2.el Fırsatçılığı

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bir de indirimli marketlerden markalı ürünleri kapıp,, normal fiyatının üzerinde satmaya çalışanlar da var. Geçenlerde BİM'e Miele süpürge gelmişti, 2. gününde 1600 liradan malum sitelere satışa koymuşlar. Zaten mağaza fiyatı 1300 lira, kime satarsam kardır diyorlar.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
birde ölü s....... var sıfırının 3000 tl olduğu uydu alıcısını 1500 tl satışa koyuyorsun adam merhaba bile demeden mesaj atmış 500 tl diye mesaj sadecene bu bunlara ölü s...... diyorum ben.

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
O termoscular yok mu ayar oluyorum. Adamlar kulaklık ve fareleri girmişler sahibinden ve letgo ya. Bu adamlardan vergi alacaksın aslında.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bir de indirimli marketlerden markalı ürünleri kapıp,, normal fiyatının üzerinde satmaya çalışanlar da var. Geçenlerde BİM'e Miele süpürge gelmişti, 2. gününde 1600 liradan malum sitelere satışa koymuşlar. Zaten mağaza fiyatı 1300 lira, kime satarsam kardır diyorlar.
Biz vestelin led ampullerini alırlarken şahit olmuştuk ,hanımla.kaç kutu varsa ,aldılar,o zaman 4.45 miydi 5.45 miydi ,dükkanda satış fiyatı 12-15 tl idi sanırım.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Böylelerle uğraşmayıp ürünü almayın! Nasıl olsa satamayacak o ürünü bilen biri piyasasınıda bilir ne kadar para edeceğinide.

mopak458 Çevrimdışı

mopak458 

Yeni Üye
1 Mar 2021
26
Vergi almaya çok yatkın bir Devlet var,hemen ikinci elde satılan mal eğer sıfırından pahalı satılıyorsa vergili işleme dahil edilmeli,eğer ki sıfırına yakın dengesiz bir fiyata ise daha düşük oranda vergilendirilmeli..Ancak bu şekilde kontrol altına alınabilir ama kim denetleyecek...?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Ben de A101'de şahit oldum Adamin cafesi var -muhtemelen çünkü şahsen tanımıyorum- Patates indirimde o hafta 0.99 kuruş O şubeye gelen iki çuvali da satın aldi gözümün önünde Sonra da vatandaşa tabaği bilmem kaç liraya iteleyecek.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Çok özür diliyorum. .
dün paylaştıgım mesajda ikinci el ile sıfır cadır resımlerı paylaşmıştım. bu gun bir araştırma yaptıgımda asıl çadırın fiyatnın 2550 tl oldugunu gördüm :(
ilk etapta araştırmadan yapılan bir hatadır.

ama yinede ülkede fırsatçı çok buda bir gerçek :)

cadir.jpg

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
yeni konu açmayım dedim :)
bu sıfır ürün

sifir-cadir.jpg

buda ikinci el

ikinci-el-cadir.jpg

:bilmiyom:hmm
Böyle çöp ilan çok internette malesef, ya tutarsa diye yada bilmeden malım kıymetli gibisinden ilan veriyorlar. Geçen Ankara Çankayada ara sokakta 25 yıllık bir binada ev sordum, “bir ikiyüz elli dedi” emlakçı. 1milyon 250bin mi dedim evet dedi. Küfür etmemek için zor durdum, zira bu evin çok yakın bir lokasyonunda yeni bina dubleks 750bin TL ye satıyor. Afedersiniz ama çok kişinin niyeti bir enayi yakalamak. Bir malın en ucuz fiyatına artık erişim o kadar kolayki, bu ve benzeri zihniyet yakında körelip yok olacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri