43UA9800 TV Görüntü de sektirme yapıyor

P Çevrimdışı

prince78 

Yeni Üye
27 Ara 2020
27
47
Çok güzel test videoları bulmuşsunuz yalnız. Şu trenli olan harikaymış. Biz arıyoruz bulamıyoruz. ?

Bahsi geçen sorun 60fps videolarda mı oluyor, yoksa 23.976, 25 fps gibi değerlerde de geçerli mi? Ayrıca takılmalar belli bir ritimle sürekli olarak mı var, yoksa ritme bağlı olmadan gelişigüzel teklemeler şeklinde mi?
Hani ünlü markalar diyorlar ya işte bizim refresh degerlerimiz yani yazılımla 3000 hz falan filan diyorlar bu olay o bahsetiginiz 23.976 fps 25 fps 30 fps lerde devreye giren olay ama benim tv de sadece 50 fps de akıcı görüntü alabiliyorum diger fps lerde hicbir işe yaramıyor size bide youtuber lerin cektigi vlog videoları atsam o tv yi benzin döker yakarsınız o derece berbat bi görüntü veriyor

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
daha iyi tabii ama yine de var. Tekrar olacak ama en baba tv'de bile olur bu. Olmasaydı Amd 3. nesil sync teknolojisini geliştirmek zorunda kalmazdı. Olması gerekenden fazlaysa onu bilemem. Ölçmek gerekir. Ben gözümle bişiy anlayamadım. Hatta benim Samsung mönitör Vestel'den de kötü çıktı. Ne yapalım şimdi? O kareleri üst üste isteyen 15 bin kaymeyi hazır edecek yada istemeyen dert etmeyen benim gibi yapacak, bütün beyaz eşyayı düzecek o paraya.
Benim elim biraz titredi , bence buradaki dikkat edilmesi gereken nokta aynı fiyata titremeyen varsa onu tercih etmek lazım , titreme olayı sıkıntılı bir durum.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Hani ünlü markalar diyorlar ya işte bizim refresh degerlerimiz yani yazılımla 3000 hz falan filan diyorlar bu olay o bahsetiginiz 23.976 fps 25 fps 30 fps lerde devreye giren olay ama benim tv de sadece 50 fps de akıcı görüntü alabiliyorum diger fps lerde hicbir işe yaramıyor size bide youtuber lerin cektigi vlog videoları atsam o tv yi benzin döker yakarsınız o derece berbat bi görüntü veriyor
Sizin TV Android'ti sanırım. Resim ayarlarında hareketli görüntülerle alakalı bir seçenek var mı?

Bu arada MB130s anakartlı TV'mde 60 fps yağ gibi akıyor. Ama bahsettiğim 23,976, 24, 25 fps gibi değerlerde 3:2 pulldown olayını becerememesi sebebiyle görüntüde ritmik teklemeler oluyor. Artık yazılımsal olarak düzgün yapılandırılmadığından mıdır bilinmez. Bu konularda sıkıntılar var Vestel'de.

M Çevrimdışı

Mustafa.c

Yasaklı Üye
12 May 2021
20
Kaynak 23-30, gösteren 50-60 olduktan sonra bu sorun hep olacak. Tv üreticilerinin altından kalkabileceği bir mesele değil. Esas problem 4k kaliteli içerik üretmenin, yayınlamanın çok pahalı olması. Geçiş dönemlerinde bu sıkıntılar olur. Sync teknolojileri bile genellikle 40-144 hz arasında çalışıyor. Sanal olarak bunu örtmek netlikten taviz vermeden olmaz. Kimse kendini kandırmasın.

P Çevrimdışı

prince78 

Yeni Üye
27 Ara 2020
27
47
Kaynak 23-30, gösteren 50-60 olduktan sonra bu sorun hep olacak. Tv üreticilerinin altından kalkabileceği bir mesele değil. Esas problem 4k kaliteli içerik üretmenin, yayınlamanın çok pahalı olması. Geçiş dönemlerinde bu sıkıntılar olur. Sync teknolojileri bile genellikle 40-144 hz arasında çalışıyor. Sanal olarak bunu örtmek netlikten taviz vermeden olmaz. Kimse kendini kandırmasın.
Sizin TV Android'ti sanırım. Resim ayarlarında hareketli görüntülerle alakalı bir seçenek var mı?

Bu arada MB130s anakartlı TV'mde 60 fps yağ gibi akıyor. Ama bahsettiğim 23,976, 24, 25 fps gibi değerlerde 3:2 pulldown olayını becerememesi sebebiyle görüntüde ritmik teklemeler oluyor. Artık yazılımsal olarak düzgün yapılandırılmadığından mıdır bilinmez. Bu konularda sıkıntılar var Vestel'de.
Evet android tv ayarları var fakat hiç bir etkisi yok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Biraz tartışma konusu gibi oldu size söyle izah edebilirim windows a format atmayı biliyorsanız beni daha net anlayacaksınız diyelimki windows kurduk kurduktan sonra bazı donanımların driver (sürücülerini ) kurmamız gerekiyor mesela ekran kartı sürücüsünü kurmadıgımız zaman ekran kartı aktif olmaz ama calısır fakat dos modunda youtube veya internete girdiginiz zaman ekrandaki kasmayı hemen anlarsınız bendeki sorunda vsnyc le alakası yok sadece benim tv modelinde görüntü hızlandırıcısının sürücüsü aktif olmadıgı veya kurulmadıgı icin bu sorunu yasadıgımı biliyorum

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Teknik detayları bilmiyorum ama bildiğim şu , samsung 55ru7172 de hem TV yayınlarını hareketli sahnelerde sıkıntısız izliyorum , dalgalanma parçalanma yapmıyor , seyir zevki güzel oluyor, ama Vestel 55ud9400 , Beko android 55 975 , Tcl 55c715 TV Ler de hareketli sahnelerde parçalanma var akıcılık yok, tcl 55c715 de akıcı bir görüntü olsa benim için her konuda çok iyi bir TV olacak , ama bu hareketli sahne olayı gözüme çok takılıyor .

Geri
Üst Alt