3 Yillik Turknet Deneyimim

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Meşhur bir söz vardır Ha Ali Veli, Ha Veli Ali diye...

İmkan varsa Uydunet veya mobil internet kullanılmalı. Bunun dışında Turknet, Millenicom, Dsmart ve adını sayamadığım pek çok servis sağlayıcısı Türk Telekom altyapısını kullanır. Birinin diğerinden iyi veya kötü olduğunu iddia etmek izana muhalefettir. Lokasyonunuzda TT altyapısı kötüyse, onarım hizmetleri yetersizse hangi firmaya geçerseniz geçin sorun yaşarsınız.

Alıntılayalım da, gözden kaçıran varsa bi daha okusun.
epsi AYNI LACİVERT.

Babaları TT mora çalıyor sadece?

6-7 seneye Elon ağğbimizin fantazisi olmaz belki ama TooWay ya da muadilleri erişilebilecek kadar ucuzlar.
Ben de gider Bulgar ya da Alamandan üyeliği, buradan da teknik hizmeti alır, keyfime bakarım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Alıntılayalım da, gözden kaçıran varsa bi daha okusun.
epsi AYNI LACİVERT.

Babaları TT mora çalıyor sadece?

6-7 seneye Elon ağğbimizin fantazisi olmaz belki ama TooWay ya da muadilleri erişilebilecek kadar ucuzlar.
Ben de gider Bulgar ya da Alamandan üyeliği, buradan da teknik hizmeti alır, keyfime bakarım.

Altyapı kiralayan firmaların hepsinde sorun yaşama ihtimali var maalesef.
Yani o kurumsallık bir türlü oturtulamıyor.
Ki bunda muhtemelen altyapı sahibinin de payı mevcut bence.
Çünkü teknik destek vs. onlarda oluyor. (Saha ekibinde.)

Bölgenizde varsa Türksat Kablonet, Superonline Fiber, Vodafone Fiber, bunlara şans verilebilir.
Yoksa da Türk Telekom altyapısı kullanan firmalardan birine taahhütsüz abonelik alınabilir.
En azından ceza vs. onlarla uğraşmazsınız.

Bütçem var, tanıdık da var diyorsanız; radyo link altyapısı ile başka yerdeki tanıdığınızdan kendinize kablosuz internet çekersiniz olur biter.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Altyapı kiralayan firmaların hepsinde sorun yaşama ihtimali var maalesef.
Yani o kurumsallık bir türlü oturtulamıyor.
Ki bunda muhtemelen altyapı sahibinin de payı mevcut bence.
Çünkü teknik destek vs. onlarda oluyor. (Saha ekibinde.)

Bölgenizde varsa Türksat Kablonet, Superonline Fiber, Vodafone Fiber, bunlara şans verilebilir.
Yoksa da Türk Telekom altyapısı kullanan firmalardan birine taahhütsüz abonelik alınabilir.
En azından ceza vs. onlarla uğraşmazsınız.

Bütçem var, tanıdık da var diyorsanız; radyo link altyapısı ile başka yerdeki tanıdığınızdan kendinize kablosuz internet çekersiniz olur biter.

Valla bölgemde, daha doğrusu sokağımda (Avcılar) bunlardan hiçbiri yok. İki sokak ötede var. Şaka gibi.
Bu yüzden de, uzun süredir Türknetle idare ediyorum. Şu ana kadar sorun yaşamadım. Bir süre daha bununla idare etmek durumundayız mecburen.

Ama dediğim gibi 5-10 yıl içinde halen hayatta olursam, uydudan direk bağlanıp, aboneliği de dışarıdan alacağım.
Yıl olmuş 2020 TT gibi takozlara 10mbit için 100TL domalıyorsam (Malkaranın bi köyü), uyduya 200 veririm. (ama şu an değil)
Ota sansür, çoka sansür sıktı zira.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Valla bölgemde, daha doğrusu sokağımda (Avcılar) bunlardan hiçbiri yok. İki sokak ötede var. Şaka gibi.
Bu yüzden de, uzun süredir Türknetle idare ediyorum. Şu ana kadar sorun yaşamadım. Bir süre daha bununla idare etmek durumundayız mecburen.

Ama dediğim gibi 5-10 yıl içinde halen hayatta olursam, uydudan direk bağlanıp, aboneliği de dışarıdan alacağım.
Yıl olmuş 2020 TT gibi takozlara 10mbit için 100TL domalıyorsam (Malkaranın bi köyü), uyduya 200 veririm. (ama şu an değil)
Ota sansür, çoka sansür sıktı zira.

Hocam imkan varsa Türksat ile görüşün.
Apartmanda oturuyorsanız, yönetici ve komşular uyumluysa gelir altyapı çekerler belki.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri