20.000 tl tv tavsiyesi

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
Merhaba
Şu sıralar bir süredir kullandığım NU8000 tv yi değiştirmek istiyorum. Cogunlukla Pc ile bağlı olarak oyun, konsol amaclı kullanılacak. Geri kalan zamanlardada Netflix ve cok az da olsa tv yayını. 4k 120 hz olursa ıyı olacak cunku uzun vadeli kullanmak ıstıyorum. Bütçe en fazla 2-3 bin tl yukarı aşağı oynayabilir.

OLED almak istemiyorum cunku yanıyor uzun süreli iyi olmuyor deniyor.
QLED yada mini ledler olabilir ancak kimi marka dolby vision destekli kimisi ise onu desteklemez ama Gsync destekler falan derken kafam karıştı.
Sizin görüşleriniz nelerdir?

Teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
VRR destekli olsa yeter.
OLED alsanız 3 seneden fazla gitmeyebilir.
Bu da sizi üzebilir.

Samsung Miniled veya LG QNED bakın derim.
Sony'nin Miniled'i çıkmadı henüz sanırım.

P Çevrimdışı

PENEN

Yeni Üye
25 Eyl 2020
5
43
TCL C728 nasil alternatif olarak birde şu zamanda TV almak mantıklı mı arkadaşlar zamlan ma olasılığı var mı sizce almazsak yada alırsak şu an için söylüyorum pişman olma ihtimali olur mu 🤔

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
TCL C728 nasil alternatif olarak birde şu zamanda TV almak mantıklı mı arkadaşlar zamlan ma olasılığı var mı sizce almazsak yada alırsak şu an için söylüyorum pişman olma ihtimali olur mu 🤔
Zam kesin.
TCL'e bulaşılmaz.
Amerika'daki hi-end ürünleri burada yok benim bildiğim.
NU8000 gibi bir ürünün yerine yeni ürün zor bulunur.
İlla alacağım diyorsanız Samsung QLED alın.

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
Zam kesin.
TCL'e bulaşılmaz.
Amerika'daki hi-end ürünleri burada yok benim bildiğim.
NU8000 gibi bir ürünün yerine yeni ürün zor bulunur.
İlla alacağım diyorsanız Samsung QLED alın.
Evet nu8000 ın yerıne hakıkaten zor. Yanı varda fıyatlar uçuk;) lgqned86 dıkkatımı cektı birde samsung qn90 veya 95. Ama 30 bin civarı….
belkıde bı sure daha kullanmalıyım. Earc destegı yok ve 4k 120 hz olmaması dısında bı eksıklık duymuyorum. Bunlarda nekadar eksı soru işaretı..

nu8000 ı baska bır yerdekı tv ıhtıyacını gıdermek ıçın degısecektım. Oraya uygun fıyatlı bı tv almak daha mantıklı olacak gıbı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Evet nu8000 ın yerıne hakıkaten zor. Yanı varda fıyatlar uçuk;) lgqned86 dıkkatımı cektı birde samsung qn90 veya 95. Ama 30 bin civarı….
belkıde bı sure daha kullanmalıyım. Earc destegı yok ve 4k 120 hz olmaması dısında bı eksıklık duymuyorum. Bunlarda nekadar eksı soru işaretı..

nu8000 ı baska bır yerdekı tv ıhtıyacını gıdermek ıçın degısecektım. Oraya uygun fıyatlı bı tv almak daha mantıklı olacak gıbı
Konsol 4K'yi öyle veya böyle verir de, PC'de onu yapacak ekran kartı 40-50K zaten.
Bence bozulana kadar almayın.
Önemli diyorsanız yedek niyetine bir tane 13-15 liralık 4K 120 Hz bir TV alın dursun kenarda.
İleride NU8000'in panel giderse yeni TV veya panel, kuru düşünürsek, daha maliyetli olabilir.

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
Konsol 4K'yi öyle veya böyle verir de, PC'de onu yapacak ekran kartı 40-50K zaten.
Bence bozulana kadar almayın.
Önemli diyorsanız yedek niyetine bir tane 13-15 liralık 4K 120 Hz bir TV alın dursun kenarda.
İleride NU8000'in panel giderse yeni TV veya panel, kuru düşünürsek, daha maliyetli olabilir.
Evet bıde pahalanacak korkusu var. :) bi tv almam lazım . Ya ucuz bısey alıp gececegım yada nu8000 ı n yerını degısecegım. Bıraz dusuneyım. Dedıgınız dogru. Konsol 4k yı suanda detayları cok kısarak verır zaten. 120hzde hele….

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Evet bıde pahalanacak korkusu var. :) bi tv almam lazım . Ya ucuz bısey alıp gececegım yada nu8000 ı n yerını degısecegım. Bıraz dusuneyım. Dedıgınız dogru. Konsol 4k yı suanda detayları cok kısarak verır zaten. 120hzde hele….
Bence yedek bir TV alın.
120 Hz olmasa da olur derseniz Vestel Q9900 bakın LG IPS olan.

Serindalga Çevrimdışı

Serindalga 

Aktif Üye
28 Ara 2019
100
37
kullanmadığım sıfır kutusunda bir tv var istersen satlık bölümüne bakıp hoşunuza giderse mesaj gönderin

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
nu8000 I 4 senedir kullanıyorum. mu9000 de 5 olmak uzere. Yedek almak mantıklı zira fiyatlar yükseldikçe suan üst model alabileceğimiz paraya alt model almak zorunda kalabiliriz. Konuşmalarımız doğrultusunda bugun gidip yerinde inceledim elektronik markette. Mini led paneli ipadde kullandığım için cok seviyorum.

QN85 giriş seviyesi olarak hoş degil cünkü kontrast rezalet. O seri tabiri caizse sanırım qn90 dan baslıyor. qn95 fiyatları uçuyor islemci falan farklı diye. QN90A' yı QN90B'ye gore 2021 oldugu ıcın 9000 tl aşağı veriyorlar ama onda tek hdmi 2.1 portu var. geri kalan 3 port (eARC dahil) hdmi 2.0. Hdmi 2.0 a nasıl eARC diyorlar anlamış değilim. eARC olabilmesi için zaten hdmi 2.1 olması gerekmiyor mu?

Üzüldüm çünkü QN90A nın kontrast değerleri Rtings teki karşılaştırmaya göre B'den daha iyi. Tek HDMI 2.1 portu ve eARC'nin hdmi 2.0 olması sorun teşkil edermı öngöremiyorum...

Uzun lafın kısası; QN90A ve QN90B arasında gidip geliyorum. Sizin görüşleriniz nedir?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
nu8000 I 4 senedir kullanıyorum. mu9000 de 5 olmak uzere. Yedek almak mantıklı zira fiyatlar yükseldikçe suan üst model alabileceğimiz paraya alt model almak zorunda kalabiliriz. Konuşmalarımız doğrultusunda bugun gidip yerinde inceledim elektronik markette. Mini led paneli ipadde kullandığım için cok seviyorum.

QN85 giriş seviyesi olarak hoş degil cünkü kontrast rezalet. O seri tabiri caizse sanırım qn90 dan baslıyor. qn95 fiyatları uçuyor islemci falan farklı diye. QN90A' yı QN90B'ye gore 2021 oldugu ıcın 9000 tl aşağı veriyorlar ama onda tek hdmi 2.1 portu var. geri kalan 3 port (eARC dahil) hdmi 2.0. Hdmi 2.0 a nasıl eARC diyorlar anlamış değilim. eARC olabilmesi için zaten hdmi 2.1 olması gerekmiyor mu?

Üzüldüm çünkü QN90A nın kontrast değerleri Rtings teki karşılaştırmaya göre B'den daha iyi. Tek HDMI 2.1 portu ve eARC'nin hdmi 2.0 olması sorun teşkil edermı öngöremiyorum...

Uzun lafın kısası; QN90A ve QN90B arasında gidip geliyorum. Sizin görüşleriniz nedir?
AVR sistem yoksa eARC önemli mi?

HDMI21_grid_1024x1024.webp

Tek porttan VRR desteği kullanırsınız.
Tüm portlarda 2.1 olmasının çok da etkisi olmaz sanırım.
Çünkü farkları kullanabilecek kadar cihazınız olması lazım.

QN90A alıp geçin bence, yakında o fiyatı da bulamayabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri