşalım :kiskis

Burada yazdıklarım art niyetli yazılar veya servisi katakuylliye getirecek yöntemler değil. Aksine size şu örneği vereyim.

TV nin ekranında bir yazı çıktı ve size dedi ki ''Yeni güncelleme var, yüklemek istermisin?''

Ne diyeceksiniz?

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
full yazılım:

full yükleme anlatım;tıklayınız
Fikoloji, başına iş aldın şimdi, benimki de 49 ud 8200 ve 130 S şase idi.Bunların panellerinden başka anakartları damı farklı olabiliyor?Farklıysa nesi farklı?Kalite açısından bir fark var mı?Benim şasem arkadaşın şasesini döver mi mesela?

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Fikoloji, başına iş aldın şimdi, benimki de 49 ud 8200 ve 130 S şase idi.Bunların panellerinden başka anakartları damı farklı olabiliyor?Farklıysa nesi farklı?Kalite açısından bir fark var mı?Benim şasem arkadaşın şasesini döver mi mesela?
arkadaşın ana kart MB130Sdir. İlk başta mb130e gördüğüm için sevindim ama ne yazıkki isim hatası basılmış bende düzeltme gerği duymadım.
mb130 içinde en iyisi mb130e dir

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
yanlış yazılım değildir.
lütfen servisten destek alınız yazılımları geri çektim
Ben görüntü kalitesi açısından,SD kalitesindeki yayınlar haricinde çok memnunum ud 8200 den,lakin yakın zamanda ilk açışlarda,kendini kapatma huyu hasıl oldu.Tekrar açınca bir daha sorun yok.Birde menü için uğraşırkene tıkandı,sonra ,yeni yazılım var mı diye bir kontrol edeyim dediydim,aranıyor bulunamadı sayfasında uzun süre takıldı.Varmı başka bu sorunla karşılaşan arkadaş acaba?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben görüntü kalitesi açısından,SD kalitesindeki yayınlar haricinde çok memnunum ud 8200 den,lakin yakın zamanda ilk açışlarda,kendini kapatma huyu hasıl oldu.Tekrar açınca bir daha sorun yok.Birde menü için uğraşırkene tıkandı,sonra ,yeni yazılım var mı diye bir kontrol edeyim dediydim,aranıyor bulunamadı sayfasında uzun süre takıldı.Varmı başka bu sorunla karşılaşan arkadaş acaba?
V5 versiyonlu mb130s kart ise yazılım versiyonu da 5.x.x.20 ise bu sorun oluyor.guncelleme ile çözülmüştü, eğer güncel sürüm kullanıyor ve bu sorun devam ediyorsa, video çekip servisten destek alarak donanımsal bir sorun var mı takip edilmelidir.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
V5 versiyonlu mb130s kart ise yazılım versiyonu da 5.x.x.20 ise bu sorun oluyor.guncelleme ile çözülmüştü, eğer güncel sürüm kullanıyor ve bu sorun devam ediyorsa, video çekip servisten destek alarak donanımsal bir sorun var mı takip edilmelidir.
Ayarlar,sistem menüsünde , Yazılım yükseltme V.5.7.xx
Uygulama sürümü : V.4.12.00 yazıyor.Yazılım yükselte basıyorum, bulunamadı diyor.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Eklermisin servis menüsünü.
Menü 4725 yapıp görsel eklermisiniz

Ekledim fiko.
IMG_20200319_193119.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu 1.5GB flash belleği mi tv nin?Bir de ana kart 130, s harfi yok yani sonunda.

Ekledim fiko.
IMG_20200319_193119.jpg

Bu 1.5GB flash belleği mi tv nin?Bir de ana kart 130, s harfi yok yani sonunda.
Bu benim anakart şimdi 130 harfsiz yani SADE olduğu için mi S harfiyle anılıyor yoksa.:)

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt