2008 model ford ranger aux nasıl aktif olacak?

E Çevrimdışı

elektroniksura

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
36
merhaba 2008 model ford ranger teybin üzerindi media tuşu var fakat media aktif değil teybin menüsüne bir türlü giriş yapamadım media nın aktif olması için ne yapmam gerekiyor? media tuşuna basınca hiç bir şey gelmiyor teyp orjinal üzerinde mode olarak fm1 fm2 cd ve media tuşu var

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
teyp yerinden çıkarıp arkasından soketlerden kısa devre vs yapılıp aux alınıyor veya aktif ediliyor teybi yuvasından çıkart model nosu ile google de arat yapman gerekli işlemler karşına çıkar

E Çevrimdışı

elektroniksura

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
36
Media aktif olması için aparat/cihaz bağlamak gerekiyor olabilir.
Evet onu gördüm fakat aparatsız nasıl çözeriz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

teyp yerinden çıkarıp arkasından soketlerden kısa devre vs yapılıp aux alınıyor veya aktif ediliyor teybi yuvasından çıkart model nosu ile google de arat yapman gerekli işlemler karşına çıkaro

teyp yerinden çıkarıp arkasından soketlerden kısa devre vs yapılıp aux alınıyor veya aktif ediliyor teybi yuvasından çıkart model nosu ile google de arat yapman gerekli işlemler karşına çıkar
O taktik fiat arabalarda oluyor bunlarda oluyormu hiç rastlamadım kesin oluyor dersen dediğin şekilde yapayım ustam tşk ederim

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

elektroniksura

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
36
Bir cihaz düşünün, çalışması için prize takılması gerekiyor... Ve siz prize takmadan nasıl çalıştırabilirim gibi, eşyanın tabiatına aykırı bir soru soruyorsunuz...

Sistem o şekilde çalışıyorsa, aparat, cihaz vs takmadan Media tuşu çalışmaz.
Haklısın ustam fakat aparatın yaptığı basit bir devre tamamlama görevidir,aparat olmadan işin püf noktasını bulan ustalarımız illaki vardır diye düşünüyorum

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Evet onu gördüm fakat aparatsız nasıl çözeriz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

O taktik fiat arabalarda oluyor bunlarda oluyormu hiç rastlamadım kesin oluyor dersen dediğin şekilde yapayım ustam tşk ederim
Elin yatkın ise hertürlü aux alırsın senin teyp baktım aslında aux var ama ön panele giriş koymamışlar fabrika çıkışı kapalı gelmiş teyp arkası soketlerden yada teyp içini açarak uygun yerden aux alınır senin teypte fabrika çıkışı aux var aktif değil sadece ya teyp içinden yada arkasından aux çıkışını alacaksın

E Çevrimdışı

elektroniksura

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
36
Elin yatkın ise hertürlü aux alırsın senin teyp baktım aslında aux var ama ön panele giriş koymamışlar fabrika çıkışı kapalı gelmiş teyp arkası soketlerden yada teyp içini açarak uygun yerden aux alınır senin teypte fabrika çıkışı aux var aktif değil sadece ya teyp içinden yada arkasından aux çıkışını alacaksın
Evet teybin üzerinde media tuşu var fakat tuşladığımızda hiç görev yapmıyor,teybin menüsünden aktif olduğunu sanarak onuda kurcaladım sistem menüsüne bir türlü ulaşamadım sadece ses ayar menüsü çıkıyor

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Evet teybin üzerinde media tuşu var fakat tuşladığımızda hiç görev yapmıyor,teybin menüsünden aktif olduğunu sanarak onuda kurcaladım sistem menüsüne bir türlü ulaşamadım sadece ses ayar menüsü çıkıyor
Son kez yazıyorum...
Media tuşu, herhangi bir cihaz bağlanmadan çalışmaz. Varsayalım bir cihaz bağlanmış gibi kablo aparat vs ile tuşu çalıştırdın, yani sistemi kandırdın gerçek olarak bir cihaz yok ki bağlanan içeriğini sana ekranda göstersin...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
O tuş aktif değil çünkü devre ona giden devre kesik çalışmıyor teyp arkası yada teyp içinden devreyi tamamlamak için bir kablo ile saşe yapılıp devre tamamlanmalı ozaman aktif olur yada teyp içini açıp ses chipni bulup onun ayakların dan sağ sol saşe alınararak aux alabşlirsin örnek video aşağı daki gibi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Teybi sökün, model numarasına göre medya veya aux işlevini Google'da aratın.
Ford'un birkaç model teybi var, hangisi nasıl tasarlandı nasıl üretildi bunu ancak modelini öğrenirsek bilebiliriz.

Üstündeki etikette yazar modeli, üretici bilgisi vs.

E Çevrimdışı

elektroniksura

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
36
Son kez yazıyorum...
Media tuşu, herhangi bir cihaz bağlanmadan çalışmaz. Varsayalım bir cihaz bağlanmış gibi kablo aparat vs ile tuşu çalıştırdın, yani sistemi kandırdın gerçek olarak bir cihaz yok ki bağlanan içeriğini sana ekranda göstersin...
Teşekkür ederim ustam

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt