2008 model ford ranger aux nasıl aktif olacak?

E Çevrimdışı

elektroniksura

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
36
Teybi sökün, model numarasına göre medya veya aux işlevini Google'da aratın.
Ford'un birkaç model teybi var, hangisi nasıl tasarlandı nasıl üretildi bunu ancak modelini öğrenirsek bilebiliriz.

Üstündeki etikette yazar modeli, üretici bilgisi vs.
Tamam ustam bunu deneyeceğim teşekkür ederim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mevzu bu değil ?
Evet Mevzu tam olarak bu ustam

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mevzu bu değil ?
arkadaş medya tuşu aramıyor aux çıkışı almak istiyor aux ile telefonu bağlar bt araç kiti takar usb player bt özelliği araç içi konuşma vs extra özellikler eklemek istiyor bunun için aux çıkışını aktif etmesi bir şekilde aux çıkışı alması lazım bunun yolunu arıyor :kiskis

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
arkadaş medya tuşu aramıyor aux çıkışı almak istiyor aux ile telefonu bağlar bt araç kiti takar usb player bt özelliği araç içi konuşma vs extra özellikler eklemek istiyor bunun için aux çıkışını aktif etmesi bir şekilde aux çıkışı alması lazım bunun yolunu arıyor :kiskis
Ben de diyorum ki, teybe (sisteme) herhangi bir zımbırtı (telefon, aux kablosu, müzik çalar, usb vırt zırt) takmadan Media tuşu aktif olmaz.

?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Üretici Media tuşu koyduysa, ona ulaşan şema veya teknik bilgi olmadan takılacak bir şey de (Soket, usb girişi, aux çıkışı deliği gibi) koymuştur.

Özetle, aux deliği varsa bi kablo ile o deliğe kabloyu bir cihaza bağladığında Media tuşu aktif olur ve ekranda içerik görülür.

Aksi takdirde, teybin arkasından teknik bir işlem ile bağlantı yapılırsa da media tuşu çalışır mı, yoksa ekstra işlem gerekir mi orayı bilmiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
teyp şeması olursa bulunursa işlem daha kolay yapılıyor yoksa teknik bilgi beceri şart :kiskis
Hocam en azından fikir edinilebilir. Tabi manuel varsa, ya da çalışma yapan biri olduysa vs.
Bütçe varsa, araç içi bilgi sistemi de teyp üzerinden çalışmıyorsa eğer teybi değiştirmekten yana kullanırım oyumu.

Giderim Sony, Pioneer bir teyp alırım USB'li AUX'lu, olur biter.
Eskiden 300-350 liraya bulunabiliyordu. Şimdi kaçadır onların ucuz teypleri bilmiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Üretici Media tuşu koyduysa, ona ulaşan şema veya teknik bilgi olmadan takılacak bir şey de (Soket, usb girişi, aux çıkışı deliği gibi) koymuştur.

Özetle, aux deliği varsa bi kablo ile o deliğe kabloyu bir cihaza bağladığında Media tuşu aktif olur ve ekranda içerik görülür.

Aksi takdirde, teybin arkasından teknik bir işlem ile bağlantı yapılırsa da media tuşu çalışır mı, yoksa ekstra işlem gerekir mi orayı bilmiyorum.
Muhtemelen belirli bir pakette çalışan işlevdir o.
Yani teybe bağlı bir aparat vs. ile çalışıyordur.

Media işlevi ne tam olarak bilmiyorum tabi.
USB mi, AUX mu, Bluetooth'mu bilmiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt