17MB45-3 V1 TV ÇALIŞIYOR Açılıyor ses kısıyor görüntü var kumanda etmiyor

C Çevrimdışı

camelot41

Aktif Üye
17 Tem 2020
87
28
IMG_4780.jpg
IMG_47798c421953093fe2f5.jpg

IMG_478001e532099bdc7816.jpg
IMG_47790faa7158910438a9.jpg

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
Hocam. Birebir aynı sorunu yaşadım. Ses kendi kendine kısılıyordu. Anakartla filan bir ilgisi yok. TV'nin arka tarafında Vestel'in koyduğu düğmeler var mı? Mutlaka vardır. O düğmeleri oyna. Biri takılı kalmış olabilir. Ben tesadüfen onları oynadım. Düzeldi.

Hatta bunun yüzünden birgün boyunca 32 inc TV'yi seyrettik. Duvardan indirmiştim. İllallah ettiriyordu. sürekli sesi kısıyordu. Yüzüstü koydum bazanın üzerine. Düğmeleri gördüm. Sadece dokundum bir kaç tanesine. Düzeldi.

Bu sırada kumanda da etmiyordu.

Model: Vestel 40FA8100 3D TV.

C Çevrimdışı

camelot41

Aktif Üye
17 Tem 2020
87
28
Hocam. Birebir aynı sorunu yaşadım. Ses kendi kendine kısılıyordu. Anakartla filan bir ilgisi yok. TV'nin arka tarafında Vestel'in koyduğu düğmeler var mı? Mutlaka vardır. O düğmeleri oyna. Biri takılı kalmış olabilir. Ben tesadüfen onları oynadım. Düzeldi.

Hatta bunun yüzünden birgün boyunca 32 inc TV'yi seyrettik. Duvardan indirmiştim. İllallah ettiriyordu. sürekli sesi kısıyordu. Yüzüstü koydum bazanın üzerine. Düğmeleri gördüm. Sadece dokundum bir kaç tanesine. Düzeldi.

Bu sırada kumanda da etmiyordu.

Model: Vestel 40FA8100 3D TV.
Düğmeler söktüm hocam devre dışı bıraktım halen devam ediyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Düğmeler söktüm hocam devre dışı bıraktım halen devam ediyor
Düğmeler ayrı bir kart üzerinde ise düğmelerin anakartla bağlı olduğu soketi temizleyin. IR alıcı yine soket ile bağlı ise onun da soketini temizleyin. Eğer bağlantı soketinde bir oksitlenme varsa komut algılıyor gibi davranabilir. Bunun dışında 17MB45' e ait yazılımın elimizde bulunduğunu sanmıyorum. Ustaların farklı fikirleri varsa paylaşacaklardır.

C Çevrimdışı

camelot41

Aktif Üye
17 Tem 2020
87
28
Düğmeler ayrı bir kart üzerinde ise düğmelerin anakartla bağlı olduğu soketi temizleyin. IR alıcı yine soket ile bağlı ise onun da soketini temizleyin. Eğer bağlantı soketinde bir oksitlenme varsa komut algılıyor gibi davranabilir. Bunun dışında 17MB45' e ait yazılımın elimizde bulunduğunu sanmıyorum. Ustaların farklı fikirleri varsa paylaşacaklardır.
Düğmeler anakartın üstünde

anladım

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Düğmeler anakartın üstünde

anladım
Tahmin ettim. Ustam bildiğiniz gibi zaman zaman o düğmelerde oksitlenme nedeniyle temas oluşabiliyor. Uygun bir kimyasalla temizleyip deneyebilirseniz sanırım iş görecektir. Aynı durum IR alıcı için de geçerli. Pinlerde kendiliğinden kısa devre varsa komut gelmeden komut varmış gibi algılıyor olabilir.

Biraz uzun süren bir işlem olabilir. Sonucu paylaşabilirseniz çok seviniriz.

Son düzenleme:
umitc Çevrimdışı

umitc

Yeni Üye
26 May 2023
2
37
Merhabalar,

Aynı sorunu yaşıyorum.

TV Model: Vestel 40FA8100

Kendi kendine sesi kısıyor. Aslında şöyle; arka taraftaki fonksiyon tuşu hangi moddaysa ses tuşlarına basıldığında, aşağı basma işlevi uyguluyor sürekli. Arkadaki tuşla oynadığımda düzelmiyor maalesef, elimden geldiğince üfledim toz kalmıştır belki diye ama yok düzelmedi.

Önerebileceğiniz bir tavsiye var mıdır? Yazılım yükleme gibi ya da tamir mi olması gerekir.

Kendimce şöyle çözüm buldum; tv sesi sürekli kısarken kumandadan ses arttırma tuşuna basılı tutarak arttırıyorum yükseliyor belli bir yerde mute tuşuna basıyorum ve sonra tekrar mute tuşuna basıyorum o zaman ses kısmayı bırakıyor. Ses tuşlarına basıldığında aynı sorunu tekrarlıyor yine.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhabalar,

Aynı sorunu yaşıyorum.

Kendi kendine sesi kısıyor. Aslında şöyle; arka taraftaki fonksiyon tuşu hangi moddaysa ses tuşlarına basıldığında, aşağı basma işlevi uyguluyor sürekli. Arkadaki tuşla oynadığımda düzelmiyor maalesef, elimden geldiğince üfledim toz kalmıştır belki diye ama yok düzelmedi.

Önerebileceğiniz bir tavsiye var mıdır? Yazılım yükleme gibi ya da tamir mi olması gerekir.

Kendimce şöyle çözüm buldum; tv sesi sürekli kısarken kumandadan ses arttırma tuşuna basılı tutarak arttırıyorum yükseliyor belli bir yerde mute tuşuna basıyorum ve sonra tekrar mute tuşuna basıyorum o zaman ses kısmayı bırakıyor. Ses tuşlarına basıldığında aynı sorunu tekrarlıyor yine.
Merhaba;

Cihazın açılıp tuşlardaki oksitlenme-kısa devrenin düzeleceği şekilde temizlenmesi gerekir. Bir süre sonra sürekli komut verilmesi nedeniyle kartta farklı sorunlara sebep olabilir.

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
Merhabalar,

Aynı sorunu yaşıyorum.

TV'lerimiz aynı. Bende de Vestel 40FA8100 var. 3D. Aynı sorun onda da oldu. Çözüm bulamadık. Duvardan indirdim. Bazanın üzerine koydum. Arkada ilk defa düğmeleri gördüm. Elimle oynadım. Bir kaç saat sonra tekrar açtım. Düzelmiş.

Şimdi hatırlıyorum da. Düğmeleri cihaz elektrikte değil iken oynadım. Belki de elektrikten kesilince kendi düzelmiştir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt