3D secure ile ödeme yapılınca cayma hakkı olmuyor mu?

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
408
üstad burada ince bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum. Hizmeti teslim almadan iade sürecini başlatmış.
Ödemeyle birlikte otomatik hazır olan bir sub-domain web site hizmeti olabilir. Bende sizin gibi ücretini merak ettim üstad.
Bu konu hakkında değil ama ,Manisa'da web yazılımları yapan biri ile tanıştım geçenlerde,ona "almaktan vazgeçersem nasıl olacak peki" dedim,o kişi de "bana kalmış amca, yazılım olduğu için paranı iade etmeyebilirim" demişti, ben de "müşteri kaybedersin o zaman" demiş ve gülüşmüştük. Tabii ben şahsen bilerek yazmadım bu cevabı, ama bana söylenen oydu,hatta şaşırmıştım ,bana "şaşırma amca, yazılım sana göre hazırlanıyor çünkü" demişti.
Bu tip şeyler anlık kullanılabilirliğe sahip. Örnek veriyorum bir video dönüştürme programı olsun satılan. Müşteri videosunu dönüştürüp "İade ediyorum ben bunu" diyebilir ve bunun sonu gelmez. O yüzden mevzuatta dijital ürün & hizmetlere dair istisna var.

Teşekkür ederim, firma iyi niyetli olsaydı bu kadar uğraşmayacaktım ki firmanın güvendiği şeyler var.

Ukalalık olarak algılamayın ama ben normal hayatımda da tepkisiz kalmam; soruları yanıtsız bırakmamaya çalışırım.Ben size: "internet sitesi açalım dediler." diye yazdım yani web sitesi. Merak etmeyin zaten heyet yüzüme söyledi reddederiz diye.

10 dakika bile geçmeden iade edelim dedim; bu olay 11.06.24 Tarihinde oluyor, web sitesini de bana sormadan 13.06.24 Tarihinde alelacele açtılar. Çünkü paralarını almışlardı.

Yazılım bana göre hazırlanmadıki konuşmada görsellerini biz yollayacaktık yazı içerik...vs... fakat biz görsel, bilgi...vs yollamadık firma kafasına göre hazırlamış benim istediğim gibi değil.
Niye ukalalık olsun ki? Vatandaş yasal hakkını kullanacak elbette. Ben mevzuat özelinde kendi yorumumu yaptım. Belki heyet sizi haklı bulur veya mahkemeye gidersiniz kazanırsınız, bu belli olmaz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Ödemeyle birlikte otomatik hazır olan bir sub-domain web site hizmeti olabilir. Bende sizin gibi ücretini merak ettim üstad.

Bu tip şeyler anlık kullanılabilirliğe sahip. Örnek veriyorum bir video dönüştürme programı olsun satılan. Müşteri videosunu dönüştürüp "İade ediyorum ben bunu" diyebilir ve bunun sonu gelmez. O yüzden mevzuatta dijital ürün & hizmetlere dair istisna var.

Niye ukalalık olsun ki? Vatandaş yasal hakkını kullanacak elbette. Ben mevzuat özelinde kendi yorumumu yaptım. Belki heyet sizi haklı bulur veya mahkemeye gidersiniz kazanırsınız, bu belli olmaz.
Alınan hizmet 2 gün sonra teslim edilmiş. Sipariş iptali de siparişten 10 dakika sonra verilmiş Buradan yakalama şansı olabileceğini düşünüyorum.

L Çevrimdışı

Labirent

Aktif Üye
4 Nis 2022
59
100
Tüketici mahkemesine gitmeyi düşünüyor musunuz.?
Bilmiyorum, aslında hiç kimsenin anlayamadığı ya da dikkat etmediği bir nokta var. Hizmeti isteyen ben değilim, ben sadece kredi kartı ile ödeme yaptım. İşyeri sahibi ablam ve eniştem.

Thh'de ki muhteremler reddeceklerini, ticari bşr olay olduğunu, zorla mı kabul ettiniz, cayma hakkı yok dediler. Thh'den olumlu bir yanıt gelmeyecek zaten o thh'den çoğu insan şikayetçitmiş sürekli satıcı lehine karar veriyormuş.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Bilmiyorum, aslında hiç kimsenin anlayamadığı ya da dikkat etmediği bir nokta var. Hizmeti isteyen ben değilim, ben sadece kredi kartı ile ödeme yaptım. İşyeri sahibi ablam ve eniştem.

Thh'de ki muhteremler reddeceklerini, ticari bşr olay olduğunu, zorla mı kabul ettiniz, cayma hakkı yok dediler. Thh'den olumlu bir yanıt gelmeyecek zaten o thh'den çoğu insan şikayetçitmiş sürekli satıcı lehine karar veriyormuş.
başka thh üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Geri
Üst Alt