3 Yillik Turknet Deneyimim

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
2007'den devam eden Türk Telekom maceramıza bu ay itibari ile son vermek durumunda kaldık. Sundukları teklif (79TL / Sınırsız 16 Mbps)biraz fazla gelince ve Turknet'in fiber hizmet sunmaya başladığını duyunca ve 100 mbps'ye kadar 85 lira istemeleri üzerine başvurdum. Ama fiber için mailine gönderdikleri evrakları doldurup kargoyla kendilerine göndermelerini istiyorlar. Kendileri gelmiyor adsl hizmetinde yaptıkları gibi. Sabah aradılar, 6 gün içinde Türk Telekom görevlileri gelip modem kurulumu yapacaklar. 2 gün içinde de sizi arayıp randevu verecekler dediler. Taahhüt yok, modem ücreti yok (bitince iade ediyorsunuz), 66 lira (3 taksit) kurulum ücreti var. İlk ay kullanıp memnun kalmazsanız ilk ayın ücretini de iade ediyorlar. Bakalım kullanırken veya iptal etmek istediğimde de aynı şekilde ilgili ve yardımcı olacaklar mi? Bir ara Telekom için kendi altyapısını kullanan firmaların işini ağırdan alıyor falan diyorlardı. Bakalım doğru muymuş?

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
43
Ben geçen hafta turknet 100 mbs ye 85 TL abone oldum. Bir hafta oldu 7.5 mbs yi geç medi hız. Defalarca yazdım test ekran görüntüsü attım ama değişen bişey olmadı. Haftaya düzelmezse iptal ettirecem.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Türk Telekom sadece İSİM marka takıntısı olanlara kurulu bir şirket aslında türk telekomdan kurtularak iyi etmişsiniz.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
384
Meşhur bir söz vardır Ha Ali Veli, Ha Veli Ali diye...

İmkan varsa Uydunet veya mobil internet kullanılmalı. Bunun dışında Turknet, Millenicom, Dsmart ve adını sayamadığım pek çok servis sağlayıcısı Türk Telekom altyapısını kullanır. Birinin diğerinden iyi veya kötü olduğunu iddia etmek izana muhalefettir. Lokasyonunuzda TT altyapısı kötüyse, onarım hizmetleri yetersizse hangi firmaya geçerseniz geçin sorun yaşarsınız.

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
2007'den devam eden Türk Telekom maceramıza bu ay itibari ile son vermek durumunda kaldık. Sundukları teklif (79TL / Sınırsız 16 Mbps)biraz fazla gelince ve Turknet'in fiber hizmet sunmaya başladığını duyunca ve 100 mbps'ye kadar 85 lira istemeleri üzerine başvurdum. Ama fiber için mailine gönderdikleri evrakları doldurup kargoyla kendilerine göndermelerini istiyorlar. Kendileri gelmiyor adsl hizmetinde yaptıkları gibi. Sabah aradılar, 6 gün içinde Türk Telekom görevlileri gelip modem kurulumu yapacaklar. 2 gün içinde de sizi arayıp randevu verecekler dediler. Taahhüt yok, modem ücreti yok (bitince iade ediyorsunuz), 66 lira (3 taksit) kurulum ücreti var. İlk ay kullanıp memnun kalmazsanız ilk ayın ücretini de iade ediyorlar. Bakalım kullanırken veya iptal etmek istediğimde de aynı şekilde ilgili ve yardımcı olacaklar mi? Bir ara Telekom için kendi altyapısını kullanan firmaların işini ağırdan alıyor falan diyorlardı. Bakalım doğru muymuş?

Henüz referans bildirimi yapmadiysaniz .. benim referans kodu kullanabilirsiniz ..
UBN99VT26DLJ
Bu sayede hem siz hem ben 1 ay bedava kullanmış olacağız . Tşk ..

Screenshot_20200908-125729.png

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
F Frenzy, T tegmen, Arkadaşlar evimde internet bağlı değil . Türknet bağlatsam 66 tl kurulum ücreti davet kodu ile 1 ay ücretsiz.
Birde şu modem işi var en önemlisi o .

Modem i ücretsiz emanet veriyorlar mı.
Bilgisi olan yazsın lütfen acil internet lazım çocuk ders yapıyor

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
Ücretsiz verilmiyor .. sizde yoksa satın alıyorsunuz.. yalnız yeni çıkan fiber kampanyada emaneten ücretsiz kullanım var diye biliyorum ..

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,063
hepsi aynı müşteri kafesleme peşinde .

covid ve okul ders durumundan yüzünden firma değiştiremedim vodafona devam dedim .
hediye verilen vodafon tv seyredemiyorum şifre ile giriş yapıyorsun orada kalıyor ne yapsan
kayıt verdim tel ile zar zor mesaj geldi kayıt ilğileniyoruz boş gerisi bıraktım kayıt vermeyi .
vazgeçersen birde 3 katı ceza bedeli yazmışlar nerede var bu internet bedeli .

eskiden covid ilk başlanğıçı zamanında bile telefonla ulaşılırdı , şimdi nerede ise yüzüne kapanıyor
tabiki dinle dinle sonra kapat veya biz bu bölüme bakmıyoruz vs gibi
vodafona bulaşmayın .

hangi şirketten alacaksanız önce arızayı arayın kısa süre içinde bağlanıyorsanız tercih edebilirsiniz .

T Çevrimdışı

tegmen 

Aktif Üye
18 Nis 2020
62
F Frenzy, T tegmen, Arkadaşlar evimde internet bağlı değil . Türknet bağlatsam 66 tl kurulum ücreti davet kodu ile 1 ay ücretsiz.

ucretsız

ücretsiz değil.taksitlendirme de yapabilirsin Kurulumuda taksit yapabiliyosun.davet kodunu istersen vereyim bulunsun (NSP19QK63NRF)

trstellar Çevrimdışı

trstellar 

Yeni Üye
16 Şub 2019
12
29

2. el bir modem alın gitsin. altyapı vdsl ise ona uygun modem alın.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Haftasonu arayıp 2-6 gün içinde TTNet çalışanları gelip kurulum yapacaklar dediler. Henüz gelen giden yok. Alt-karşı komşu telekoma gidip internet başvurusunda bulundu. 20-30 gün arasında gelip kurulup yapılır demişler. Ama ertesi gün gelip, kullanılmış ve anteni kırık bir modem takıp gitmişler.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
trstellar trstellar, söylediğiniz gibi 2. El modem aldım.
Türk net e pazartesi başvuru yaptım bugün telekom binaya bağladı bende kurulum yaptım kullanmaya başladım. (Cuma günü bağlanmazsa iptal demştim başta. Daha fazla bekleyemedim.)
ilk bağlantı olduğu için kurulum hizmeti zorunluymuş beklemek istemiyorum ben kurdum. Şimdi 99 lira ücret ödeyecek miyim☺internet hızı iyi gerisi hikaye sistem berbat. bir kere tamam dedim mi telefonlarda bile otomatik mesaj dinliyoz.

Son düzenleme:
ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
trstellar trstellar, söylediğiniz gibi 2. El modem aldım.
Türk net e pazartesi başvuru yaptım bugün telekom binaya bağladı bende kurulum yaptım kullanmaya başladım. (Cuma günü bağlanmazsa iptal demştim başta. Daha fazla bekleyemedim.)
ilk bağlantı olduğu için kurulum hizmeti zorunluymuş beklemek istemiyorum ben kurdum. Şimdi 99 lira ücret ödeyecek miyim☺internet hızı iyi gerisi hikaye sistem berbat. bir kere tamam dedim mi telefonlarda bile otomatik mesaj dinliyoz.
Referans kodu ile başvurumu yaptınız?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt