49UB8300 PS4 TV'DEKİ HDR'I GÖRMÜYOR

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
edid.edid dısyasını alacağım fakat şöyle bir hata geliyor toolbox ile ftp bağlanmaya çalıştığımda
testtoola bağlanamadı . ip adresini yada güvenlik duvarını kontrol edin , tv yi yeniden başlatıp tekrar deneyin diye uıyarı veriyor.
Aslında ilk kontrolde success şekilde ip adresini doğruluyor . herhangi bir güvenlik duvarı programım yok

Screenshot_8.jpg

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
edid.edid dısyasını alacağım fakat şöyle bir hata geliyor toolbox ile ftp bağlanmaya çalıştığımda
testtoola bağlanamadı . ip adresini yada güvenlik duvarını kontrol edin , tv yi yeniden başlatıp tekrar deneyin diye uıyarı veriyor.
Aslında ilk kontrolde success şekilde ip adresini doğruluyor . herhangi bir güvenlik duvarı programım yok

Screenshot_8.jpg
Webroot antivirus varsa portlari dinler ve engeller tüm antivirüs ve guvenlik yazilimlarini kapatip deneyin

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Webroot antivirus varsa portlari dinler ve engeller tüm antivirüs ve guvenlik yazilimlarini kapatip deneyin

virüs programı kullanmayalı 10-15 yıl oldu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

port açmak gerekiyor mu ? modemden 1986 port numarasını da açtım gene sonuç yok

K komontor

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
ayrıca flash bellekten DownloadProfile.mb130 dosyası oluşturup usb operations ile sw profil dosyasını tv den flash belleğe kopyalıyabiliyoruz. bunun gibi edid dosyasını da kayıt edebilir miyiz. Eğer ki ediliyorsa flash bellek içerisine ne yazmak gerekiyor dosyayı tvden flash belleğe almak için

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
DownloadSpi.mb130 yazdım ve edid dosyasını almayı başardım. Şu anda Hdr açılıyor

Vestel 55ud8400 ve hilevel 55uhl7000 bu her iki tvde de ps4 pro için hdr aşağıdaki edid dosyası ile aktif hale geliyor.Lazım olan arkadaşlar indirip kendi tvlerinde kullanabilirler.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

komontor

Yeni Üye
1 Haz 2018
39
37
DownloadSpi.mb130 yazdım ve edid dosyasını almayı başardım. Şu anda Hdr açılıyor

Vestel 55ud8400 ve hilevel 55uhl7000 bu her iki tvde de ps4 pro için hdr aşağıdaki edid dosyası ile aktif hale geliyor.Lazım olan arkadaşlar indirip kendi tvlerinde kullanabilirler.

Dostum kusura bakma bu aralar yoğun olduğum için foruma giremedim ve sorularına cevap veremedim.Gördüğüm kadarıyla sende halletmişsin hdr işini sevindim.Merak ettiğim nokta acaba sende de hdr ı aktif ettiğinde bi puslanma var mı ? Özellikle parlaklık kaybı ve beyaz tonların griye kayması gibi ?

A Çevrimdışı

alemci75

Yeni Üye
23 Kas 2017
18
Dostum kusura bakma bu aralar yoğun olduğum için foruma giremedim ve sorularına cevap veremedim.Gördüğüm kadarıyla sende halletmişsin hdr işini sevindim.Merak ettiğim nokta acaba sende de hdr ı aktif ettiğinde bi puslanma var mı ? Özellikle parlaklık kaybı ve beyaz tonların griye kayması gibi ?
Hocam bende de mb120 anakartlı bir tv var edid.edid dosyasını hangi klasörde buldunuz ben direk conf klasöründen buldum indirdim editledim ama hiçbir değişiklik olmadı farklı bir kombinasyon mu yapmam lazım acaba tv ye yüklerken bana yardımcı olabilir misiniz acaba ?

K Çevrimdışı

komontor

Yeni Üye
1 Haz 2018
39
37
Hocam bende de mb120 anakartlı bir tv var edid.edid dosyasını hangi klasörde buldunuz ben direk conf klasöründen buldum indirdim editledim ama hiçbir değişiklik olmadı farklı bir kombinasyon mu yapmam lazım acaba tv ye yüklerken bana yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Tek bir edid.edid dosyası var zaten o da yanlış değilsem conf klasörünün içinde.Yüklerken de farklı bir işlem yok aldığınız gibi değiştirmeniz lazım dosyayı. Kendi dosyanız olmadıysa birde lolman'ın paylaştığı edid dosyasını deneyin ancak her ihtimale karşı kendi dosyalarınızı yedekleyin çünkü tvler boyutlar herşey farklı

A Çevrimdışı

alemci75

Yeni Üye
23 Kas 2017
18
Tek bir edid.edid dosyası var zaten o da yanlış değilsem conf klasörünün içinde.Yüklerken de farklı bir işlem yok aldığınız gibi değiştirmeniz lazım dosyayı. Kendi dosyanız olmadıysa birde lolman'ın paylaştığı edid dosyasını deneyin ancak her ihtimale karşı kendi dosyalarınızı yedekleyin çünkü tvler boyutlar herşey farklı
ö.m ile ulaştım hocam size

D Çevrimdışı

devil188

Yeni Üye
14 Haz 2020
42
52
ö.m ile ulaştım hocam size
dosya elnizde varmı yapamıyorum edit.edit dosyası yardım edin

bütün her şeyi denedim olmadı dosyada silinmiş edit.edit dosyasını tekrardan atarmısınız

dosya silinmiş tekrar atarmısınız atarsanız çok minnettar olurum

benimde sizin tv gibi mb120 edit.edit dosyasını adım hdr ayarladım fakat olmadı sizde varsa edit.edit dosyası atarsanız yapıcam yardımıc olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

yardım edecek biri varmı acil

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt