3000-3500 TL Telefon Tavsiyesi (Sipariş Verildi)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Güncelleme ile ilgili her güncellemeyi sürekli yüklerim ama 3 yıldır kullandığım 8 Plus telefonda ne takılma ve kilitlenme olmadı bugüne kadar. Önceki iphone telefonlarımdada bu olmamıştı.
8 Plus güncel sayılabilecek bir işlemciye sahip ama 7, 6 modelleri artık bitme noktasına yaklaşmış durumda.
7 yine kullanılabiliyor ama 6 sahipleri için durum biraz daha zor.

Bataryayı da kapasite olarak değerlendirdim tabi.
Kullanım senaryosu da esas nokta burada.

Ben Apple'ın bazı huyları değişmedikçe IOS'a kolay kolay geçmem.
Güçlü Android telefonlar orta ve alt seviyeler gibi kolay ölmüyor gördüğüm kadarıyla.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bende bugüne kadar hiç problem yaşamadım ios'ta. Hatta 6S eski telefonum gayet iyi şekilde çalışır durumda babam tarafından kullanılmakta :)
Tercih meselesi tabiki ama bence apple diğerlerinden fersah fersah önde. Çok arkadaşım hevesle aldıkları samsung telefonlardan çıldırma seviyesine geldiler 3-4 sene içinde. Birde telefonların değer kaybı var ki o konuya hiç girmiyorum. Gözlemlediğim apple telefonlar daha az değer kaybediyor 2. elde.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Bende bugüne kadar hiç problem yaşamadım ios'ta. Hatta 6S eski telefonum gayet iyi şekilde çalışır durumda babam tarafından kullanılmakta :)
Tercih meselesi tabiki ama bence apple diğerlerinden fersah fersah önde. Çok arkadaşım hevesle aldıkları samsung telefonlardan çıldırma seviyesine geldiler 3-4 sene içinde. Birde telefonların değer kaybı var ki o konuya hiç girmiyorum. Gözlemlediğim apple telefonlar daha az değer kaybediyor 2. elde.
Bu tamamen Apple'ın geliştirici politikasından kaynaklı.
Bir de donanım sistem için en iyisi olacak şekilde çıkıyor.
Android gibi 5 milyon çeşit yok.
Android'te geliştirici her bir UI için ayrı geliştirme yapmak zorunda.
Android'te de alırken işte orta veya üst seviye almakta yarar oluyor.
Android'in olayı rahatlığı olması. Apple kadar kısıtlama yok.
Yoksa Apple daha hızlı. İkinci el piyasası da ne yazık ki yüksek.

Ama sonuçta insan yapımı ürünler, Apple'da da tuhaf hatalar ve kilitlenmeler yaşanabiliyor.
Ki cihazı zaten geliştirici öldürmezse kendileri öldürüyor.
4S'ten sonra kalıcılık devri bitti Apple'da da. Bitmek zorundaydı.
Yoksa bu servete erişemezlerdi ve günün birinde batabilirlerdi.

Android ancak ve ancak tek UI üzerinden ilerlerse stabilite sağlayabilir.
Yoksa her firmanın UI'si için ayrı ayrı hata gidermek çoğu geliştiricinin işine gelmiyor.

Hele ki Instagram, Android üzerinde cidden sorunlu çalışıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri