3 Çamaşır Makinesi Arasında Kaldım Hangisini Seçmeliyim?

H Çevrimdışı

Housed 

Yeni Üye
26 Tem 2020
4
34
Arkadaşlar hepinize selamlar iyi pazarlar,

Evdeki 5kg'lık makineyi değiştirip 9-10 kg'lık 2 kişilik yorgan vs. yıkayabileceğimiz bir çamaşır makinesine geçme fikriyle yola çıktık ve tüm incelemelerimiz sonucu 3 makine arasında kaldık.
Fakat bazısının tambur hacmini vs. bulamadığım için sizlerden yardım almak istedim. Benim bulamadığım bilgilere hakimseniz veya bu makineleri tanıyorsanız lütfen yardımcı olur musunuz, yorumlarınız çok önemli. Hangi makine yorgan vs yıkamak için idealdir ve fiyat performans aynı zamanda da servis bakımından diğer iki makineden bir adım öne çıkar? Makinelerin linklerini aşağı bırakıyorum.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, iyi forumlar..

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Vestel ve grundig markasının kazan yapısı klasik olanlarla aynıya benziyor. Ben olsam electrolux alırdım.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Electrolux fonksiyonel bir cihaz ancak servisleri oldukça kötü ben tavsiye etmiyorum şahsen.

Grundig almanızı öneririm yanlız arçellik grubunda tambur hacimleri hemen hemen aynı bence size 8kg olan model yeterli gelecektir epey geniş çünkü tamburu fazladan para vermeyin.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
H Housed
Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum eğer bulunduğunuz yerde servis varsa Electrolux tercih edebilirsiniz.
Servis yaygın değil ise Grundig alınız

H Çevrimdışı

Housed 

Yeni Üye
26 Tem 2020
4
34
Kocaeli / Çayırova hocam, İstanbul anadolu yakası ve İzmit'de yetkili servisler gözüküyor.

H Çevrimdışı

Housed 

Yeni Üye
26 Tem 2020
4
34
Electrolux ürünlerini beğeniyorum servis konusundan dolayı vazgeçmeyi kabullenemiyorum :) vestelden vazgeçtim ama diğer 2 makine arasında netleştirebilmiş değilim :(

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Electrolux ürünlerini beğeniyorum servis konusundan dolayı vazgeçmeyi kabullenemiyorum :) vestelden vazgeçtim ama diğer 2 makine arasında netleştirebilmiş değilim :(
kesinlikle eletrolux al derim.Çamaşır makinesi grubunda kendin bozmayan 3 , 4 markadan biridir.Servislik işin kolay kolay olmaz.Kazan hacmi sanırsam diğerlerinden de büyük. Fiyatta daha düşük.Elektrolüx al memnun kalırsın.Şimdiden sağlıkla iyi günlerde kullan inş.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
hocam o anlamda kıyaslamak istersen önce vestel ve arçelik grubundaki şikayetleri okumanı tavsiye ederim.İnan çok daha fazla şikayet var.

Ben çözüme bakarim altus makine almistim forumda da konusu var sorun cikarinca yenisiyle degistirdiler oda sorunlu cikinca ikiletmeden para iadesi verdiler hizmet kalitesi budur ama bunu yabanci markalarda göremiyorum bosch ta son zamanlarda bozmuş durumda benden mallari sorunlu olmasina rağmen servis ücreti istediler isi bilmesem yutturacaklardi üzerine düşünce paşa paşa yaptilar.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Örnek olması açısından.
Ben bu tarz yazılara veya böyle bir kaç örneğe takilmam, çünkü o makineden binlerce üretiliyor bir kaç şikayet normaldir.
Arçelikte çalışırken müşteriler arcelikten, vestelde çalışırken vestelden şikayet alırdık ?
Önemli olan az sikayettir.
Hatta şunu örnek vereyim vestelde çalışırken müşteri temsilcisi arkadaşlarımız gitti bosh aldı. Çünkü her gün Vestel makine geliyor korkmuş 3 haftada 4 arıza ve değişim oldu, yeni gelendede yıkama sorunu vardı. Yani pişman oldu hâlbuki bosh ta çalışa idi vestel alırdı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt