2000 bin TL sistem seçimi

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
1. Attığınızda mesaj atmıştım ama geri dönüş alamadım. 2.attığınızda arkadaş kasa hariç satıyor biraz daha tuzlu olur.
R7 240 olan set ile cs go gta 5 akıcı oynatır mı? Yaklaşık 1-2 sene içerisinde upgrade için ekran kartı kesin değiştirecek zaten. 1.setin monitörü 23 inch ve 120 hz. Tek sorunu ilk açıldığında kılcal çizgi çıkıp geçiyormuş. O da yaptırılır sanırım.
GTA 5 için üzebilir. Ekran FullHD ise kesin üzecektir. GTX960m bile yetmiyordu ki r7 240'a göre baya iyi bir kart.

Ek olarak r7 240 ve 340 ekran kartlarında yeni driverlerde problem olduğunu ve eski driverların Windows10'da çalışmadığını bilmenizde fayda var.

Bence de yavaş yavaş sistem toplamayı hedefleyin. Turbox ben de önermem ama eski patronun eski sistemi için (1. nesil i5) anakartını almıştım. Onun oğlan GTX750Ti ekledi ve orta kalitede 1080p GTA5 oynuyor akıcı bir şekilde. Ömrü hakkında bir şey diyemem ama düşük bütçeli sistemlerde (elle toplanıyorsa) fena değildir. Zaten eski nesil parçalarınız varsa ve ikinci el anakart istemiyorsanız şu an kesinlikle Turbox almak gerekiyor.

Yine de önerim güncel bir sistemi yavaş yavaş toplamak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
1. Attığınızda mesaj atmıştım ama geri dönüş alamadım. 2.attığınızda arkadaş kasa hariç satıyor biraz daha tuzlu olur.
R7 240 olan set ile cs go gta 5 akıcı oynatır mı? Yaklaşık 1-2 sene içerisinde upgrade için ekran kartı kesin değiştirecek zaten. 1.setin monitörü 23 inch ve 120 hz. Tek sorunu ilk açıldığında kılcal çizgi çıkıp geçiyormuş. O da yaptırılır sanırım.
Oynatır belirli bir seviye.
Zamanla yükseltir.
Ya da bütçesini yükseltsin öyle alsın acelesi yoksa.
Bu bütçeye bu kadar.

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
GTA 5 için üzebilir. Ekran FullHD ise kesin üzecektir. GTX960m bile yetmiyordu ki r7 240'a göre baya iyi bir kart.

Ek olarak r7 240 ve 340 ekran kartlarında yeni driverlerde problem olduğunu ve eski driverların Windows10'da çalışmadığını bilmenizde fayda var.

Bence de yavaş yavaş sistem toplamayı hedefleyin. Turbox ben de önermem ama eski patronun eski sistemi için (1. nesil i5) anakartını almıştım. Onun oğlan GTX750Ti ekledi ve orta kalitede 1080p GTA5 oynuyor akıcı bir şekilde. Ömrü hakkında bir şey diyemem ama düşük bütçeli sistemlerde (elle toplanıyorsa) fena değildir. Zaten eski nesil parçalarınız varsa ve ikinci el anakart istemiyorsanız şu an kesinlikle Turbox almak gerekiyor.

Yine de önerim güncel bir sistemi yavaş yavaş toplamak.
Technopatta turbox kasaları, psuların patladığını yandığını görmüştüm o yüzden 1.set daha iyi geldi. Monitörü yazmıştım fhd mi bilmiyorum.
Oynatır belirli bir seviye.
Zamanla yükseltir.
Ya da bütçesini yükseltsin öyle alsın acelesi yoksa.
Bu bütçeye bu kadar.
Kendisi çok fazla oyun oynayan biri değil. Abartılı oyunlar oynamıyor. O yüzden sonradan yükseltme istiyor. Şu anlık bütçesi bu kadar olduğu için
Başlığı düzeltip 2000 TL yaparsanız sevinirim. Yazım hatası olmuş :)
2.el kendimiz toplamak istesek ne kadara patlar?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Ekran kartı piyasası yüksek şu an. Tavsiye etmem.
Ekran kartı hariç diğer parçaları alır beklerim derse sorun yok.
İlla şu an oyun oynarım diyorsa alsın 6. nesil sistemi.

R7 ekran kartı için de Windows 7 kurarsınız dert değil.
Driver sorunundan dolayı mı Windows 7 hocam? 1.setten daha iyisi toplanabilir mi? Ekran kartı hariç tabii. 1.seti almayı düşünüyor söyledim durumu. Zaten sene içerisinde ekran kartı yükseltir.
Ekran kartı piyasasının da düşeceğini sanmıyorum. Laptoplara, kasalar hep yüksek fiyat.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Anakart turbox olmasaydı 2.yi seçecektim gt 1030 için fakat anakart üzer gibi geliyor.
Hazır Turbox kasa aldiğım ikinci gün 2 TB hdd kafa vurmaya başladı. Kasayı UPS kargoya götür teslim et Bir hafta bekle Kasa geri geldi çalışiyor diye sevindim. Bir ay sonra mavi ekran hataları,donmalar... Hard diski inceleyeyim dedim. 99 bad sektör var. O alanları gizlemişler ve bana sıfır diye kakalamıslar. Atom bilişim hurda parçaları toplar ve allayıp pullayip sıfır diye satar. Net...

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Hazır Turbox kasa aldiğım ikinci gün 2 TB hdd kafa vurmaya başladı. Kasayı UPS kargoya götür teslim et Bir hafta bekle Kasa geri geldi çalışiyor diye sevindim. Bir ay sonra mavi ekran hataları,donmalar... Hard diski inceleyeyim dedim. 99 bad sektör var. O alanları gizlemişler ve bana sıfır diye kakalamıslar. Atom bilişim hurda parçaları toplar ve allayıp pullayip sıfır diye satar. Net...
İnternette çok şikayet var o yüzden 1.seti seçtik zaten

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Driver sorunundan dolayı mı Windows 7 hocam? 1.setten daha iyisi toplanabilir mi? Ekran kartı hariç tabii. 1.seti almayı düşünüyor söyledim durumu. Zaten sene içerisinde ekran kartı yükseltir.
Ekran kartı piyasasının da düşeceğini sanmıyorum. Laptoplara, kasalar hep yüksek fiyat.
Şu an oyun oynamam derse eğer o fiyata ikinci el AMD Ryzen kasa alsın.
Ekran kartını da sonra halleder.
Piyasa yüksek, millet modeline bile bakmadan 4 GB kartları uçuk fiyata ilana koyuyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Birinci ikinci nesil Intel sistemleri İ5-İ7 diye satan adamlar bunlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ordu çevresinde ryzen kasa pek göremedim. Bu bütçeye apu alınır mı?
Ryzen APU alınır ama RX 570'den fazlası takılmaz güç olarak. (2000 serisi APU'lardan bahsediyorsak eğer.)
4000-5000 serisi APU'lar daha güçlüdür tabi ama fiyatı da yüksektir eminim.
Siz bilirsiniz, beklentinize bağlı.

APU'nun içindeki dahili grafik biriminin gücü GT 1030 kadar zaten.
Oyun oynatır ama GTA 5'de yüksek ayarlar beklemeyin.

Bir de APU'da belleği mutlaka çift kanal kullanmalısınız. Tam performans için.(
2 x 8, 2x4 gibi.

M Çevrimdışı

Mühendis52

Aktif Üye
25 Ağu 2021
152
Ryzen APU alınır ama RX 570'den fazlası takılmaz güç olarak. (2000 serisi APU'lardan bahsediyorsak eğer.)
4000-5000 serisi APU'lar daha güçlüdür tabi ama fiyatı da yüksektir eminim.
Siz bilirsiniz, beklentinize bağlı.

APU'nun içindeki dahili grafik biriminin gücü GT 1030 kadar zaten.
Oyun oynatır ama GTA 5'de yüksek ayarlar beklemeyin.

Bir de APU'da belleği mutlaka çift kanal kullanmalısınız. Tam performans için.(
2 x 8, 2x4 gibi.

Mantıken sizce hangisini yapmak daha iyi olur? Zaten kendisi aşırı derece oyun oynayan biri değil orta ayarlarda akıcı oynatsın yeter hocam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Mantıken sizce hangisini yapmak daha iyi olur? Zaten kendisi aşırı derece oyun oynayan biri değil orta ayarlarda akıcı oynatsın yeter hocam.
Bence araştırmaya devam etsin.
Daha iyi bir ilan denk getirebilir belki.
RX 560, GTX 960'dan aşağısına bakmasın bence.

Tavsiyem 3000 civarlarına çıkması.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri