32" 1080p Android TV Vestel 32FA9510 vs. Daewoo 32DE54FA vs. Toshiba 32LA3B63DT

B Çevrimdışı

Boorock70

Yeni Üye
31 May 2020
17
53
Çoğu arkadaşımız mesai saatinde yada oruç olduğu için istirahat halinde.
Gelecek cevapları beklemeniz gerekebilir yada forum için arama sistemini kullanın belki daha önce bilgi verilmiş olabilir.
Evet, haklısınız. Bekleyelim.
Bu arada paylaştığınız linki de inceledim. 3 yaşındaymış bu Toshiba :saskin

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yahu, Toshiba'cılar bi el atında şu işi çözelim.
Kullanma kılavuzunda USB'den NTFS desteği var diyor, DTS ise speclerde görünüyor ancak DTS desteği var mı bilmiyoruz..?
İki cihazda da Dts pure dts core desteği belirtiliyor. Ayrıca iki cihazda da Fat32 ve NTFS desteği var görünüyor. En kötü ihtimalle sipariş verilecek, vestel sonradan mırın kırın ederse iade yoluna bakılacak. Başka çözüm yolu göremiyorum. Sota Sota Başkan' a da mevcut konuyu paylaştığı için çok teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,956
Evet, haklısınız. Bekleyelim.
Bu arada paylaştığınız linki de inceledim. 3 yaşındaymış bu Toshiba :saskin
söyle bir bilgi var belki işinize yarar.

B Çevrimdışı

Boorock70

Yeni Üye
31 May 2020
17
53
İlk mesajımı, son ve doğrulanmış bilgiler ile güncelledim.
Bu TV'lerin hepsi aynı donanım alt yapısına sahip görünüyor ve ne yazık ki; Stremio için 1GB RAM'in kesinlikle sorun çıkaracağı geliştiriciler tarafından teyit edildi.
Haliyle 32" ebatta "en az" 2GB RAM olmadıkça, ilk msjda belirttiğim senaryoda kullanım imkanım olmuyor.

Mecburen 2GB RAM'i olan, NTFS format destekli ve DTS ses desteği olan modeli bekleyeceğim. :dry
- Duydun mu VESTEL ?

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Konunun uzmanlarından muhtemelen doyurucu teknik yanıt gelecektir. Ancak kişisel görüşüm ihtiyaçlarınız dahilinde bütünleşik smart sistemlere bel bağlamadan uygun güçte, codec destekleri tam bir android tv box ile kongürasyon yapmanız. Burada seçiminizi etkileyecek önemli unsur netflix, prime gibi servisleri de lisans içeriğiyle destekleyen bir cihaz ihtiyacınızın olup olmaması. Eğer böyle bir ihtiyaçta varsa lisanslı ve en az 2 gb ddr4 ram içeren bir cihaza harici olarak ihtiyacınız olacaktır.

@TC Yıldırım Samurai Unforgotten By_Trol By_Trol W Winston

İlk mesajımı, son ve doğru bilgiler ile güncelledim.
Bu TV'lerin hepsi aynı donanım alt yapısına sahip görünüyor ve ne yazık ki; Stremio için 1GB RAM'in kesinlikle sorun çıkaracağı geliştiriciler tarafından teyit edildi.
Haliyle 32" ebatta 2GB RAM olmadıkça, ilk msjda belirttiğim senaryo da kullanım imkanı olmuyor.
Mecburen 2GB RAM'i olan, NTFS format destekli ve DTS ses desteği olan modeli bekleyeceğim. :dry
- Duydun mu VESTEL ?
Konu hakkında bir gelişme bilgisi olması halinde paylaşım yapmaya devam edeceğiz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ben olsam Android kutu alırım, Vestel'in kullandığı donanım kapasitesi bana güven vermiyor.

B Çevrimdışı

Boorock70

Yeni Üye
31 May 2020
17
53
Uzuuun araştırmalar sonucu Daewoo 32DE54FA aldım.
HB'den 3.800TL (+50TL kupon) ile 3.750TL/3 taksitle gayet uygun bir fiyat olduğunu düşünüyorum.

20 günlük değerlendirmem ise şöyle...

Açıkçası tam istediğim gibi. Yok, YOK !
NTFS dosya format desteği VAR
DTS desteği VAR
Çekim gücü, menü hızı güzel. (1GB RAM yüzünden açılışta ve nadiren bi tıkanma geçiriyor ama sorun edilecek bişey değil.)
CEC-ARC desteği VAR.
Stremio, 1GB RAM'e rağmen, 1080p çözünürlükle hatasız çalışıyor ! (ne kadar şaşırdığımı ve sevindiğimi anlatamam.)

Ancak, Hoparlör işi sorunlu. Çok düşük kalite hoparlör koymuşlar.
Ses aşırı tiz çıkıyor. Bass ağırlıklı bir Ekolayzer ayarı ile ciddi olarak düzeltiliyor ancak sesi açınca kasa zırlamaya başlıyor.
Diğer modellerde de aynı donanım olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam...

Mutfak için fazla gelişmiş bir TV olduğunu düşünüyorum.
Artık canlı TV olayı giderek gündemden düşerken internet tabanlı uygulamaların yıldızı kaçınılmaz olarak parlıyor.
Kahvaltı veya yemek sırasında, 32" 1080p FullHD ekranda Youtube vs çok keyifli. Laptop vs ile kıyaslanamaz.
Sonrasında ise Netflix, Disney+, BluTV vs ile takip ettiğiniz diziye/filme geçmek eğlenceli oluyor.

Haa.. derseniz ki; ben Stremio'cuyum. 1GB RAM'e rağmen Stremio da kusursuz çalışıyor.
1080p FullHD çözünürlükte 1GB RAM ihtiyacı karşılamak için yeterli.(developerlar da çok şaşırdı !)

Kısaca, F/P bir 32", 1080p FullHD Android TV.
Detaylı değerlendirmem HB sayfasında...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Uzuuun araştırmalar sonucu Daewoo 32DE54FA aldım.
HB'den 3.800TL (+50TL kupon) ile 3.750TL/3 taksitle gayet uygun bir fiyat olduğunu düşünüyorum.

20 günlük değerlendirmem ise şöyle...

Açıkçası tam istediğim gibi. Yok, YOK !
NTFS dosya format desteği VAR
DTS desteği VAR
Çekim gücü, menü hızı güzel. (1GB RAM yüzünden açılışta ve nadiren bi tıkanma geçiriyor ama sorun edilecek bişey değil.)
CEC-ARC desteği VAR.
Stremio, 1GB RAM'e rağmen, 1080p çözünürlükle hatasız çalışıyor ! (ne kadar şaşırdığımı ve sevindiğimi anlatamam.)

Ancak, Hoparlör işi sorunlu. Çok düşük kalite hoparlör koymuşlar.
Ses aşırı tiz çıkıyor. Bass ağırlıklı bir Ekolayzer ayarı ile ciddi olarak düzeltiliyor ancak sesi açınca kasa zırlamaya başlıyor.
Diğer modellerde de aynı donanım olduğuna yemin edebilirim ama ispatlayamam...

Mutfak için fazla gelişmiş bir TV olduğunu düşünüyorum.
Artık canlı TV olayı giderek gündemden düşerken internet tabanlı uygulamaların yıldızı kaçınılmaz olarak parlıyor.
Kahvaltı veya yemek sırasında, 32" 1080p FullHD ekranda Youtube vs çok keyifli. Laptop vs ile kıyaslanamaz.
Sonrasında ise Netflix, Disney+, BluTV vs ile takip ettiğiniz diziye/filme geçmek eğlenceli oluyor.

Haa.. derseniz ki; ben Stremio'cuyum. 1GB RAM'e rağmen Stremio da kusursuz çalışıyor.
1080p FullHD çözünürlükte 1GB RAM ihtiyacı karşılamak için yeterli.(developerlar da çok şaşırdı !)

Kısaca, F/P bir 32", 1080p FullHD Android TV.
Detaylı değerlendirmem HB sayfasında...
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Daha detaylı açıklamanın forumumuzda ayrı bir konu olarak olması bizleri daha çok mutlu eder. Kullanıcı deneyiminizi paylaşmış oluruz.

Geri
Üst Alt