49UB8300 İnternet Hızı Hakkında

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Tamam şimdi oldu, ayar değiştirmenize gerek yok hocam. Modem arayüzünde 5G ye gelip güvenlik sekmesinde wifi şifresine bakın. Değiştirmediyseniz modem altındada yazması gerekiyor, TV Box da SSID ismi olarak 5G olanı seçip şifrenizi girip bağlanın. :ok

ilk satır da kullandığım şifre bunda geçmedi!

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Netflix'e bilgisayardan girin olmadı. Aynı hız orada da görünüyorsa Netflix kaynaklıdır.
Tıpkı YouTube'un Türkiye'ye verdiği bit oranı gibi.
Olay Netflix değil ama :) TV internete yavaş bağlanıyor, Televizyon daki Operada hız testi yapıyorum 20Mbps den yukarısını görmüyor. Şimdi de Fast.com aklıma geldi, Televizyondaki Opera Browserdan Fast.com u açıp testi yaptım, sonuç aşağıda.

tv-hiz-testi-jpeg.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Modem arayüzünden 5Ghz i seçerek şifresini görebilirsiniz ...

bunu bulamadım hocam,ya da bir tane buldum o da benim kullandığım yani boxa girdiğim şifre!

Team kurayım en iyisi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
OK sanırım hallettim üst satır şimdi Saved oldu alt satıra da modemin altındaki şifreyi girince 5G aktif oldu!

5G connected,en üst satıra çıktı
alt satır da saved oldu

dikkatimi bir şey çekiyor,5G nin sinyal seviyesi oynuyor! 3kademe 4 kademe gibi diğeri ise hep sabit 4 kademe??

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
şimdi Box dan bahsettiğim Test ile 5G den 3 defa test yaptım

1-5,5Mb çıktı
2-16/17Mb çıktı!
3-19,5Mb çıktı!
4-6,5Mb
5-12Mb

gibi değerler alınca,bunu iptal edip diğerine geçtim,çünkü 5G çok istikrarsız çıkıyor bende!
diğeri ise genel de sabit gibi 12/13Mb çıkıyor

ancak bu durum sanırım karşı tarafın trafiği ile alakalı olabilir ondan dolayı hız böyle acaip oynuyor!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
şimdi Box dan bahsettiğim Test ile 5G den 5 defa test yaptım

1-5,5Mb çıktı
2-16/17Mb çıktı!
3-19,5Mb çıktı!
4-6,5Mb
5-12Mb

gibi değerler alınca,bunu iptal edip diğerine geçtim,çünkü 5G çok istikrarsız çıkıyor bende!
diğeri ise genel de sabit gibi 12/13Mb çıkıyor ama o da arada şaşıyor!
WiFi bende böyle çok istikrarsız

ancak bu durum sanırım karşı tarafın trafiği ile alakalı olabilir ondan dolayı hız böyle acaip oynuyor!
veya Modem ile alakalı ve en son aklıma gelen ise Box un Internet;Ethernet/WiFi desteği çok kötü!!
böyle abuk değerlermi alınır? Ethernet daha stabil ama onda da hız düşük çıkıyor yaw:hayir

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Olay Netflix değil ama :) TV internete yavaş bağlanıyor, Televizyon daki Operada hız testi yapıyorum 20Mbps den yukarısını görmüyor. Şimdi de Fast.com aklıma geldi, Televizyondaki Opera Browserdan Fast.com u açıp testi yaptım, sonuç aşağıda.
Ekli dosyayı görüntüle 360

Yazılımsal sorun olabilir.
Mesela bendeki Vestel Smart TV'de YouTube'da videoların çözünürlüğü bazen anlamsız yere düşebiliyor.
Halbuki fiber 24 Mbps kullanıyorum.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Yazılımsal sorun olabilir.
Mesela bendeki Vestel Smart TV'de YouTube'da videoların çözünürlüğü bazen anlamsız yere düşebiliyor.
Halbuki fiber 24 Mbps kullanıyorum.
Olabilir, ama Televizyon ilk geldiğinde MB120 üzerinde 2.40.6.0 vardı, o zaman da böyle düşük çıkıyordu. Önemsemiyordum Apple TV varken Televizyonun Smart özelliğini kullanmam diye. 2.45.10.1 son yazılımı yükledikten sonra da düzelmedi. Çekirdek yazılımından olmayabilir, Full yazılım yükleyince düzelecekse belki A Ado hocamdan Full yazılım tedarik edebilirsem yükler öyle denerim.

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Frekans yerine vericinin gücünü mü artırmalıyız yani?
Frekans o zaman neyi temsil ediyor?
Evimizdeki modemlerin gücü nedir?
Kafamda deli sorular. :krokop:rock:clap:clap2:deli1:yeah
Kullanım şekillerine göre değişkenlik gösterir; amacınız menzilin uzaklara gitmesini sağlamak ise vericinin gücünü arttırabilirsiniz (burada alıcının gücü de önemli), ya da amacınız kısa mesafede yüksek bant genişliği ise frekansı arttırabilirsiniz.
Tabii bunları kafamıza göre arttırıp azaltamıyoruz, uyulması gereken belirli standartlar var.:kiskis

Bizim kullanım tipimize uygun olan wi-fi erişim noktaları genelde 20dBm oluyordu yanlış bilmiyorsam hocam.:alala Aslında bu güç yeter de artar bile, hatta kendimizi ve komşularımızı düşünerek azaltmamız bile gerek zira sonradan hepimiz farklı kanallarda kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Sadece ben azalmış olsam bu sefer de ben zararlı çıkarım, toplum bilinci oluşması gerek.:seytan

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kullanım şekillerine göre değişkenlik gösterir; amacınız menzilin uzaklara gitmesini sağlamak ise vericinin gücünü arttırabilirsiniz (burada alıcının gücü de önemli), ya da amacınız kısa mesafede yüksek bant genişliği ise frekansı arttırabilirsiniz.
Tabii bunları kafamıza göre arttırıp azaltamıyoruz, uyulması gereken belirli standartlar var.:kiskis

Bizim kullanım tipimize uygun olan wi-fi erişim noktaları genelde 20dBm oluyordu yanlış bilmiyorsam hocam.:alala Aslında bu güç yeter de artar bile, hatta kendimizi ve komşularımızı düşünerek azaltmamız bile gerek zira sonradan hepimiz farklı kanallarda kendimize yer bulmaya çalışıyoruz. Sadece ben azalmış olsam bu sefer de ben zararlı çıkarım, toplum bilinci oluşması gerek.:seytan

Hocam çoğunluk modemi alıyor fişe takıp kullanıyor.
Öyle kanal manal bilmez çoğu insan. :kiskis

Ben ortak kullanıyorum, internetin sahibi benim, paylaştığım kişi kablosuz bağlanıyor ve duvar nedeniyle sanırım sinyal düşüyor.
Modem AC destekli değil, onun bilgisayarı da AC destekli değil.
Araya access point sokmak da istemiyorum açıkçası.
Ben mümkün olduğunca kablolu bağlantı kullanırım. Öyle LAG derdi falan yok. Tak çalıştır, temiz. :sirit

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Koyacaksın 1wattlık dual antenlı bır router bak bakım lag oluyor mu
komsuların parazıtten dolayı ınternete cıkamazlar :clap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt