43u9700 50u9700 55u9700 65u9700

burakgulsan Çevrimdışı

burakgulsan

Yeni Üye
2 Eyl 2020
10
31
Ustam mb230 anakartlı u9500 tv de donma ve kasma sorunları tv den nefret ettirdi, servise götürsem bu mb180 anakartı u9500 taktırabilir miyiz , uyar mı buna
(tv nin garantisi bitti)
Hocam son güncellemeyi yaptınız mı? bende de aynı tv var bir ara kendi kendine kapanma sorunu yaşıyordum kendi kendine düzeldi şu an bir sıkıntım yok

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
50
Hocam son güncellemeyi yaptınız mı? bende de aynı tv var bir ara kendi kendine kapanma sorunu yaşıyordum kendi kendine düzeldi şu an bir sıkıntım yok
Yaptım hocam farketmedi,
tv resmen evde cumhuriyetini ilan etti kafasına göre takılıyor kapanıyo açılıyo donuyo,
yeni cihaz bakayım dedim fiyatlar çok kötü uçmuş 8-9 binden aşağı tv yok
artık kızıp da açılmaz diye küfür bile edemiyom tam bi sinir harbi

Ö Çevrimdışı

Ömerfarukkasap

Yeni Üye
7 Mar 2022
19
23
Karma kart demek kimisi mb230 kimisi mb180e ana kart ile üretilmiş birisi yeni, diğeri eski. Mb230 benim sevmediğim bir kart
Mb180e ise daha sıcak baktığım kart.

ED97340E-29E8-484C-81E1-33E590A6C697.png

F fikoloji u9600 de olan bu görüntü özellikleri u9700de de mevcut mu

F Çevrimdışı

fankitonkizonki

Yeni Üye
21 Mar 2022
7
33
Merhaba. Öncelikle bilgilendirmeler için çok teşekkürler, oldukça faydalı oldu. Benim öğrenmek istediğim 55 9700 model televizyonumda hangi anakartın olduğu? Sonrasında son güncelleme 7 ay önce gelmiş. Güncellemeler neye göre ve ne sıklıkta çıkılıyor? Teşekkürler.

Group.png

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba. Öncelikle bilgilendirmeler için çok teşekkürler, oldukça faydalı oldu. Benim öğrenmek istediğim 55 9700 model televizyonumda hangi anakartın olduğu? Sonrasında son güncelleme 7 ay önce gelmiş. Güncellemeler neye göre ve ne sıklıkta çıkılıyor? Teşekkürler.

Group.png
180e ana kart.
Home tuşuna basıp 4725 yaparak görebilirsiniz.
Yazılımsal hatada guncelleme çıkar, bunun tarihi veya günü yok, 180 pek güncelleme almadı, çünkü pek şikayet almadı. Ama yine bu kaç sene güncelleme gelir elbet hatalar çıkar

F Çevrimdışı

fankitonkizonki

Yeni Üye
21 Mar 2022
7
33
180e ana kart.
Home tuşuna basıp 4725 yaparak görebilirsiniz.
Yazılımsal hatada guncelleme çıkar, bunun tarihi veya günü yok, 180 pek güncelleme almadı, çünkü pek şikayet almadı. Ama yine bu kaç sene güncelleme gelir elbet hatalar çıkar
Çok teşekkürler bilgiler için. Kolaylıklar.

D Çevrimdışı

dummy

Yeni Üye
16 Mar 2022
6
29
U9700 son baktığımda dediğim gibi karma kart karma panel vardı o yüzden hiç detaya girmedim çünkü karmaşık bir durum doğacaktır. Önümüzdeki günlerde tekrar bakarım ama u9600 bakabilirsiniz?
Abi selam

Satın almış olduğum Daewoo 55DM54U aldığım tarihten 1 hafta geçtikten sonra yayın izlerken kendi kendine kapanıp açılmaya başladı.
Servis geldiğinde değişim talep ettim. Fabrikadan aradılar ve ellerinde bu marka model ürün olmadığını Vestel 55U9700 verebileceklerini ya da üstüne fark verip farklı model alabileceğimi ilettiler.

Sizce ne yapmalıyım?
Vestel 55U9700 almalı mıyım yoksa üzerine fark verip başka model mi almalıyım?
Eğer al dersen Üstüne para verip ne almalıyım?
Acil destek olursanız çok sevinirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Abi selam

Satın almış olduğum Daewoo 55DM54U aldığım tarihten 1 hafta geçtikten sonra yayın izlerken kendi kendine kapanıp açılmaya başladı.
Servis geldiğinde değişim talep ettim. Fabrikadan aradılar ve ellerinde bu marka model ürün olmadığını Vestel 55U9700 verebileceklerini ya da üstüne fark verip farklı model alabileceğimi ilettiler.

Sizce ne yapmalıyım?
Vestel 55U9700 almalı mıyım yoksa üzerine fark verip başka model mi almalıyım?
Eğer al dersen Üstüne para verip ne almalıyım?
Acil destek olursanız çok sevinirim.
U9700 iyi gider

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
inceleme videosu eklendi. teknik bilgiler güncellendi, adem helvacı videoları eklendi.

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Merhaba, aşağıya 2 adet fotoğraf ekliyorum bahsettiğim sorunu yaşayan var mı acaba? Sadece bende varsa servis çağıracağım.
Sorunum şu, arka ışık 100 iken sorun yok ancak arka ışığı kısmaya başlayınca fotoğrafta belli olan yatay şeritler meydana çıkıyor.
Arka ışığı 100 yapınca çok parlak geldiği için mecbur kısmak zorunda kalıyorum ancak bu sefer de bu şeritler izlerken sinir ediyor. Özellikle kamera aşağıdan yukarı ya da tam tersi hareket ederken aşırı belli ediyor. F fikoloji senin incelediğim tv'de durum nedir hocam ? İmkanın varsa rica etsem kontrol edebilir misin?
İlk fotoğraf arka ışık seviyesi bir miktar düşürülmüş seyir zevkini felaket derecede bozuyor. Gri'den başlayıp siyaha kadar olan tonlarda bariz belirgin oluyor.
20220413_200556.jpg

2.fotoğraf arka ışık 100

20220413_200746.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba, aşağıya 2 adet fotoğraf ekliyorum bahsettiğim sorunu yaşayan var mı acaba? Sadece bende varsa servis çağıracağım.
Sorunum şu, arka ışık 100 iken sorun yok ancak arka ışığı kısmaya başlayınca fotoğrafta belli olan yatay şeritler meydana çıkıyor.
Arka ışığı 100 yapınca çok parlak geldiği için mecbur kısmak zorunda kalıyorum ancak bu sefer de bu şeritler izlerken sinir ediyor. Özellikle kamera aşağıdan yukarı ya da tam tersi hareket ederken aşırı belli ediyor. F fikoloji senin incelediğim tv'de durum nedir hocam ? İmkanın varsa rica etsem kontrol edebilir misin?
İlk fotoğraf arka ışık seviyesi bir miktar düşürülmüş seyir zevkini felaket derecede bozuyor. Gri'den başlayıp siyaha kadar olan tonlarda bariz belirgin oluyor.
20220413_200556.jpg

2.fotoğraf arka ışık 100

20220413_200746.jpg
Panel led şeritlerinin olduğu kısım belli oluyor. Ben videoda panel testi de yaptım ordan kontrol ederdiniz

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Panel led şeritlerinin olduğu kısım belli oluyor. Ben videoda panel testi de yaptım ordan kontrol ederdiniz
Sizin videonuzu izledim ancak bu durum gözüme çarpmadı. Dediğim gibi arka ışık 100 olunca sorun edilecek kadar yok ama arka ışığı biraz kısmaya başlayınca çok belirginleşiyor. Sanırım sizin incelemenizde de arka ışık 100 idi o yüzden gözüme çarpmamış olabilir.Herkeste durum aynı değilse servis çağırmayı düşünüyorum zira aşırı rahatsız edici bir durum. Sırf bu durum ortaya çıkmasın diye arka ışık 100'de kullanmak zorunda kalıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt