2021 asgari ücret açıklandı

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Ekran-Alintisi7aadc9a7edd93a58.jpg

Asgari ücreti belirleyen bakanın maaşı 30 bin TL
Sükredın diyen imamın maaşı 7 bin
TL Bunu alkıslayanların maaşı 2825 TL ( olmuş )

ayakta durmaya çalışan emekçilerin Allah yardımcısı olsun

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Zamdan memnun olanlar var ama sistem değişmedikce asgari ücret 10bintl olsada farkeden birşey olmayacak sadece rakamlar sembolik olarak değişecek. Bunu bilenler zaten asgari ücret zammını merak etmiyor ekmeğe suya elektriğe vs. yani yaşam gereksinimleri için kullandığı herşeye ne kadar zam gelecek bunu merak ediyor çünkü vatandaşı buradan avlıyorlar.
aynen katılıyorum, 30bin TL olsa yine bir şey fark etmez. asgari ücret 10bin TL olduğunda yumurta 5-6 lira, ekmek 10 lira, süt 20 lira, benzin 25 lira olacak. ben 10 bin lira ile asgari ücretle yine aynı yada daha az adette yumurta, ekmek, süt, yakıt alabileceğim. elektriğin kw'si şimdi 1 lira ise o zaman olacak 4-5 lira.. keza su, doğalgaz, kiralar vs hepsi aynı oranda artacak. biz ne zamanki TL'nin alım gücünü arttırırız, aldığımız asgari ücret ile temel yaşam ihtiyaçlarımızı birim adette fazla alırız o zaman kıymeti olur bu sayıların ve rakamların.

%20 artış %30 artış, %500 artış yapıldı gibi söylemler bana bir şey ifade etmiyor. ben aldığım ücretle ne kadar fazla evime yumurta, süt, ekmek, kömür götüreceğim ona bakarım. her sene aynı tantana ?

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
Senelerdir aynı oyun oynanıyor.Hükümet ve işveren hep çok verdik,çalışanı enflasyona ezdirmedik diyor.Tabii kendi belirledikleri enflasyona göre söylüyorlar.Halbuki gerçek enflasyon çok yüksek,ona göre bakarsan çok az artış oluyor.Maalesef ülkemizde bir de vergi adaletsizliği var.Lüks tüketim mallarından az vergi alınıp,asgari ücretten çok vergi alınca bu haksızlık ve adaletsizlik oluyor.Ayrıca vergi ödemeyenler,vergi kaçıranlar da cabası.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Senelerdir aynı oyun oynanıyor.Hükümet ve işveren hep çok verdik,çalışanı enflasyona ezdirmedik diyor.Tabii kendi belirledikleri enflasyona göre söylüyorlar.Halbuki gerçek enflasyon çok yüksek,ona göre bakarsan çok az artış oluyor.Maalesef ülkemizde bir de vergi adaletsizliği var.Lüks tüketim mallarından az vergi alınıp,asgari ücretten çok vergi alınca bu haksızlık ve adaletsizlik oluyor.Ayrıca vergi ödemeyenler,vergi kaçıranlar da cabası.
hepsi doğru da, seçim sistemi bu yüzden var işte. beğenmiyorsan başka partiye oy vereceksin. haa öbürü daha mı fena çıktı, bir sonrakinde başka yere vereceksin. ama bizde ekmek almakta dahi zorlananlar, olayın suçlusuna oy vermeye devam ediyorlar. sonra da ağlıyorlar.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Beğenmedikleri belediyeler asgari ücreti 3100₺ uygulayacağını açıklayınca hani olmaz ya Müslüman geçinenler de en azından bu rakamı verirler diye umutlanmıştım...

Neyse...

Yıllardır sömürülüp, şikayet edip yine oy verip koyverenler düşünsün.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bence zam yerine a-z ye garibanın vergisini düşürüp, zenginlerin yat ve kat vergilerini arttirsalar daha mantıklı. Bize gelince %18 onlarda %2 vergi var.
Tabi kur değişmeli mi o konuyu bilmiyorum ekonomisyen değilim ?
Ben de müzisyen değilim :kiskis

Bir şey demiyorum ama yine de iyi para , 2.825,90 krş. Kuruşu yazmamışınız ya ,ondan az görünüyor ,yoksa Allah bereket versin :ok

Geri
Üst Alt