3D secure ile ödeme yapılınca cayma hakkı olmuyor mu?

L Çevrimdışı

Labirent

Aktif Üye
4 Nis 2022
59
100
Merhabalar,

Bir firma ile gaflete düşerek 3D secure ile ödeme yaptım; aradan 10 dk geçmeden iptal etmelerini rica ettim çünkü firmanın yorumlarına pek iç açıcı değildi.

İptal etmeyeceklerini, sizden zorla mı 3D güvenlik şifresini aldık falan diyip iptal etmeyeceklerini yinelediler.

Bu 3D müşteriye tuzak sanırım, tüketici hakem heyetine başvuracağım dedim ki başvurdum fakat firma tecrübeli, pişkin.

Benim cayma hakkım yok mu?

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
408
İyi bayramlar dileriz.

3D secure'nin cayma hakkıyla dolaylı ve doğrudan bir ilgisi yok. Ödeme güvenliğini ilgilendirir.

Bir firma dediğiniz hangi firma? Ve de satın aldığınız ürünün türü nedir?

Sanal, yazılımsal bir ürün veya hizmetse (hosting, lisans gibi) kesinlikle cayma hakkınız olmaz. Fiziksel bir üründen bahsediyorsak, size gelmediyse veya ambalajı açmadıysanız cayma hakkınız saklıdır.

L Çevrimdışı

Labirent

Aktif Üye
4 Nis 2022
59
100
İyi bayramlar dileriz.

3D secure'nin cayma hakkıyla dolaylı ve doğrudan bir ilgisi yok. Ödeme güvenliğini ilgilendirir.

Bir firma dediğiniz hangi firma? Ve de satın aldığınız ürünün türü nedir?

Sanal, yazılımsal bir ürün veya hizmetse (hosting, lisans gibi) kesinlikle cayma hakkınız olmaz. Fiziksel bir üründen bahsediyorsak, size gelmediyse veya ambalajı açmadıysanız cayma hakkınız saklıdır.
İyi Bayramlar.
Bulurum.com sitesinde işyeri gözükmesi için bilgi amaçlı aradık, internet sitesi açalım dediler. Dedim ya gaflete düştük o an iptal edebilirlerdi bence.
Demek ki firma buna güveniyor.
Teşekkür ederim, sağ olun.

Direk bankayla iletişime geçerek harcama itirazında bulunun.
Banka harcama itirazı yapsa firma kabul etmedikten sonra işe yarar mı acaba?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
İyi Bayramlar.
Bulurum.com sitesinde işyeri gözükmesi için bilgi amaçlı aradık, internet sitesi açalım dediler. Dedim ya gaflete düştük o an iptal edebilirlerdi bence.
Demek ki firma buna güveniyor.

Banka harcama itirazı yapsa firma kabul etmedikten sonra işe yarar mı acaba?
Bankayı geç olmadan arayın size mutlaka bir çıkış yolu gösterirler.

L Çevrimdışı

Labirent

Aktif Üye
4 Nis 2022
59
100
Yazışmaların ekran görüntüsünü mutlaka barındırın.
Bankayı geç olmadan arayın size mutlaka bir çıkış yolu gösterirler.
Umut Barış Umut Barış
Yazışmaların ekran görüntüsü duruyor, thh'ye de gönderdim. Adamlara her yerden şikayet edeceğim dememe rağmem umurlarında değil siteyi açmışlar 1-2 gün sonra nasılsa parayı aldık diye düşünüyorlar.

Sota Sota
Bankayı anında aradım harcama itirazı açalım dedi. Dedim firma kabul etmeyecek; müşteri hizmetlerindeki hanımefendi de ben tam olarak öğrenip, sizi arayacağım dedi fakat aramadı zaten arasa idi şaşırırdım.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Umut Barış Umut Barış
Yazışmaların ekran görüntüsü duruyor, thh'ye de gönderdim. Adamlara her yerden şikayet edeceğim dememe rağmem umurlarında değil siteyi açmışlar 1-2 gün sonra nasılsa parayı aldık diye düşünüyorlar.

Sota Sota
Bankayı anında aradım harcama itirazı açalım dedi. Dedim firma kabul etmeyecek; müşteri hizmetlerindeki hanımefendi de ben tam olarak öğrenip, sizi arayacağım dedi fakat aramadı zaten arasa idi şaşırırdım.
Bankadan haber bekleyin firmayla görüşüp satışı iptal etmelerini isteyeceklerdir. Firma ayak direrse banka satışı iptal edebilir.

L Çevrimdışı

Labirent

Aktif Üye
4 Nis 2022
59
100
Bankadan haber bekleyin firmayla görüşüp satışı iptal etmelerini isteyeceklerdir. Firma ayak direrse banka satışı iptal edebilir.
Bankayı tekrar arayayım o zaman. Banka iptal edebilirse bu anlayışsız firma ile muhatap olmam fakat hiç umudum yok bankadan.

Adamlara söylememe rağmen iptal etmediler, firmaya defalarca bildirdik, sizi arayacaklar dediler her seferinde fakat aramadılar, bilinçli şekilde yapıyorlar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
3D ile alakası yok işin,tamamen kandırmaca gibi görünüyor ki sevgili Müşteki Müşteki de belirtmiş.,bu arada ekran görüntülerini de (karartarak) paylaşman daha iyi olurdu gibime geliyor :ok

L Çevrimdışı

Labirent

Aktif Üye
4 Nis 2022
59
100
3D ile alakası yok işin,tamamen kandırmaca gibi görünüyor ki sevgili Müşteki Müşteki de belirtmiş.,bu arada ekran görüntülerini de (karartarak) paylaşman daha iyi olurdu gibime geliyor :ok
Bence de 3D ile alakası yok çünkü 3D ile ödeme ile yaptığım diğer firmalarda sorun olmadı. Eğer ki firma iyi niyetli olsa idi iptal ederdi.
Şikayet sitesinde güncelleme yapamıyorum yoksa düzenleyecektim görseli, silmem gerekiyor şikayeti sanırım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
geçmişi olan kurumsal firma BN Telekom Haberleşme Ticaret A.Ş. 188 80 sahipleri.
size teslim ettikleri hiçbirşey yoksa neden sipariş iptaline bu kadar ayak dirediler anlamış değilim.

L Çevrimdışı

Labirent

Aktif Üye
4 Nis 2022
59
100
geçmişi olan kurumsal firma BN Telekom Haberleşme Ticaret A.Ş. 188 80 sahipleri.
size teslim ettikleri hiçbirşey yoksa neden sipariş iptaline bu kadar ayak dirediler anlamış değilim.
Aynen BN Telekom 118 80 firmalar grubu.
Kesinlikle iptal etmiyorlar whatsapp'ta bile yazısı var iptal etmiyorum diye fakat kendisininde çalışanım demesi de ayrı bir çelişki.
Firmanın tutumu, anlayışı, üslupları hoş değil.
Ben anında iptal edelim diye yazdım kibarca ve arayıp konuşuldu da.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Aynen BN Telekom 118 80 firmalar grubu.
Kesinlikle iptal etmiyorlar whatsapp'ta bile yazısı var iptal etmiyorum diye fakat kendisininde çalışanım demesi de ayrı bir çelişki.
Firmanın tutumu, anlayışı, üslupları hoş değil.
Ben anında iptal edelim diye yazdım kibarca ve arayıp konuşuldu da.
Bankanın size dönüş yapmasını bekleyin ama eliniz boş durmasın T.H.H için dilekçe ve evrakları hazırlayın.

Geri
Üst Alt