20.000 tl tv tavsiyesi

O Çevrimdışı

OkanyasinONUR 

Yeni Üye
1 Tem 2022
10
29
Kıyaslayıp almak daha yararlı olur gibi.
Tabi izleme mesafesi de önemli.
Kıyaslama derken arasinda uçurum fiyat farkı var arkadaşında bütçesi üç aşağı beş yukarı sony e yetiyor izleme mesafesi önemli onun icinde inç oranini kendisi belirleyebilir sanirsam arkadas 8000nu kullaniyordu 55 inc olanini alabilir sony nin

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O Çevrimdışı

OkanyasinONUR 

Yeni Üye
1 Tem 2022
10
29
Ben 65 olanıyla kıyaslamıştım.
Android TV'lere nedense güvenemiyorum.
Üst seviye ise düşünülebilir tabi ama.
Mağazada göz ile görüp kıyaslamasında yarar var yine de.
Bir de mat kaplamasız panel sanırım?
Tabiki bizler birer fikir veriyoruz zevkler değişir göz zevki denen birşey var sonuçta kullanıcının kendi gözüyle karşılaştırması en doğrusu olur androidlere güvenmiyorum derken ortada Sony markadan bahsediyoruz üstad avox veya onvo degil 😉 birde Samsung herkes kullanamıyor mesela işletim sisteminden dolayı program yükleyebilme acisindan

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tabiki bizler birer fikir veriyoruz zevkler değişir göz zevki denen birşey var sonuçta kullanıcının kendi gözüyle karşılaştırması en doğrusu olur androidlere güvenmiyorum derken ortada Sony markadan bahsediyoruz üstad avox veya onvo degil 😉 birde Samsung herkes kullanamıyor mesela işletim sisteminden dolayı program yükleyebilme acisindan
TV'lerdeki Android telefondaki gibi değil ki?
Hi End TV alıp korsan kovalayanı da ben anlamıyorum açıkçası.
Sony de olsa Philips de olsa koydukları donanım Android'i çok da coşturmuyor bence.
Android TV alanların çoğu uygulama silip hızlandırmakla uğraşıyordu, şimdilerde de durum çok farklı değildir bence.
Hala utanmadan EMMC koyuyorlardır muhtemelen.

O Çevrimdışı

OkanyasinONUR 

Yeni Üye
1 Tem 2022
10
29
TV'lerdeki Android telefondaki gibi değil ki?
Hi End TV alıp korsan kovalayanı da ben anlamıyorum açıkçası.
Sony de olsa Philips de olsa koydukları donanım Android'i çok da coşturmuyor bence.
Android TV alanların çoğu uygulama silip hızlandırmakla uğraşıyordu, şimdilerde de durum çok farklı değildir bence.
Hala utanmadan EMMC koyuyorlardır muhtemelen.
Ah ah Panasonic su piyasadan çekilmicekti ki bizlerde hic bu konuları konusmamiza bile gerek kalmazdi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ah ah Panasonic su piyasadan çekilmicekti ki bizlerde hic bu konuları konusmamiza bile gerek kalmazdi
Akıllı TV diye bir kuyuya taş attılar ama donanımları taş devrinden kalma maalesef.
Konsol nasıl ki PC standardına çıktı, TV'lerin de telefon standardına çıkması lazım.
UFS depolama olmalı en azından. Veya SATA & NVME SSD.
Apple iPhone'unu yıllardır NVME SSD ile koşturuyor. :kiskis

O Çevrimdışı

OkanyasinONUR 

Yeni Üye
1 Tem 2022
10
29
Akıllı TV diye bir kuyuya taş attılar ama donanımları taş devrinden kalma maalesef.
Konsol nasıl ki PC standardına çıktı, TV'lerin de telefon standardına çıkması lazım.
UFS depolama olmalı en azından. Veya SATA & NVME SSD.
Apple iPhone'unu yıllardır NVME SSD ile koşturuyor. :kiskis
Bunda en büyük pay biz tüketicilerin hep biz fırsat verdik bunlara adamlara ısrarla 1.5 gb ram yeterli değil desekde anlatamıyoruz müşteri fikirlerini asla önemsemeyen bir televizyon markalariyla basbasa kalmış vaziyetteyiz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunda en büyük pay biz tüketicilerin hep biz fırsat verdik bunlara adamlara ısrarla 1.5 gb ram yeterli değil desekde anlatamıyoruz müşteri fikirlerini asla önemsemeyen bir televizyon markalariyla basbasa kalmış vaziyetteyiz
Dünya genelinde kitle detayla ilgilenmiyor maalesef.
Detaycı, ilgili kitle hep azınlıkta.
Sony'nin üst serisi sonuçta, VRR bile mevcut.
Bence de parası cebinde kalabilir.
Parlak panel mi o detaya bir baksın derim.
Kaplama yok galiba, o can sıkabilir.

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
Dünya genelinde kitle detayla ilgilenmiyor maalesef.
Detaycı, ilgili kitle hep azınlıkta.
Sony'nin üst serisi sonuçta, VRR bile mevcut.
Bence de parası cebinde kalabilir.
Parlak panel mi o detaya bir baksın derim.
Kaplama yok galiba, o can sıkabilir.
Evet beyler tüm bu yorumlar ve yardımlar için çok teşekkür ederim.
Malum sitede gece kusu kampanyası + club uyelere 3000 tl sepet ındırımı derken cok uygun fıyata Samsung 55QN95B i aldım. Bı suredır takıpteyım onu acıkcası ancak fıyatından yanına yaklasılmıyordu. fıyat fazlasıyla dusunce dayanamadım aldım. Geldiginde sizlere tv ile ilgili dusuncelerımı yazarım. Bakalım nu8000 den sonra nasıl gelecek

O Çevrimdışı

OkanyasinONUR 

Yeni Üye
1 Tem 2022
10
29
Evet beyler tüm bu yorumlar ve yardımlar için çok teşekkür ederim.
Malum sitede gece kusu kampanyası + club uyelere 3000 tl sepet ındırımı derken cok uygun fıyata Samsung 55QN95B i aldım. Bı suredır takıpteyım onu acıkcası ancak fıyatından yanına yaklasılmıyordu. fıyat fazlasıyla dusunce dayanamadım aldım. Geldiginde sizlere tv ile ilgili dusuncelerımı yazarım. Bakalım nu8000 den sonra nasıl gelecek
Hayırlı olsun güle güle kullanın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt